TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓач на Борусија Дортмунд го промени агентот и веднаш го поврзаа со трансфер во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 08.12.2023

Медиумите од Германија пишуваат дека Борусија Дортмунд и Манчестер јунајтед крчаат трампа со која Џејдон Санчо ќе се врати на „Сигнал Идуна Парк“, а Дониел Мален ќе се пресели на „Олд Трафорд“.

Договорено: Санчо се враќа назад во Дортмунд, Јунајтед добива „милионер“ во размена

Екипа - 08.12.2023

Манчестер Јунајтед конечно најде купец за Џејдон Санчо откако „црвените ѓаволи“ дадоа зелено светло за крилниот офанзивец да се врати назад во Борусија Дортмунд. Санчо во 2021 година потпиша од Борусија во Манчестер Јунајтед за 85 милиони евра, но ...

Манчестер јунајтед и Дортмунд подготвуваат размена на ѕвезди

СуперСпорт - 08.12.2023

Манчестер јунајтед планира да се ослободи од неколку фудбалери во следниот период, а еден од нив е Џејдон Санчо кој е во лоши односи со тренерот Ерик Тен Хаг. Интерес за Санчо покажа Борусија Дортмунд, каде што играше Англичанецот во минатото, а ...

Манчестер Јунајтед и Дортмунд спремаат интересна трампа

Спортски - 08.12.2023

Џејдон Санчо е во потрага по нов клуб откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед. Англичанецот влезе во расправија со тренерот Тен Хаг и јасно е дека нема да добива голема минутажа, па сигурно ќе ја промени ...

Двојно славје во Манчестер: Мегваер и Тен Хаг добија признанија од Премиерлигата

Спортклуб - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг, е прогласен за менаџер на месец ноември во рамки на Премиерлигата. Јунајтед минатиот месец оствари три победи во Премиерлигата, против екипите на Фулан, Лутон и Евертон, а тоа беше доволно за ...

Јунајтед и Дортмунд седнуваат на маса, ќе се разговара за размена на фудбалери!

Sport 1 - 08.12.2023

Манчестер јунајтед и Борусија Дортмунд денеска ќе имаат средба за можни трансфери во јануарскиот преоден рок. Ќе се разговара за можна размена Дониел Мален за Џејдон Санчо. Манчестер јунајтед му има фрлено око на Мален, а Борусија Дортмунд сака да ...

Челниците на Манчестер Ј. и на Борусија Д. на средба за Санчо

Екипа - 08.12.2023

Џејдон Санчо во зимскиот преоден рок би можел да се врати во Борусија Дортмунд. Ова е најавата во сите германски медиуми, а според информациите денеска во Дортмунд ќе пристигнат челници на Манчестер Јунајтед каде што ќе се преговара за овој трансфер ...

Хари Мегваер е играч на месецот во Премиер-лигата

МакФудбал - 08.12.2023

Премиер – лигата официјално објави дека Ерик Tен Хаг и Хари Мегваер се менаџер и играч на месецот за ноември. Ова откако Манчестер Јунајтед беше единствениот тим кој не испушти ниту еден бод во лигата минатиот месец, победувајќи ги сите три ...

Борусија и Манчестер Јунајтед на тајни преговори за размена во јануари

Дерби - 08.12.2023

Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд ја имале првата средба и ги почнале преговорите за враќање на Џејдон Санчо во редовите на бундеслигашот, тврди германски „Билд“. Добро информираниот таблоид наведува дека „милионерите“ сакаат по секоја цена да ...

Слика која ретко се гледа: Мегваер со наградата „играч на месецот“

Екипа - 08.12.2023

Играч на месецот ноември во Премиерлигата е Хари Мегваер. Колку и да звучи чудно и нереално, сепак, стоперот оваа сезона може да се пофали со добри настапи за својот тим. Мегваер во изминатите месеци беше мета на многу критики, не само на навивачите ...

Премиер лигата нема подобар од Хари Мегваер!

Sport M - 08.12.2023

Еден од најконкурентните фудбалери на планетата, а секако и најконкурентен во Англија, стоперот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е прогласен за најдобар играч на месец ноември во Премиер лигата.

Премиер лигата го „круниса“ Мегваер, фановите му фатија сеир на Де Брујне

Дерби - 08.12.2023

Англиските медиуми уште пред два дена објавија дека Хари Мегваер ќе биде прогласен за играч на месецот, а денеска Премиер лигата официјално го потврди „крунисувањето“ на дефанзивецот. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед доживеа неверојатен пресврт ...

Три ѕвезди можат уште во јануари да си заминат од Манчестер јунајтед!

Sport 1 - 08.12.2023

Манчестер јунајтед во јануари би можел да се ослободи од неколку фудбалери доколку пристигнат соодветни понуди, меѓу играчите кои може да заминат се три исклучително скапи ѕвезди. Се работи за Џејдон Санчо, Рафаел Варан и Касемиро.

Матиќ: Во Јунајтед бев задолжен да казнувам, ѕвездите плаќаа кај мене!

Gol.mk - 07.12.2023

Немања Матиќ имаше навистина убава интернационална кариера и беше дел од славни клубови како Челзи и Манчестер Јунајтед, а неодамна во изјава за српските медуми изнесе и неколку интересни детали од неговиот престој во соблекувалната на „црвените ...

Покрај Санчо уште две ѕвезди си заминуваат од Јунајтед во јануари

Екипа - 07.12.2023

Откако сигурно е дека Џејдо Санчо оваа зима ќе го напушти Манчестер јунајтед, на излезна врата од клубот се и двете поранешни ѕвезди на Реал Мадрид, Рафаел Варан и Кашемиро. Иако и двајцата беа доведени како големи засилувања, а Кашемиро беше еден ...

Јувентус ги купува сите отпишани фудбалери од Премиер-лигата

Екипа - 07.12.2023

Италијанскиот великан Јувентус и дефинитивно е дека уште во јануари ќе ги засили своите редови како би можел на вистински начин да го предизвика Интер во борбата за титулата во Серија А. Откако веќе некое време со трансфер во клубот од Торино се ...

И Јувентус „крена раце“ од Санчо, повеќе им одговара Берарди

SportSport - 07.12.2023

Џејдон Санчо останува целосно отпишан од менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, но во обидот да најде нов клуб нема многу простор за оптимизам. Една од најреалните опции за негова нова дестинација оваа зима, италијански Јувентус, „крена ...

Берарди е првата цел на Јувентус оваа зима

МакФудбал - 07.12.2023

Италијанскиот калчолигаш Јувентус планира да ангажира крилен напаѓач во јануарскиот преоден рок. Еден од кандидатите е играчот на Манчестер Јунајтед, Џејдон Санчо, кој беше суспендиран од клубот поради дисциплински прашања во септември.

Се договара спектакуларна размена, Џејдон Санчо во центарот на вниманието

Спортклуб - 07.12.2023

Борусија Дортмунд во зимскиот преоден рок има намера да направи „трејд“ со Манчестер Јунајтед, а оваа зделка би можела да биде на задоволство на сите страни. Борусија дојде до идеја дека може да го врати Џејдон Санчо во своите редови.

Санчо би можело да се врати во Борусија Дортмунд

Спортманија - 07.12.2023

Џејдон Санчо е суспендиран, отпишан е од менаџерот Ерик тен Хаг, за скапото англиско крило нема место во Манчестер јунајтед, па мора да бара излез од ситуацијата и се чини дека има едно решение.

Билд: Борусија Дортмунд и Манчестер Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на играчи

Спортски - 07.12.2023

САНЧО веќе некое време е отпишан во Манчестер Јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па веќе со месеци е во потрага по нов клуб. Се чини дека успеа да најде средина каде што би можел да се обиде да си ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

TopSport - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Макфакс - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Опсервер - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Скопје1 - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Точка - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

MTM - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Се договара спектакуларна размена, Tен Хаг за Санчо бара „свој“ фудбалер од Борусија

Gol.mk - 07.12.2023

Борусија Дортмунд во зимскиот преоден рок има намера да направи „трејд“ со Манчестер Јунајтед, а оваа зделка би можела да биде на задоволство на сите страни. Борусија дојде до идеја дека може да го врати Џејдон Санчо во своите редови.

Три ѕвезди можат уште во јануари да си заминат од Манчестер јунајтед!

24Фудбал - 08.12.2023

Манчестер јунајтед во јануари би можел да се ослободи од неколку фудбалери доколку пристигнат соодветни понуди, меѓу играчите кои може да заминат се три исклучително скапи ѕвезди. Се работи за Џејдон Санчо, Рафаел Варан и Касемиро.