TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Статистика: Ајакс е еден од омилените „пациенти“ на Роналдо

Екипа - 15.03.2019

Во таборот на Јувентус мораат да бидат задоволни од добиениот противник во ждребот за четврт-финалето од Лигата на шампионите, без оглед на фактот дека Ајакс во претходната рунда го елиминираше актуелниот европски првак Реал Мадрид.

Де Јонг: Јувентус, фаворит? И Реал Мадрид беше...

Gol.mk - 15.03.2019

Ајакс го приреди најпријатното изненадување во Лигата на шампионите и со елиминација на европскиот владетел Реал Мадрид дојде до четвртфиналната фаза. Следен ривал ќе биде Јувентус, тим за кој младиот Френки де Јонг има пофални зборови, но најавува ...

Манчестер Сити ја доживеа судбината на Челзи: Забрана за трансфери во два преодни рока

Независен - 15.03.2019

ФИФА не се шегува и реши да удри на најбогатите и најмоќните. По Челзи, казна следува и за Манчестер Сити. Британските медиуми пренесуваат дека во следните неколкудена ќе биде официјализирана одлуката на истражните органи на ФИФА да го казнат Сити ...

Одредени четвртфиналните парови за Лигата на шампиони

Сител - 15.03.2019

Тотенхем против Сити и Барселона против Јунајтед се двата поинтересни пара за четвртфиналната рунда во фудбалската Лига на шампиони. Англија сигурно ќе има полуфиналист во ЛШ, бидејќи два од четирите англиски тима меѓусебно ќе играат во ...

ВИДЕО: Некогашниот крвник на Барселона од Манчестер – денеска се фати за глава по ждрепката

Спортклуб - 15.03.2019

Барселона – Манчестер Јунајтед е најзвучното дерби во четвртфиналето од Лигата на шампионите оваа сезона. Дефинитивно ова ќе биде спектакуларен меч на две екипи кои заедно во ЛШ имаат 8 трофеи, Барселона 5 и Манчестер Јунајтед 3.

Ќе им се смачи од меѓусебни дуели: Тотнем и Сити ќе одиграат три меча за 11 дена!

Sport 1 - 15.03.2019

Англиските ривали Манчестер сити и Тотнем ќе се судрат во четвртфиналето во Лигата на шампионите, но покрај овој двомеч за место меѓу најдобрите четири на Стариот континент ќе имаат уште еден меч до крајот на сезоната и тоа во Премиерлигата.

Сити и Тотенхем ќе си „здосадат“, ќе играат трипати во 11 дена

Gol.mk - 15.03.2019

Ждрепката во Лигата на шампионите посака во четвртфиналето да ги спои Манчестер Сити и Тотенхем , англиските премиерлигаши кои ќе си здосадат еден на друг, затоа што во краток временски интервал играат три натпревари.

Од Ајакс порачуваат: И Реал Мадрид беше фаворит

Спортски - 15.03.2019

Во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу останатите парови силите ќе ги одмерат Ајакс и Јувентус. Ждребот ги спои холандскиот и италијанскиот гигант. Јувентус секако е фаворит во овој двомеч, но може ли некој да го отпише Ајакс после онаа ...

Се огласи и фудбалерот на Ајакс: И Реал беше фаворит, па беше елиминиран, следен е Јувентус…

СуперСпорт - 15.03.2019

Де Јонг верува дека неговиот тим може да го елиминира Јувентус, откако беше познат исходот од ждрепката за четвртфиналната фаза во Лигата на шампионите. Ждрепката ги спои овие европски великани, а интересен коментар на тоа даде играчот за врска на ...

УЕФА го промени дуелот Барселона – Манчестер јунајтед, дали „ѓаволите“ и Солскјер останаа без клучна предност?

24Фудбал - 15.03.2019

Манчестер јунајтед е приморан првиот натпревар со Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите да го игра на Олд Трафорд и покрај тоа што според ждребот „каталонциите“ требаше да бидат домаќини.

ВИДЕО: Последниот пат кога Јувентус играше со Ајакс, Недвед ја изведе оваа мајсторија

Gol.mk - 15.03.2019

Екипата на Ајакс го приреди најголемото изненадување во осминафиналето и го елиминира бранителот на титулата во Лигата на шампионите, Реал Мадрид . Сега, пред фудбалерите на Ерик тен Хаг стои нов предизвик во тимот на Јувентус .

Ајаксовиот суперталент му порача на Роналдо: И Реал Мадрид беше фаворит, ама...

Sport 1 - 15.03.2019

Ајаксовиот суперталент Френки Де Јонг, кој на лето ќе се пресели во шпанскиот шампион Барселона објави дека ќе биде големо задоволство што тој и неговите соиграчи ќе се судрат со италијанскиот великан Јувентус, предводен од Кристијано Роналдо, но им ...

Вокер не издржа: По ждрепката во Нион имаше што да каже за изборот и неговиот следен предизвик… (ФОТО)

СуперСпорт - 15.03.2019

Денес во Нион беа ивлечени четвртфиналните парови во Лигата на шампионите. По ждрепката беше познато дека во четвртфиналето ќе се сретнат Тотенхем и Манчестер Сити што е особено интересен меч за Кајли Вокер.

Реакција од Јувентус по добивањето на „крвникот“ на Реал Мадрид

Спортклуб - 15.03.2019

Директорот на Јувентус, легенда и поранешен играч на „Старата дама“, Павел Недвед, смета дека не треба да влезат во двомечот со Ајакс како да се фаворити, туку внимателно, чекор по чекор. Недвед е свесен како Реал Мадрид го потцени Ајакс па им се ...

УЕФА од безбедносни причини ги промени домаќините во еден двомеч

OhridNews - 15.03.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе бидат домаќини на Барселона во првиот меч од 1/4 финалето, а не како што беше при ждрепката кога каталонците беа извлечени први. УЕФА овој потег го направи од безбедносни причини, бидејќи и Манчестер Сити беше ...

Англиските клубови се омилена мета на Лионел Меси

Спортски - 15.03.2019

Ждребот во Нион го кажа своето, а со сигурност најголемо внимание привлекува двомечот помеѓу Манчестер Јунајтед и Барселона. Откако сензационално го елиминираа Пари Сен Жермен во осминафиналето сега пред Манчестер Јунајтед е нова тешка задача – ...

Играчите на Барселона сметале дека Јунајтед е еден од најслабите ривали во ждрепката

Gol.mk - 15.03.2019

Четвртфиналето во Лигата на шампионите ќе донесе неколку интереси средби, меѓу кои е и судирот на Барселона и Манчестер Јунајтед . Каталоните имаа среќа и ќе гостуваат на „Олд Трафорд“ во првиот натпревар, бидејќи УЕФА не дозволува да се играат ...

Барселона против машинеријата на Солскјер, англиско дерби меѓу Сити и Тотенхем: Познати четвртфиналните двојки во ЛШ ...

СуперСпорт - 15.03.2019

Денес во Нион беа одредени паровите за четвртфиналните пресметки во Лигата на шампионите за сезоната 2018/19, како и потенцијалните ривали во полуфиналето и финалето во европското натпреварување.

Традицијата вели – Манчестер Јунајтед ќе ја елиминира Барселона!

Спортски - 15.03.2019

Денешната ждрепка за четвртфиналето во Лигата на шампионите во Нион сакаше да ги спои двата европски гиганти и поранешни европски шампиони Барселона и Манчестер Јунајтед, секако ова е двомечот кој привлекува најголемо внимание.

Ждрепката во Нион отвори пат за финален дуел меѓу Роналдо и Меси

Gol.mk - 15.03.2019

Поранешниот голман на Интер, Хулио Цезар, беше дел од денешната ждрепка во Нион и беше „виновникот“ за четвртфиналните парови во Лигата на шампионите. Изгледот на можните полуфинални дуели го отвори патот во финалето да гледаме судир на двата ...

Недвед по ждрепката: Не сум тажен, а не сум ни среќен

TopSport - 15.03.2019

Ајакс и Јувентус, ќе се сретнат во четврт-финалето во Лигата на шампионите. Во претходната фазата тие ги елиминираа мадридските клубови, Реал односно Атлетико. Холандскиот и италијанскиот шампион, последен пат во европските купови се сретнале во ...

Први реакции по ждрепката: Недвед со интересен коментар за противникот на Јувентус

Дерби - 15.03.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Павел Недвед беше прв кој се јави со реакција по денешната ждрепка за четвртфиналето и полуфиналето од Лигата на шампионите. Еден од челните лица на „старата дама“ посочи дека не е ни среќен, но ни премногу тажен ...

Недвед: Очекувајте два спектакли – Ајакс не е шега!

Sport 1 - 15.03.2019

Директорот на италијанскиот великан Јувентус, Павел Недвед ѝ најави на светската фудбалска јавност да очекува два спектакли во четвртфиналниот двомеч на „старата дама“ со холандскиот великан Ајакс во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Зошто Манчестер Јунајтед мораше првиот натпревар против Барса да го игра дома?

Спортски - 15.03.2019

Денес во швајцарски Нион беа извлечени паровите за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите. Екипата на Ајакс за противник го доби Јувентус, Ливерпул го доби најпосакуваниот тим во оваа конкуренција Порто, Манчестер Сити ќе игра ...

Дејвид Мојс изненади: Сите ја сметаат Барса за фаворит, тој мисли обратно

Спортклуб - 15.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс ја изненади англиската фудбалска јавност. Веднаш по ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, шкотскиот стручњак му даде предност на премиерлигашот.

Ајакс има голем предизвик – 46 години нема победа против Јувентус

Sport 1 - 15.03.2019

Холандскиот великан и четирикратен европски шампион Ајакс, кој го елиминираше Реал Мадрид во осминафиналето во Лигата на шампионите, ќе се судри со италијански Јувентус предводен од Кристијано Роналдо во четвртфиналето во европската елита, а ...

Звучи неверојатно: Барселона никогаш не го победила Јунајтед во елиминациски двомеч!

Sport 1 - 15.03.2019

Ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите сакаше да спои два европски великани и поранешни европски прваци Барселона и Манчестер јунајтед во титанскиот двомеч, како реприза на две финалиња во последната деценија во кои подобри беа ...

Епилог од ждрепката во Нион: Познат „возниот ред“ до финалето во Мадрид

Дерби - 15.03.2019

По денешната ждрепка во Нион на која беа одредени четвртфиналните парови, веднаш беше извршена и полуфиналната ждрепка по која се доби комплетниот костур на натпреварувањето до самото финале.

ЛШ ¼ финале. Барселона – Манчестер Јунајтед, Тотенхем –Сити

Канал5 - 15.03.2019

Во најава супер интересно четврт-финале во најелитното фудбалско натпреварување на Стариот континент Лигата на шампионите. Попладнево на ждрепка во Нион беа извлечени двојките за четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Јунајтед и Барса наместо во Шпанија, ќе отворат на „Олд Трафорд“!

Gol.mk - 15.03.2019

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ја направи најавената промена и нема да дозволи двата тима од Манчестер да играат меч на домашен терен во исто коло во Лигата на шампионите. Сити и Јунајтед не е дозволено да играат како домаќини во ист термин, ...

Извлечени паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите

МКД - 15.03.2019

Европската куќа на фудбалот во Нион ја одржа ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, најинтересен ќе биде дуелот помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед Одредени се паровите за четвртфиналето во најелитното европско натпреварување.

Тотенхем на Манчестер Сити, Барселона против Манчестер Јунајтед во ЛШ

Нетпрес - 15.03.2019

Бидејќи англискиот фудбал по долги години дури со четири претставници беше застапен во ждребот за четвртфиналето од Лигата на шампионите, беше очекувано дека ќе има еден островски дуел, а во петокот во Нион беа извлечени и двојките за полуфиналето ...

Ждрепката немилосрдна за Јунајтед – им падна Барса на пат кон полуфиналето!

Sport 1 - 15.03.2019

Реприза на финалињата од 2009 и 2011 година ќе има во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако денешната ждрепка во Лигата на шампионите во Нион сакаше да ги спои Барселона и Манчестер јунајтед во меѓусебна титанска пресметка во четвртфиналето ...

Ждрепка ЛШ: Епска пресметка и судир на титаните во Манчестер!

Дерби - 15.03.2019

Денеска во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналната, но и полуфиналната фаза во Лигата на шампионите. По подолго време УЕФА го врати правилото така што ова беше последната ждрепка за оваа сезона по која познат е костурот до ...

ЛШ ждрепка: Ајакс налета на Јуве, Јунајтед против Барселона, Ливерпул го доби Порто!

Gol.mk - 15.03.2019

По пауза од десет години, Англија повторно ќе има четири претставници во четвртфиналето на Лигата шампионите. Манчестер Јунајтед , Манчестер Сити , Ливерпул и Тотенхем , ќе им прават друштво на Порто , Јувентус , Барселона и Ајакс во борбата за ...

Извлечени паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите!

Спортски - 15.03.2019

Откако завршија реваншите во осминафиналето од Лигата на шампионите, денес во Нион беа извлечени паровите за четвртфиналето. Јувентус, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед, Тотенхем, Ливепрул, Порто, Ајакс и Барселона изборија место помеѓу осумте ...

Сити и Јуве би можеле да се судрат во полуфиналето, Барса или Јунајтед против Ливерпул

Gol.mk - 15.03.2019

Ждрепката во Нион ги откри четвртфиналните парови во Лигата на шампионите, а потоа и можните полуфинални дуели. >> ЛШ ждрепка: Ајакс налета на Јуве, Јунајтед против Барселона, Ливерпул го доби Порто! Победникот од англиското четвртфинале меѓу ...

ЛШ четвртфинале: Јунајтед налета на Барселона, Јуве и Ливерпул среќлии

Екипа - 15.03.2019

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед по елиминацијата на ПСЖ ќе се има уште една тешка задача во Лигата на шампионите. Четвртфиналната пречка за „црвените ѓаволи“ ќе биде Барселона. Во англиски двобој ќе се сретнат Тотенхем и Манчестер Сити.

Најлошо помина Сити, а најдобро Јувентус

Вечер - 15.03.2019

Пред неколку минути заврши ждрепката за 1/4 финалната рунда во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Најголемиот фаворит за победничкиот трофеј, тимот на Манчестер Сити за противник го доби ривалот од Премиер лигата, екипата на ...

Извлечена е ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, „ѓаволите“ добија нов пеколен противник

24Фудбал - 15.03.2019

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за четврфиналето од Лигата на шампионите, најинтересниот дуел ќе биде помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед. Одредени се паровите за четвртфиналето во најелитното европско натпреварување.

Ждрепка за ЛШ: Познати сите двојки за четвртфиналето, спектаклот е на „Олд Трафорд“ и „Камп Ноу“

Независен - 15.03.2019

Денеска во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, а дефинитивно најголемо внимание ќе предизвика двомечот помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед. Исто така, интересно ќе биде и во премиерлигашкиот двомеч помеѓу Тотенхем и ...

Недвед: Ајакс не е шега, го треснаа Реал, а можат и нас

SportMedia - 15.03.2019

Директорот на Јувентус Павел Недвед со помешани емоции околу противникот во четвртфиналето на Лигата на шампионите. „Старата дама“ со онаа сензационална победа над Атлетико во средата избори место во топ 8 фазата, а следен ривал ќе им биде младиот и ...

Сити под истрага на УЕФА: Му се заканува забрана за трансфери до јуни 2020?

Gol.mk - 15.03.2019

Европската фудбалска федерација (УЕФА) продолжува со истрагите за нелегално комплетирани трансфери на млади фудбалери, а според англиските медиуми последен тим кој е на „тапат“ е шампионот на Премиер лигата, Манчестер Сити.

ЛШ: Познати можните двојки за полуфиналето, нема гаранција дека Англија ќе има финалист

AKO - 15.03.2019

Уефа во Нион го одреди и патот до финалето во Лигата на шампионите, математички можно е да нема финалист од Англија иако оваа земја дава четери екипи во четвртфиналето, секако, можно е и финале со две екипи од Премиерлигата.

Сити ќе ја следи судбината на Челзи

А1 On - 15.03.2019

Англискиот шампион Манчестер Сити ќе ја следи судбината на Челзи и до неколку дена ќе биде казнет со забрана за привлекување на нови играчи за два трансфер прозорци. Причината повторно, како и во случајот со лондонскиот клуб, е систематско кршење на ...

Англиско дерби во четврт-финалето на ЛШ

Н.Македонија - 15.03.2019

На денешната ждребка во Нион, Швајцарија, излечени се паровите за четврт-финалната фаза и кои тимови ќе вкрстат во полуфиналето во најелитното клупско фудбалско наптреварување, Лигата на шампионите.

ЛШ:Барселона – Јунајтед супер дерби во четвртфиналето

AKO - 15.03.2019

Ждрепката во Нион реши супер дерби пресметка во четвртфиналето да биде двомечот меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед. Англиска пресметка, Тотенхем – Сити . Ждрепката сакаше Јувентус во четвртфиналето да се сретне со Ајакс, првата средба с еигра во ...

ПОЛУФИНАЛЕ ЗА ЛШ: Јувентус или Ајакс против англиски тим во полуфинале

SportMedia - 15.03.2019

Денеска во Нион беше извршена ждрепка и за полуфиналните мечеви. Едно е сигурно, таму ќе има барем еден англиски тим, и тоа победникот од дуелот Тотенхем – Манчестер Сити, и ќе се сретне со победникот од Ајакс – Јувентус.

Ждрепка ЛШ: Епска пресметка и судир на титаните во Манчестер!

Курир - 15.03.2019

Денеска во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналната, но и полуфиналната фаза во Лигата на шампионите. Првите натпревари на програмата се закажани за 9. и 10. април, додека реванш средбите ќе бидат одиграни на 16. и 17. април.

(ФОТО) Познати 1/4 двојки во ЛШ, Барселона против Јунајтед во дербито на рундата

1tv - 15.03.2019

Една островска битка и едно мега дерби донесе четвртфиналната ждрепка денеска во Нион за фудбалската Лига на шампионите на УЕФА. Манчестер Јунајтед и Барселона одново ќе се судрат во елитата на Европа откако овие два клуба во 2009 и 2011 година ...