TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца загинаа во авионска несреќа во Германија

Канал5 - 12.01.2019

Две лица загинаа кога се урна мал авион источно од Берлин. Во несреќата при пад на мал авион загинаа две лица , соопшти полицијата од Берлин. Авионот претпладнево полетал од градот Штраузберг и се урнал на полјана во близина на местото Предиков , ...

Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

Макфакс - 12.01.2019

Две лица загинаа при пад на мал авион источно од Берлин, соопшти германската полиција. Авионот полетал во попладневните часови од Штраузберг, а се срушил на полјана оддалеченa неколку километри, пренесе „АП“.

Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

24Инфо - 12.01.2019

Две лица загинаа при пад на мал авион источно од Берлин, соопшти германската полиција. Авионот полетал во попладневните часови од Штраузберг, а се срушил на полјана оддалеченa неколку километри, пренесе „АП“.