TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александра Пријовиќ има проблем со венчаницата

Репортер - 14.03.2018

Пејачката Александра Пријовиќ е на само три месеци до венчавката со Филип Живојиновиќ, која е закажана за 21 јуни. Таа деновиве е во потрага по венчаница, а признава и дека сака наскоро сака да стане мајка.

Лепа Брена не сака да ѝ ја даде венчаницата на Пријовиќ

Репортер - 14.03.2018

Свадбата на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, која сигурно ќе биде свадба на годината, веќе го привлече вниманието на сите медиуми, а сега и Лепа Брена проговори за нејзините детали.

Филип Живојиновиќ на вереницата и подари подарок вреден 35 000 евра

ЗаЗабава - 13.03.2018

И додека активно планира луксузна свадба за која веќе сите зборуваат, Филип Живојиновиќ за својата вереница Александра Пријовиќ спреми уште едно големо изненадување. Пејачката од својот вереник доби автомобил вреден 35 000 евра.

Филип не штеди: Кога ќе слушнете колку потроши за подарок за Александра ќе ви се заврти во глава

Сител - 13.03.2018

Живојиновиќ уште пред да замине во Америка, каде ја запроси, одбра автомобил за својата идна сопруга. Александра Пријовиќ доби од идниот сопруг Филип Живојиновиќ автомобил вреден 35.000 евра.

Подарок од 35.000 евра: Филип Живојиновиќ и купи автомобил на Александра Пријовиќ (фото)

Хитпортал - 13.03.2018

Александра Пријовиќ од својот иден сопруг Филип Живојиновиќ доби автомобил вреден 35.000 евра. Станува збор за автомобил од марката „Мерцедес“ кој пејачката со години го посакувала, но не успеала да си ја реализира желбата поради големиот број ...

Лепа Брена: Со публиката немам сексуален однос

Репортер - 13.03.2018

Пејачката Лепа Брена вели дека е воодушевена од Александра Пријовиќ, како и дека целото семејство плачело кога слушнале дека Александра и Филип Живоиновиќ се свршиле. Брена не крие колку ѝ е драго што ќе добие женско засилување во куќата.

Александра Пријовиќ на подарок доби автомобил од 35.000 евра

Exclusive.mk - 13.03.2018

Пејачката Александра Пријовиќ иако сега научи да вози, веќе на подарок доби „ѕвер“ од автомобил со кој може да се пофали. Александра со идниот сопруг доби автомобил вреден 35.000 евра. Станува збор за Мерцедес кој е во нејзина сопственост веќе две ...

Синот на Брена потрошил 35 000 евра за свршеничката: Ќе ви застане здив од тоа што и го подарил на Пријовиќ

Женски магазин - 13.03.2018

Александра Пријовиќ добила од идниот сопруг Филип Живоиновиќ автомобил вреден 35 000 евра. Се работи за „Мерцедес“ кој е во сопственост на пејачката и згодна девојка веќе две недели. Веќе со години снаата на легендарната Лепа Брена има желба да ...

Филип не штеди: Кога ќе чуете колку чини подарокот за Пријовиќ, ќе ви се заврти во глава!

Вечер - 13.03.2018

Пробав две венчаници само да видам као ќе ми стои, вистинската се уште ја немам одбрано Филип не штеди: Кога ќе чуете колку чини подарокот за Пријовиќ, ќе ви се заврти во глава! Живоиновиќ уште пред да замине за Америка, каде што и ја побарал, ...

Лудило во најава: Се појавија нови детали за свадбата на Пријовиќ и Филип

Курир - 12.03.2018

Свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ е закажана во јуни, а секој ден се појавуваат нови детали поврзани со венчавката. Гостувајќи во една емисија, Александра и нејзиниот кум Ацо Пејовиќ, открија уште некоја информација.

Александра ја вери со дијамантски прстен: Свадбата е во јуни, а сега Филип покажа токму каква е нивната врска

Сител - 12.03.2018

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ја закажаа свадбата на 21 јуни, а синот на Боба Живојиновиќ точно знае како да ја искаже силината на емоциите кои го поврзуваат со вереницата. Филип на Инстаграм покрај сликата на која е со Александра напиша: ...

Филип Живојиновиќ откри кого и зошто избрал за кум

Убавина и Здравје - 12.03.2018

Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ ќе се венчаат годинава во јуни, а Лепа Брена и Боба Живојиновиќ изјавија дека ќе се погрижат тоа да биде свадба на векот. Е сега, на свадбата кум ќе им биде фолк-пејачот Ацо Пејовиќ , а зошто токму тој, ...

Филип не штеди: Еве колку потроши за подарок за својата сакана Александра

Скопје24 - 13.03.2018

Живојиновиќ уште пред да замине во Америка, каде ја запроси, одбра автомобил за својата идна сопруга. Александра Пријовиќ доби од идниот сопруг Филип Живојиновиќ автомобил вреден 35.000 евра.