TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина најстарата жена во светот: Филипинката имала 124 години (ВИДЕО)

Кумановски м. - 25.11.2021

Жена од Филипините, Франциско Сузано, за која се верува дека е најстарата на светот, почина вчера на 124-годишна возраст. Градскиот службеник за информации за јавноста Џејк Гонзалес за медиумите изјави дека причината за смртта на старицата сѐ уште ...

Почина најстарата жена во светот, таа е родена во 19-от век а почина во 21-от век

Во Центар - 24.11.2021

Таа е родена во 19-ти век, а почина во 21-ви век. Жената која се веруваше дека е последната преживеана а родена во 19-ти век, почина на почетокот на неделата. Франциско Сузано, позната како Лола Иска, се верува дека имала 124 години кога починала во ...

Била родена во 19 век: Почина жената за која се верува дека е најстарата личност на светот

Точка - 24.11.2021

Жената за која се верувало дека е последната преживеана личност родена во 19 век починала на почетокот на оваа седмица. Се верува дека Франсиска Сузано, позната како Лола Иска имала 124 години кога починала во домот во Кабанкалан.

ФОТО | Заборавете на месо и алкохол, ќе доживеете 124 години колку баба Лола!

Слободен Печат - 24.11.2021

Жената за која се верува дека е најстарата личност на светот, родена во 19 век, почина на 124 годишна возраст. Франциска Сусано, или баба Лола, која е родена на Филипините, почина во понеделникот во својот дом, во градот Кабанкалан, во Негрос ...

Почина веројатно последната личност родена во 19. век

Бриф - 24.11.2021

Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.

Почина последната личност родена во 19 век

Вечер Прес - 24.11.2021

Францискa Сузано, позната по прекарот Лола, за која се верува дека е најстарата личност на светот и последната жива личност родена во 19 век, почина во понеделникот во 18:45 часот во нејзиниот дом во Кабанкалан, Филипини.

Почина веројатно последната личност родена во 19. век

Опсервер - 24.11.2021

– Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.

ПОЧИНА ЛОЛА: Веројатно последната личност родена во 19. век

Курир - 24.11.2021

Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.

Почина веројатно последната личност родена во 19 век

Независен - 24.11.2021

Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.

ПОЧИНА ЛОЛА Последната жена родена во 19. век

+инфо - 24.11.2021

Оваа жена, која минатиот месец го прослави 124. роденден, е родена на 11 септември 1897 година, кога нејзината земја сè уште беше под власта на Шпанија, а ѝ била речиси современичка и на славната британска кралица Викторија.

Почина веројатно последната личност родена во 19. век

MakPress - 24.11.2021

Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.

ПОЧИНА ЛОЛА: Веројатно последната личност родена во 19. век

Zoom - 24.11.2021

Франсиска Сузано, позната и по прекарот Лола, за која се верува дека беше најстарата личност на светот и последниот жив човек роден во 19 век, почина завчера во нејзиниот дом во Кабанкалан, на Филипините.