TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриено кој експлозив бил употребен на Цетиње: Поставен на дрво, активиран со далечински управувач

4NEWS - 20.06.2024

Во нападот во кој загинаа Петар Калуѓеровиќ и Драган Рогановиќ утрово во Цетиње, употребена е мина насочена со експлозив – (МРУД), покажаа првите податоци од истрагата. Како што јави Телевизијата на Црна Гора, експлозивната направа најверојатно била ...

ГО ЧУВАШЕ ЧОВЕКОТ ШТО ЈА ПОЧНА КРВАВАТА ВОЈНА МЕЃУ ДВАТА КЛАНА Кој е Драган Рогановиќ, првата жртва на експлозијата во Цетиње?

+инфо

Ова е ,,Шкаљарецот” убиен во експлозојата во Цетиње: Најмладиот од тројцата браќа уапсен за експлозив! (фото)

Во Центар

[ВИДЕО] Експлозија на Цетиње, познато кои се шкаљарците кои се убиени во бомбашкиот напад: Повредени три лица

Точка

Боксерот кој загина во експлозијата во Цетиње беше телохранител на „скалот“ кој ја започна војната со клановите во Котор

4NEWS

Експлозија во Црна Гора, загинаа две лица во Цетиње

Press24

Откриено кој експлозив е користен во бомбашкиот напад во Цетиње: Поставен на дрво, активиран со далечински управувач

Вечер Прес

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на озлогласен мафијашки клан

МКД - 20.06.2024

Две лица загинаа, а три се повредени утринава на Цетиње во Црна Гора, откако била активирана експлозивна направа во близина на локалниот спортски центар, соопшти црногорската полиција. Фото: ЕПА Експлозијата се случила во 9:10 часот, а од силната ...

(ВИДЕО) Двајца загинати и тројца повредени во експлозија на бомба во Цетиње

360 степени

📽️ ХАОС ВО ЦЕТИЊЕ, УБИЕН ЧЛЕН НА ШКАЉАРСКИ КЛАН? Две лица загинаа во бомбашки напад близу Спортскиот центар

+инфо

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

А1 On

Бомба во Цетиње, убиени двајца членови на криминалната група Шкаљари

ММС

🎥Член на криминалниот Шкаљарски клан загина во експозијата во Цетиње

Локално

ВИДЕО: Член на криминалниот Шкаљарски клан загина во експозијата во Цетиње

Курир

Вечер Прес Нетпрес Алсат-М Макфакс Опсервер Кајгана