TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во авионска несреќа загина потпретседателот на Малави

Глас на Америка - 11.06.2024

Претседателот на Малави рече дека тимовите за пребарување и спасување нашле уништен авион во густа шума Претседателот на Малави рече дека потпретседателот Саулос Чилима, неговата сопруга и осум други загинале кога нивниот авион се урнал во густа ...

📷 ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАЛАВИ ЗАГИНА НО АВИОНСКА НЕСРЕЌА Нема преживеани во падот на авионот

+инфо

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа со сопругата: Пронајдени остатоците од авионот

ТВ21

Исчезна авион во кој се возел потпретседателот на Малави

Слободен Печат

Исчезна авионот во кој се наоѓаше потпретседателот на Малави и уште девет лица

Кумановски м.

Исчезна воениот авион во кој се наоѓаше потпретседателот на Малави

ТВ21

Исчезна авионот со потпретседателот на Малави- веднаш почна акција за пребарување

Канал5

А1 On Во Центар Курир Пулс24 Макфакс Опсервер MTM Точка

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Либертас - 10.06.2024

Јавноста во Малави стравува дека потпретседателот на земјата Саулос Чилима можеби загинал кога неговиот хеликоптер принудно слетал во шумата Чикангава и не слетал на аеродромот Мзузу поради неповолни временски услови.

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Независен

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Бриф

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

CivilMedia

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Фокус

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави

Локално

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Пулс24

Вечер Прес Zoom Република Рацин MakPress