TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се одложи судењето за „Труст“, се разболе адвокатката Алексиќ

Фокус - 13.02.2018

Бизмисменот Сеад Кочан денеска се појави во Кривичниот суд каде што му се суди за случајот „Труст“ на СЈО, но судењето се одложи бидејќи адвокатката Сања Алексиќ се разболела. Таа ја известила судијката дека нема да дојде, поради што денешното ...

Судењето за „Труст“ одложено за 20 февруари, се разболе адвокатката на Авировиќ

Мета - 13.02.2018

Денешното рочиште од судскиот процес за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан се одложи, бидејќи во Кривичниот суд не се појави адвокатката Сања Алексиќ, која го брани второобвинетиот Василије Авировиќ.

Се разболе адвокатката на обвинет во „Труст“

Макфакс - 13.02.2018

Во кривичниот суд во Скопје за денеска имаше закажано рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ како и три правни лица, за незаконско учество на тендер на Електрани на ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

еМагазин - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

А1 On - 13.02.2018

Во кривичниот суд во Скопје за денеска имаше закажано рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ како и три правни лица, за незаконско учество на тендер на Електрани на ...

Нова рунда-Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Локално - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Се разболе адвокатката на обвинет во „Труст“

Вечер - 13.02.2018

Во кривичниот суд во Скопје за денеска имаше закажано рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ како и три правни лица, за незаконско учество на тендер на Електрани на ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

CivilMedia - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Се разболе адвокатката на обвинет во „Труст“

Кајгана - 13.02.2018

Во кривичниот суд во Скопје за денеска имаше закажано рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ како и три правни лица, за незаконско учество на тендер на Електрани на ...

Труст блиску до крајот-денеска доказите на одбраната и завршни зборови

Нова ТВ - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Канал5 - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

А1 On - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Се ближи крајот на судењето на Сеад Кочан за местените тендери во ЕЛЕМ од 17 милиони евра

Фокус - 13.02.2018

Денеска во Кривичниот суд се закажани судските рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Нови судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“ во Кривичен

+инфо - 13.02.2018

Во „Труст“ каде обвинет е Сеад Кочан треба да се извадат доказите, а потоа следуваат завршните зборови и пресуда. Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд.

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари, се разболела адвокатата

+инфо - 13.02.2018

Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето. Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите.

Судски рочишта за „Труст” и „Тарифа”

Слободен Печат - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

Телма - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

„Труст“ и „Тарифа“ денеска продолжуваат во Кривичниот суд...

Н.Македонија - 13.02.2018

„Труст“ и „Тарифа“ денеска продолжуваат во Кривичниот суд Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две ...

Рочиштето за „Труст” одложено за 20 февруари

Слободен Печат - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Денеска нови судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Канал 77 - 13.02.2018

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три ...

Рочиштето за „Труст“ одложено поради болест на бранителката Алексиќ

Нова ТВ - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Денеска судски рочишта поврзани со ЕЛЕМ - „Труст“ и „Тарифа“

МКД - 13.02.2018

За случаите „Труст" и „Тарифа", предмети на Специјалното јавно обвинителство денеска во кривичниот суд ќе се одржат судски рочишта Во случајот „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и ...

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

Канал5 - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

24 Вести - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

МРТ - 13.02.2018

Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица. Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

„Труст“ одложен за 20 февруари, отсутна адвокатка на одбраната...

Н.Македонија - 13.02.2018

„Труст“ одложен за 20 февруари, отсутна адвокатка на одбраната Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите.

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Алсат-М - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

CivilMedia - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Стандард - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Судски рочишта за „Труст“ и „Тарифа“

Либертас - 13.02.2018

Судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Тарифа“ за денеска се закажани во Кривичниот суд. Во „Труст“ првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите, рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

еМагазин - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Судењето за „Тарифа“ продолжи со сослушување сведоци

Канал5 - 13.02.2018

Со сослушување на сведокот Жарко Миленковски денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Тарифа“ на СЈО во кој обвинети се поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски и уште други две лица.

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

ТВ21 - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Одложено судењето за предметот на СЈО „Труст“

Р.С.Европа - 13.02.2018

Судењето за случајот на СЈО „Труст“ е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Во предметот првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, како и две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Рочиштето за „Труст” одложено за 20 февруари

Канал 77 - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите – пренесува МИА. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Рочиштето за „Труст“ одложено за 20 февруари

Стандард - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ поради болест била оправдано отсутна од рочиштето.

Судењето за „Труст“ се одложи, се разболела една од адвокатките

МКД - 13.02.2018

Судењето за случајот „Труст“ што требаше да продолжи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 20 февруари поради отсуство на еден од адвокатите на обвинетите. Адвокатката Сања Алексиќ која го брани второобвинетиот Василије Авировиќ, се разболела, па ...

Се разболе адвокатката на обвинет во „Труст“

Локално - 13.02.2018

Во кривичниот суд во Скопје за денеска имаше закажано рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ како и три правни лица, за незаконско учество на тендер на Електрани на ...