TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамос се враќа дома: Севилја му нуди договор каков што не се одбива!

Sport 1 - 11.06.2021

Серхио Рамос уште не знае каде ќе игра следната сезона затоа што наскоро му завршува договор со Реал Мадрид, а шпанските медиуми шпекулираат дека Шпанецот има големи шанси да потпише за неговиот поранешен клуб Севилја.

Севилја го враќа Серхио Рамос дома – петгодишен договор, 7 милиони евра и функционерско место

Екипа - 11.06.2021

Една од најголемите саги во светот на фудбалот во изминатиот период е договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид кој истекува на крајот на месецот. Шпанецот сеуште чека добра понуда од „кралскиот клуб“ која ќе биде со важност поголема од една година, ...

Веќе нема дилеми, Марсело останува во Реал и следната сезона

Екипа - 11.06.2021

Повеќе нема дилема дека Марсело ќе го носи дресот на Рел Мадрид и следната сезона. Бразилецот изразил желба дека сака да остане во клубот до крајот на неговиот договор, кој истекува за една година.

АС: Анчелоти го сака својот син за прв асистент, Реал Мадрид има друг план

Дриблинг - 11.06.2021

Карло Анчелоти на почетокот на јуни беше претставен за нов тренер на Реал Мадрид, а сега со клубот се обидува да најде решение за негов помошник на местото прв асистент, пишува шпански АС.

Два англиски гиганти се „тепаат“ за Варан

Спортски - 11.06.2021

Раководството на Реал Мадрид нема ништо против да се радели со Рафаел Варан ова лето, пренесува „Марка“. Варан на лето влегува во последната година од договорот, а преговорите за продолжување на соработката не одат во добра насока.

Крос врши притисок врз Флорентино: Немам играно со поголем лидер во кариерата

Дерби - 11.06.2021

Тони Крос се подготвува со својата селекција за Европското првенство кое и официјално стартува вечерва, турнир на кој нема да настапи една голема фудбалска ѕвезда која инаку е соиграч на Германецот во клупската средина.

Судбината на Марсело во Реал е позната

Sport M - 11.06.2021

Марсело Виеира да Силва јуниор, попознат во фудбалскиот свет само како Марсело, следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Иако последните месеци се шпекулираше дека искусниот Марсело ќе го напушти Реал една година пред истекот на неговиот ...

Севилја испратиле спектакуларна понуда до Серхио Рамос

Точка - 11.06.2021

Иднината на Серхио Рамос мора да биде решена во наредните две недели. На 30.јуни истекува неговиот договор со Реал. Досегашните обиди, Рамос да го продолжи договорот беа неуспешни. Серхио Рамос (35), инсистира на две годишен договор и не се ...

Марсело останува во Реал

Точка - 11.06.2021

Марсело и наредната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид, објави „Марка“. Во текстот со наслов „Не мрда никаде“, се наведува дека Бразилецот изразил желба да остане во клубот до истекот на договорот, кој истекува во јуни 2022 година.

Марсело останува во Реал

Курир - 11.06.2021

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба.

Рамос прави изненадувачки трансфер

Спортски - 11.06.2021

Веќе неколку месеци траат преговорите помеѓу Серхио Рамос и Реал Мадрид за продолжување на соработката и големи се шансите ова лето да го напушти „кралскиот“ клуб. Рамос на крајот на овој месец ќе биде слободен агент, има неколку богати понуди од ...

Анчелоти ќе го убедува Варан да остане на „Бернабеу“

Локално - 11.06.2021

Новиот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ја презеде задачата да го убеди дефанзивецот, Рафаел Варан да потпише нов договор со клубот. Актуелниот договор на Французинот истекува за една година, но тој во моментов одбива повторно да потпише, што ...

Се подалеку од Реал: Рамос добил понуда од Севиља која не може да ја одбие

Дриблинг - 11.06.2021

Веќе подолго време траат препукувањата на релација Серхио Рамос и Флорентино Перез околу продолжувањето на договорот со капитенот на Реал Мадрид. Легендарниот 35 годишен стопер инсистира на тоа во новиот договор да не му се намалува платата, додека ...

Марсело ќе остане во Реал и следната сезона

Опсервер - 11.06.2021

– Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба.

Марсело добил потврда дека ќе остане во Реал Мадрид и следната сезона

Република - 11.06.2021

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактирал управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба.

Марсело ќе остане во Реал и следната сезона

Вечер Прес - 11.06.2021

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба.

Марсело ќе остане во Реал и следната сезона

MakPress - 11.06.2021

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба.

Крос врши притисок врз Флорентино: Немам играно со поголем лидер во кариерата

Точка - 11.06.2021

Тони Крос се подготвува со својата селекција за Европското првенство кое и официјално стартува вечерва, турнир на кој нема да настапи една голема фудбалска ѕвезда која инаку е соиграч на Германецот во клупската средина.

Крос врши притисок врз Флорентино: Немам играно со поголем лидер во кариерата

Курир - 11.06.2021

Тони Крос се подготвува со својата селекција за Европското првенство кое и официјално стартува вечерва, турнир на кој нема да настапи една голема фудбалска ѕвезда која инаку е соиграч на Германецот во клупската средина.

Севилја го враќа Серхио Рамос дома – петгодишен договор, 7 милиони евра и функционерско место

Курир - 11.06.2021

Една од најголемите саги во светот на фудбалот во изминатиот период е договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид кој истекува на крајот на месецот. Шпанецот сеуште чека добра понуда од „кралскиот клуб“ која ќе биде со важност поголема од една година, ...

Анчелоти го отпиша, италијанските гиганти го сакаат

Спортски - 11.06.2021

Шпанскиот десен бек Алваро Одриазола во летниот преоден рок ќе го напушти Реал Мадрид. Шпанските медиуми откриваат дека Карло Анчелоти нема да смета на него и веќе му порачал дека може да си бара нов клуб.

Марсело останува во Реал Мадрид

Sport 1 - 11.06.2021

Марсело е дел од Реал Мадрид уште од 2006 година, а ќе го носи белиот дрес и следната сезона. Бразилецот изминатава сезона беше далеку од првиот тим, бидејќи целосно беше потиснат од Ферлан Менди.

Анчелоти го отпиша, но го сакаат италијанските великани

Sport M - 11.06.2021

Шпанскиот дефанзивен играч Алваро Одриозола ќе го напушти Реал Мадрид во овој преоден рок. Според шпанските медиуми, новиот тренер на Реал, Карло Анчелоти, не смета на Одриозола за да може да бара нов играч за врска.

Анчелоти го отпиша, но италијанските гиганти го сакаат

Спортклуб - 11.06.2021

Шпанскиот дефанзивен играч Алваро Одриозола ќе го напушти Реал Мадрид во овој преоден рок. Според шпанските медиуми, новиот тренер на Реал, Карло Анчелоти не смета на Одриозола и тој може да бара нова средина.

Варан достапен за Јунајтед

Вечер Прес - 11.06.2021

Шпанскиот гигант Реал (М) планира да стави крај на соработката со францускиот интернационалец Рафаел Варан. Централниот дефанзивец има договор со „кралскиот клуб“ до 2022 година и поради таквата ситуација, клупските челници сакаат да го продадат за ...

Повторно истата приказна: Марсело останува во Реал уште една година!

Спортклуб - 11.06.2021

Еден од фудбалерите со најдолг стаж во Реал, Марсело ќе остане на Бернабе до крајот на неговиот договор, во 2022 година, објавија шпанските медиум. Промената на тренерската позиција и доаѓањето на Карло Анчелоти придонеле за промената на одлуката ...

Мурињо: Дали разговарав со Реал Мадрид минатата недела? Со Реал Мадрид разговарам цело време

24Фудбал - 11.06.2021

Жозе Мурињо открива дека постојано е во комуникација со луѓето од неговиот поранешен клуб Реал Мадрид. Се појавија гласини дека Реал Мадрид пред да го назначи Карло Анчелоти за нов тренер го контактирале Жозе Мурињо.

Први проблеми за Анчелоти – Реал Мадрид ќе му ја прекине семејната врска

Спортманија - 10.06.2021

Новиот тренер на Кралскиот клуб сака помошник да му биде синот Давиде, но раководството на најтрофејниот европски клуб има поинакви планови По шестгодишна заедничка авантура, Карло Анчелоти ќе мора да ја прекине семејната врска и нема да може да го ...