TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Сработивме и очекуваме кристално чиста препорака од Брисел

24 Вести - 16.04.2018

Македонија утре ќе добие безусловен старт на преговорите со ЕУ, објавува државната агенција МИА, која дошла до нацрт текстот од извештајот кој ќе биде објавен утре. Извори на МИА сепак тврдат дека одредени делови од формулацијата можат да бидат ...

Заев: Сработивме и заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Канал 77 - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел – изјави денеска премиерот, Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Евроспката комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Македонија заслужува кристално чиста препорака

Макфакс - 16.04.2018

Македонија навистина заслужува кристално чиста препорака и верувам дека ќе ја добиеме, изјави премиерот Зоран Заев, во врска со Извештајот на Европската Комисија кој ќе биде објавен утре. „Важен ни е вордингот или зборовите во таа препорака, заради ...

(ВИДЕО) Заев: Македонија заслужува чиста препорака, очекуваме да биде потврдено она што е сработено

Бриф - 16.04.2018

По денешното рочиште за „Поткуп“, премиерот Зоран Заев одговори на неколку новинарски прашања. Во извештајот од Европската Комисија кои се вашите очекувања и што точно може да се очекува? Знаете јас, сакам да споделам со јавноста, еве во очи на ...

Заев: Македонија заслужува кристално чиста препорака

Фактор - 16.04.2018

Премиерот Зоран Заев по рочиштето за случајот „Поткуп“ пред медиумите изјави дека очекува кристално чиста безусловна препорака од ЕУ за напредокот на Македонија. Утре Брисел ќе го објави извештајот за напредокот на земјите од Западен Балкан, додека ...

Заев: Заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Независен - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Евроспката комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Сработивме и заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Сител - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Евроспката комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев очекува кристално чиста препорака од ЕК

Р.С.Европа - 16.04.2018

Премиерот Зоран Заев изјави дека е факт оти го сработиле очекуваното и Македонија навистина заслужува кристално чиста препорака од Брисел во пресрет на објавувањето на извештајот на Европската комисија за напредокот на земјата.

Заев: Сработивме и заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

+инфо - 16.04.2018

Важни ми се зборовите во таа препорака, затоа што тоа за нас е или охрабрување или обесхрабрување, рече Заев. Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет ...

Заев: Заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Алсат-М - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Евроспката комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Заслужуваме кристално чиста препорака за сработеното

Нова ТВ - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Европската комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Сработивме многу, заслужуваме чиста препорака од ЕК

Слободен Печат - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Евроспката комисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Заслужуваме кристално чиста препорака од Брисел

МКД - 16.04.2018

Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави премиерот Зоран Заев пред утрешното објавување на извештајот на Европската комисија за напредокот на земјава и пред доаѓањето на високата претставничка за надворешна и безбедносна ...

Заев: Сработивме и заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Мета - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Европската Kомисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...

Заев: Сработивме и заслужуваме кристално чиста препорака од ЕК

Либертас - 16.04.2018

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на извештајот на Европската Kомисија и доаѓањето во Скопје на високата претставничка за ...