TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен хороскоп: Вагите во финансииски проблеми, Близнаците и Бикот под притисок на работа, а Вие ?

Женски магазин - 20.09.2021

Прочитајте го неделниот хороскоп.. Овен Можни се проблеми со соработниците. Вие сте прилично амбициозни и сакате се‘да биде по ваш пат. Ова не е многу лесно да се направи. Втората половина од неделата може да биде подобра за работа, за завршување на ...

3 хороскопски знаци што ги очекуваат пари од 20-ти до 26-ти септември

Кафе пауза - 19.09.2021

Во текот на оваа седмица, до 26 септември, нè очекуваат тешки денови во областа на финансиите, особено во понеделник и вторник. Сепак, 3 хороскопски знаци ќе им се спротивстават на сите предизвици и ќе привлечат пари.

Астролозите тврдат: Жените во овие хороскопски знаци ги држат мажите под целосна контрола

Женски магазин - 19.09.2021

Жените велат: штом ќе испуштите еден маж, тогаш очекувајте проблеми. Но, кои се жените кои ги имаат мажите под контрола? Најчесто тие припаѓаат на овие хороскопски знаци: Лав На лавот дајте му само да наредува.

Сакаат сѐ, веднаш: Најнестрпливи хороскопски знаци

Пулс24 - 19.09.2021

Некои луѓе едноставно не можат да дочекаат нешто да се случи, да кажат, да направат или да добијат. Едноставно немаат многу трпение. Иако хороскопскиот знак не ве дефинира, може да каже многу за вас, а на овие хороскопски знаци заедничка особина им ...

Луѓето родени во најреткиот хороскопски знак се навистина посебни

Кајгана - 19.09.2021

Најчестиот хороскопски знак е Девица, но дали знаете кој е најредок? Според New York Times, најмалку луѓе се раѓаат на католичките Бадник и Божиќ (24 и 25 декември) или на Нова Година, и родените во овој период спаѓаат под знакот на Јарец, па ...

Мажот роден во овој хороскопски знак се смета за најдобар сопруг: Ги обожува своите сопруга и деца

Press24 - 19.09.2021

Експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетите и хороскопскиот знак имаат големо влијание врз карактерот на една личност. Затоа според оваа наука може да се издвои еден знак на Зодијакот кој, ако го изберете за сопруг, ...

Хороскопот за ЕСЕН на три знаци им носи ЧУДА: На кој знак ЌЕ МУ ТРГНЕ, кој ќе се ЗАЉУБИ, а еден знак ќе се ЗБОГАТИ!

Екран - 19.09.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Самиот почеток на есента ќе биде мирен, а потоа ќе се појави Марс! Подоцна Венера и Марс стапуваат во контакт и тогаш ...

Три се: Овие се најмоќни астролошки знаци

Женски магазин - 18.09.2021

Иако секој сончев знак има своја моќ, постојат одредени знаци кои имаат вродена способност да ги маѓепсаат луѓето со својот шарм и уникатност. Дали сте меѓу нив? Лав Кралот на џунглата и зодијакот ја носи оваа титула, бидејќи остава силен впечаток ...

Три хороскопски знаци следната недела ќе имаат неочекувана добивка

Скопје24 - 18.09.2021

Од 20 до 26 септември ќе бидат тешки денови во областа на финансиите, особено во понеделник и вторник. Три хороскопски знаци се спротивставуваат на сите предизвици и знаат како да привлечат изобилство.

Лавот изневерува ако го игнорирате, Скорпијата од одмазда: Еве зошто изневеруваат припадниците на различни знаци

Екран - 18.09.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Зошто некој одлучил да го изневери партнерот, зависи од неговиот знак, веруваат астролозите.