TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наумче Мојсовски за 24РакометТВ: Со борбена игра славиме победа против Црна Гора

24 Ракомет - 15.01.2022

Поранешниот македонски репрезентативец, сега директор на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојовски ја бодри македонската репрезентација во Дебрецин во настапите на ЕП 2022. Го сретнавме денеска на „загревање“ пред натпреварот со Црна Гора заедно ...

Циркус во Дебрецен: Црногорскиот селектор два пати негативен, водеше тренинг, па е позитивен

Спортклуб

Судир за престиж: Црна Гора има индивидуалци, но Македонија - репрезентација!

Sport 1

Рогановиќ се уште е позитивен, Црна Гора и вечерва ќе ја води Мрављевиќ

SportMedia

Црна Гора е предизвик кој мора да се победи

МКД

Митревски во составот за дуелот со Црна Гора

Телма

Црногорците најавуваат борба за секоја топка: Натпреварот со Македонија е како финале за нас

Слободен Печат

Спортманија А1 On SportMedia 24 Ракомет Канал5 Нова ТВ Спортманија Либертас

Црна Гора мора да се добие: Да удриме силно и храбро – за Македонија

SportMedia - 15.01.2022

По поразот од Словенија на стартот на Европското првенство, македонската ракометна репрезентација денеска (18 часот) ќе ги одмери силите со Црна Гора. Овој дуел е вистинска шанса за прва победа на континенталното натпреварување.

Лазаров: Не плашам од Црна Гора, ниту ја потценувам – победата зависи од нас!

SportMedia

Лазаров: Не смееме да ги потцениме Црногорците

Телма

ФОТО: Лазаров ги откри „картите“, Митревски се враќа, познат составот на Македонија

Дриблинг

Македонија против Црна Гора за „чиста совест“ и продолжение на сонот за втора фаза

Gol.mk

Македонија против Црна Гора за „чиста совест“ и продолжение на сонот за втора фаза

Курир

Македонија против Црна Гора за пласман во втората фаза на ЕП

Нетпрес

Слободен Печат Макфакс Слободен Печат Дерби Sport 1 МКД Нова ТВ Точка

Мрваљевиќ: Ќе биде тешко, Македонија е навистина искусна екипа

Gol.mk - 15.01.2022

Асистентот на Зоран Рогановиќ, Драшко Мрваљевиќ ја водеше селекцијата на Црна Гора против Данска, во тренинзите пред и по натпреварот и зборуваше за медиумите. Селекторот Рогановиќ чека втор негативен тест и можеби ќе се најде на клупата за дуелот ...

Мрваљевиќ за 24 Ракомет ТВ: Македонија има млад, но искусен тим, ќе нѝ биде многу тешко

24 Ракомет

Мрваљевиќ: Мечот против Македонија е тактични комплициран, ќе биде тешко!

Спортклуб

Мрваљевиќ: Натпреварот со Македонците е тактички комплициран

Слободен Печат

ФОТО: Мрваљевиќ „помогна“ во одбраната против Гидсел

Gol.mk