TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски од Штип: Работниците во конфекциите најдобро знаат што значи покачувањето на минималната плата

Frontline - 26.11.2022

„Минималната плата ја покачивме двојно, од 8.000 денари во време на ВМРО-ДПМНЕ, на 18.000 денари. Штип е работнички град. Ние парите ги насочуваме кон работниците, а ВМРО-ДПМНЕ ги смешате за евтина работна рака која треба да се искористи.

Ковачевски: Следува ново покачување на пензиите и платите во 2023

24Инфо

Ковачевски: Имам одржлив економски план, 2023 е година на економски пресврт

24Инфо

Еве зошто 2023 ќе биде подобра – Ковачевски одговараше на новинарски прашања

Centar

Ковачевски: 2023 година е година за економска пресвртница, на нова надеж

Канал5

Ковачевски од Тетово: Со Буџетот за 2023 година обезбедивме пари за раст на пензиите и платите

Бриф

Ковачевски: Со моето менаџерско искуство и економски план можам да ja донесам потребната промена

Centar

Centar Press24 Frontline Frontline Локално А1 On Zoom Макфакс

Ковачевски: Македонското општество мора да граби напред кон европска и економски напредна држава

24Инфо - 26.11.2022

На нашето општество не му треба враќање назад, туку визија за европска и економски напредна држава, јас таа европска и економска визија можам да ја преточам во реалност. порача претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва во Штип на граѓанската ...

Ковачевски од Штип: Големината на СДСМ е во државничките политики насочени кон иднината

24Инфо

Ковачевски: Штипската компанија „Актива” е наш национален бренд

Во Центар

Ковачевски во посета на Штип

Centar

Премиерот Ковачевски во посета на компании во Штип

Бизнис Вести

Премиерот Ковачевски во посета на компании во Штип

Слободен Печат

Премиерот Ковачевски во посета на компании во Штип

Независен

Сител Бриф MakPress ТВ21 Независен PressingTV Република Опсервер

Ковачевски од Штип: Мојата визија е да бидеме европски шампион за производство на струја од нашето македонско сонце

Frontline - 26.11.2022

„Мојата енергетска визија е да бидеме европски шампиони за производство на енергија од нашето македонско сонце. Први во регионот сме според енергетска трансформација и се позиционираме како иден зелен центар на Европа“ изјави премиерот и претседател ...

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Фокус

СОЗДАВАМЕ СТРУЈА ОД МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ Ковачевски вели дека транзицијата е во тек

+инфо

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Либертас

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

24Инфо

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Независен

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Курир

Денешен Опсервер Вечер Прес Centar Во Центар Република Frontline Нова ТВ

Ковачевски во „Актива“: Преку поддршка на компаниите за нови инвестиции се постигнува повисок животен стандард

Centar - 26.11.2022

„Поддршката на компаниите во реализирањето на нови инвестициски проекти и во зајакнувањето на нивната конкурентност е наша определба, бидејќи на тој начин се засилува економскиот раст и развој на земјава, расте БДП, и крајно се подигниува животниот ...

Ковачевски: Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места

Centar

Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места, вели премиерот

Локално

Ковачевски во „Актива“: Преку поддршка на компаниите за нови инвестиции се постигнува повисок животен стандард

24Инфо

Ковачевски: Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места

24Инфо

Ковачевски: Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места

CivilMedia

Ковачевски: Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места

Frontline

Нова ТВ ТВ21 24Инфо Centar Независен Слободен Печат Бриф Во Центар

Николова: Буџетот за 2023 година обезбедува економска пресвртница и повисоки плати и пензии

24Инфо - 26.11.2022

Изјава на пратеничката на СДСМ Даниела Николова Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од светската економска криза.

СДСМ: Буџетот за 2023г. е развоен и е одговор на последиците од светската економска криза

360 степени

Николова: Буџетот за 2023 година има за цел да одговори на последиците од светската економска криза

Сител

Николова: Буџетот за 2023 година обезбедува економска пресвртница и повисоки плати и пензии

Макфакс

Николова: Следната година ќе биде подобра, со Буџетот за 2023 ќе ја победиме кризата

Локално

Николова: Буџетот за 2023 година има за цел да одговори на последиците од светската економска криза

Слободен Печат

Николова: Буџетот за 2023 година обезбедува економска пресвртница и повисоки плати и пензии

А1 On

Press24 Zoom Centar Во Центар