TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобриот тенисер на планетата се врати во Белград! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.05.2020

Популарниот Ноле е подготвен да ја започне регионалната турнеја која според најавите ќе трае до 5 јули… Првиот светски рекет пристигна денеска пристигна во српскиот главен град. Новак Ѓоковиќ за време на пандемијата на коронавирус се наоѓаше во ...

Федерер: Не можам да замислам да играм без публика

Спортманија - 23.05.2020

Швајцарецот би прифатил да продолжи сезоната по секоја цена, иако вели дека ќе му биде чудно Роџер Федерер вели дека би играл тенис и без присуство на публика само да продолжи прекината сезона, но изјави дека ќе се чувствува чудно.

Федерер е свесен дека ќе продолжи тенисот, но стравува од едно непосакувано сценарио

Дерби - 23.05.2020

Рожер Федерер откри дека не тренира тенис за време на паузата поради коронавирусот и засега нема план да го прави тоа, бидејќи како што вели самиот, засега нема никаква најава дека „белиот спорт“ би се вратил на програмата.

Јелена во прегратка на Новак: Да танцуваме засекогаш заедно!

Женски магазин - 23.05.2020

Се славеше во Шпанија Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, го прослави својот 33-ти роденден во Марбела, а неговата сопруга Јелена покажа дел од прославата. Ѓоковиќ се наоѓа во карантин во Шпанија поради коронавирусот, па годинава Новак не ...

Кирјос ја изненади светската јавност: Имам секс со мои навивачки секоја недела!

Sport 1 - 23.05.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос вели дека еднаш неделно има секс со некоја од девојките кои го следат на социјалните мрежи или се негови навивачки. Кирјос зборуваше за неговиот љубовен живот и откри дека не може да биде само со една девојка.

Федерер: Не сум мотивиран за тенис, не ми недостасува!

Екипа - 23.05.2020

Бројни тенисери, меѓу кои и Рафаел Надал, се вратија на тренинзите во очекување на рестартот на сезоната. Но, тоа не му доаѓа на крај памет и на Роџер Федерер кој вели дека воопшто нема мотивација за враќање на тенисот.

Новак и Јелена Ѓоковиќ танцуваат на неговиот роденден на песна од Саша Ковачевиќ (видео)

Црнобело - 23.05.2020

Вчера (22-ри мај) Новак Ѓоковиќ го прослави својот 33-ти роденден, а денес неговата сопруга со видео на кое двајцата танцуваат му го честиташе роденденот на Инстаграм. „Да танцуваме заедно засекогаш“, напиша романтичната Јелена во описот на видеото ...

Федерер : Воопшто не сум мотивиран за тенис, не ми недостига

Канал5 - 23.05.2020

Тенисот би можел да се врати во август по паузата предизвикана од пандемијата на коронавирус, па тенисерите ги започнаа подготовките за продолжување на сезоната. Тенисерите, меѓу кои најпознат е Рафаел Надал, се видени на тренинзи, но еден од оние ...

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден

Репортер - 23.05.2020

Јелена и Новак Ѓоковиќ ги воодушевија фановите на социјалните мрежи со снимката, на која тие двајца заедно танцуваат за 33 роденден на нејзиниот сопруг. Сопругата на најдобриот тенисер во светот, танцуваше во краток мини фустан, а фановите ја ...

Федерер: Тенисот не ми недостасува, затоа не тренирам

Sport 1 - 23.05.2020

За разлика од Србинот Новак Ѓоковиќ и Шапнецот Рафаел Надал кои почнаа полека да се подготвуваат за продолжување на тениската сезона, Роже Федерер сè уште не го земал рекетот во раце. Швајцарецот изјави дека не планира да тренира сè додека не се ...

Федерер: Во моментов не гледам причина да тренирам

Опсервер - 23.05.2020

Базел, 23 мај 2020 () – Роџер Федерер, носителот на рекордни 20 Гренд слем титули, откри дека во моментов не тренира и не гледа причина да го прави тоа. Бр. 4 во светот е фокусиран на неговото семејство во моментот.

Федерер: Не тренирам и не размислувам за тенис во моментов

SportMedia - 23.05.2020

Светскиот тенис во моментов како и се е во тотален застој. Дел од играчите полека се враќаат на терен почнуваат да тренираат но не се знае точно кога се ќе започне. Најави има, дека во текот на јуни тениските турнири ќе почнат да функционираат.

Федерер: Зошто да тренирам? Сега уживам

Спортски - 23.05.2020

Проблемот со коронавирусот се уште постои во сите спортови па така и во тенисот и сега не може да се каже кога ќе се играат најголемите турнири. Сезоната е прекинато до крајот на јули, а се шпекулира за можност мечевите да се играат без публика и ...

Федерер: Не тренирам бидејќи моментално не гледам потреба од тоа

Gol.mk - 23.05.2020

Роџер Федерер заздрави од операцијата на коленото, но не се вратил на тренинзите, бидејќи смета дека наскоро нема да биде активен на тениските терени. Пандемијата ги уништија неговите планови да игра на Вимблдон и Олимписките игри, кои беа негови ...

(ВИДЕО) Навивачи во живо му го честитаа роденденот на Новак, тој им се поклони!

Спортклуб - 23.05.2020

Новак Ѓоковиќ вчера го прослави својот 33. роденден, а група навивачи му го честитаа со тоа што се појавија на терените на Марбеља каде тој тренира, подготвувајќи се за евентуалното продолжение на сезоната.

Кирјиос: Имам секс со моите фанови речиси секоја недела...

Gol.mk - 23.05.2020

Колку и да е контроверзен и да има имиџ на „лошо момче“, мора да се признае дека Ник Кирјиос е еден од најголемите таленти во новата генерација тенисери. Неговото однесување и карактер му се пречка за да достигне повисоко ниво, кое сигурно би му ...

Кирјос: Секоја недела спијам со различна девојка, ги сакам оние од источните земји

Дриблинг - 23.05.2020

Контроверзниот Ник Кирјос уште еднаш се најде во фокусот на светската јавност.Австралискиот тенисер кој е манијакално активен на социјалните мрежи објасни како го надминал „проблемот“ по раскинувањето со тенисерката Ана Калинскаја.

Федерер: Не тренирам, зошто тоа би го правел?

Дерби - 23.05.2020

Проблемот со коронавирусот се уште постои, па како и кај другите спротови така и кај тенисот постои неизвесност кога ќе се создадат услови за да може да се играат турнири. Сезоната е суспендирана до крајот на месец јули, а се споменува можност ...

Недвижнините на Ѓоковиќ, вила на езеро и кралски пентхаус (ФОТО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Новак Ѓоковиќ денеска го прославува 33. роденден и уште сега се вбројува меѓу најдобрите тенисери во историјата. Неверојатната кариера во која досега освои 17 грен слем титули му овозможи и голема заработка, тој досега има заработено 131 милиони ...

Навивачите на трибини со скандирање му честитаа на Ѓоковиќ, а Ноле им се поклони до под! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 22.05.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ тренира на Марбелја и на својот 33. роденден не очекуваше дека ќе добие интересна честитка. Луѓето од комплексот „Пуенте Романо“ не му го заборавија роденденот на Ѓоковиќ, додека Србинот се подготвуваше на ...

Ѓоковиќ организира балканска тениска турнеја, две познати имиња го потврдија учеството

Дерби - 22.05.2020

Во недостиг на тениски возбудувања и кога АТП ги суспендираше сите официјални случувања до 31-ви јули, Новак Ѓоковиќ покрена навистина интересна иницијатива, односно реши да организира балканска тениска турнеја која сега и дефинитивно ќе се ...

Македонија не е во плановите на Ѓоковиќ за балканската турнеја

Gol.mk - 22.05.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе организира тениска турнеја на Балканот, која ќе започне на 13 јуни и ќе заврши на 5 јули. Натпреварите ќе започнат во Белград, а ќе завршат во Сараево, каде првиот светски ас ќе одигра егзибиција против Босанецот ...

Неочекувана роденденска честитка за Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Локално - 22.05.2020

Новак Ѓоковиќ го прослави својот 33 роденден, и тоа не на било кое место – туку на тенискиот терен во Марбела. Група навивачи ја искористија можноста да го поздрават и да му честитаат. Најдобриот тенисер на светот им се заблагодари на Твитер.

Чилиќ: Светскиот тенис е многу силен, конкуренцијата е на нивото од…

Дерби - 22.05.2020

Хрватскиот тенисер, Марин Чилиќ направи анализа на тоа каква е состојвата во машкиот тенис во овој момент. Чилиќ верува дека конкуренцијата е навистина голема, па поради тоа тенисот е на високо ниво, иста како во периодот од 2008 до 2010 година.

Ѓоковиќ ги носи Тим и Димитров на турнеја низ Балканот

TopSport - 22.05.2020

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ е организатор на низата егзибициски мечеви под името „Адрија тур“, која во ова за тенис сушно лето ќе донесе малку акција за неговите колеги и забава за луѓето од Балканот.

„Надал и Ѓоковиќ се веќе видени и здодевни, Кирјиос нуди нешто поинакво“

Gol.mk - 22.05.2020

Селекторот на француската тениска Дејвис Куп репрезентација даде интересна изјава поврзана со Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ . Веќе цела деценија наведените двајца се на врвот од АТП ранкингот, со исклучок на 2016 година, кога во животна форма играше ...

Ѓоковиќ собира тениски ѕвезди на пет регионални турнири, доаѓаат и Тим и Димитров

SportMedia - 22.05.2020

Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ, ќе собере бројни асови на белиот спорт на регионалниот турнир наречен „Адрија Тур“, кој што ќе се одржи од 13 јуни до 5 јули во пет града, вклучувајќи го и Задар.

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен Печат - 22.05.2020

Првиот тенисер на АТП ранг листата успеа да договори врвни тениски имиња кои ќе учествуваат на регионалниот „Адриа Тур“ кој ќе се огра на некоплку локации од 13. јуни до 5 јули. Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во ...

Почина четирикратниот освојувач на Грен слем турнири

Спортманија - 22.05.2020

Некогашниот австралиски тенисер почина на 83-годишна возраст. Ешли Купер е еден од единаесеттемина тенисери во историјата на тенисот кои успеале во една календарска година да победат на три Грен слем турнири, а почина денеска на 83-годишна возраст.

Почина прославениот Австралиец кој освои осум Грен слем титули

Gol.mk - 22.05.2020

Поранешниот австралиски тениски великан, Ешли Купер почина во 83-тата година од животот откако долго боледуваше. Овој Австралиец остави значителен печат за спортот во оваа земја, а член е на тениската „Куќа на славни“ од 1991 година.

Ѓоковиќ го собира светскиот тениски крем на „Адрија турнеја“

Локално - 22.05.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ги собра врвните асови на белиот спорт кои ќе се претстават пред публиката на регионалната „Адрија турнеја“. „Адрија турнејата“ ќе се одржи од 13 јуни до 5 јули, во организација на српскиот шампион, а ќе ...

Нова скандалозна изјава на Кирјос – Секоја седмица спијам со некој мој фан

Екипа - 22.05.2020

Лошото момче во тенисот, Ник Кирјос повторно со скандалозна изјава, овојпат на тема жени и неговиот сексуален однос. Тој во март месец ја прекина врската со руската тенисерка Ана Калинскаја и веќе повеќе од два месеци е без сериозна врска.

„Немилосрдниот Новак им ја уништи кариерата“ – фасцинантни податоци за Ѓоковиќ

Точка - 22.05.2020

Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите тенисери на сите времиња. „Сите тенисери до 32 години имаат само по два гренд слем трофеи – ...

33 причини зошто Ѓоковиќ е најдобар тенисер на сите времиња! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Првиот светски рекет беше непоразен вкупно шест месеци, запишувајќи 43 победи по ред… Новак Ѓоковиќ (33) повторно својот роденден го слави како најдобар тенисер на светот… Поради пандемијата на коронавирус во прекин се тениските натпреварувања, но ...

Ќе се појави нов Ферер, но не и нов Надал

Вечер - 22.05.2020

Поранешниот шпански тенисер Давид Ферер се присети на некои важни моменти од својата кариера. Поранешниот трет тенисер во светот се повлече од тенисот минатата година и сега е директор на турнирот во Барселона.

Ѓоковиќ полни 33 години

Независен - 22.05.2020

Монако – Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен ...

„Спијам со обожавателки секоја недела“

СуперСпорт - 22.05.2020

Она што го кажа Австралиецот Ник Киргиос додека играше видео игра и го пренесуваше тоа во живо, не е нормално за професионален тенисер. Киргиос е познат како лошо момче на светскиот тенис, кој не се двоуми да каже ништо за никого, а синоќа беше на ...

Ѓоковиќ го слави 33-тиот роденден, Србите најдоа 33 причини зошто тој е најдобар на светот

Спортманија - 22.05.2020

Светскиот рекет број 1 одвај чека повторно да се врати на терен. На Новак Ѓоковиќ, кој денеска полни 33 години, не му е првпат својот роденден да го прослави како водечки тенисер на светската ранг-листа, но сега со 17 гренд-слем титули зад себе и ...

Ѓоковиќ е тенискиот Робин Худ

Вечер - 22.05.2020

Реномираниот шпански весник „Марка“ објави интересен текст за најдобриот тенисер во светот Србинот Новак Ѓоковиќ. Авторот на текстот наведе дека Србинот е тенискиот Робин Худ. Ѓоковиќ има константна желба да им помага на другите, се вели во текстот ...

Новак Ѓоковиќ денеска има посебен ден, слави роденден

Дриблинг - 22.05.2020

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, денеска го слави 33 роденден, во кариерата освои се што можеше да се освои, 17 Грен Слем титули, се наоѓа на третото место на вечната листа.

Ноле наполни 33 години, планира уште долго да биде на врвот

Република - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Ѓоковиќ полни 33 години

Бриф - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Ѓоковиќ полни 33 години

Опсервер - 22.05.2020

Монако, 22 мај 2020 () – Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин ...

Новак Ѓоковиќ денеска полни 33 години

+инфо - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денеска полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) ...

Ѓоковиќ полни 33 години

А1 On - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Кајгана - 22.05.2020

Славниот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денека полни 33 години. Првата титула во кариерата Ѓоковиќ ја освои на 19-годишна возраст. Роден е на 22 мај 1987 година во Белград, Србија. Ѓоковиќ има освоено осум триумфи во Австралија, 5 на Вимблдон, 3 во ...

Ѓоковиќ полни 33 години

MakPress - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Роденден на тенискиот ас: Денеска Ѓоковиќ полни 33 години

Денешен - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Ѓоковиќ полни 33 години

Локално - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...

Новак Ѓоковиќ денес полни 33 години

iPortal - 22.05.2020

Освојувачот на 17 Гренд-слем титули, Новак Ѓоковиќ, денес полни 33 години. Ова значи дека само двајца од сегашните тенисери имаат освоено еден од најголемите тениски турнири и се помлади од „големите тројца“ – Хуан Мартин дел Потро (УС Опен 2009) и ...