TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голема порота заседава за апсење на Трамп, Америка стравува од немири

МКД - 21.03.2023

Во Њујорк е вонредна ситуација. Голема порота на окружниот суд заседава во рамки на истрагата за наводната улога на Доналд Трамп во шемата на тајното плаќање на ѕвездата на филмови за возрасни Сторми Дениелс.

Е МОЈ ДОНАЛД, ЗА 90 СЕКУНДИ СЕКС И ТОА САМО ВО ЕДНА ПОЗА! Ќе стане ли Трамп првиот уапсен американски претседател?

+инфо

Њујорк се подготвува за обвинение против Трамп

Сител

Трамп е прв американски претседател кој се соочува со кривична постапка

Телма

Нови детали за аферата што ја „тресеше“ Белата куќа во 2018 година: Меланија го оставила Доналд поради порно ѕвездата?

Точка

Трамп се соочува со апсење, ги повика своите приврзаници повторно на бунт

24 Вести

ДЕТАЛИ ЗА ЖЕШКАТА АФЕРА НА ТРАМП СО АКТЕРКА ЗА ВОЗРАСНИ: Љубовницата откри каков е меѓу чаршафите, додека Меланија го чувала бебето!

Во Центар

Телма Репортер Точка Пулс24 PressingTV Република Пулс24 Денешен

Њујорк и Вашингтон се подготвуваат пред можното апсење на Трамп

Канал5 - 21.03.2023

Официјалните лица во Њујорк и Вашингтон преземаат превентивни безбедносни мерки во случај на потенцијалното обвинение против поранешниот претседател Доналд Трамп да доведе до масовни протести.

Можно апсење на Трамп, полицијата подготвена за големи протести

А1 On

Секс скандалот му се удри од глава: Дали Доналд Трамп ќе биде уапсен денеска?

Кајгана

Затворање улици, поставување бариери: Се прави план за евентуално изведување на Трамп пред судот

Макфакс

Сите погледи вперени кон Америка: Се прави план за можно приведување на Трамп?

Денар

(Фото) Кружат лажни фотографии од можното апсење на Трамп: „Си правам фотографии од апсењето на Трамп додека чекам да биде уапсен“

Точка

Њујорк се подготвува за демонстрации на поддржувачите на Трамп во врска со очекуваното обвинение против него

Бизнис Вести

А1 On Глас на Америка А1 On Макфакс Слободен Печат Кумановски м. Независен Опсервер

Претставничкиот дом бара информации од обвинителот на Њујорк за случајот Трамп

Глас на Америка - 21.03.2023

ОРЛАНДО, Флорида (АП) - Републиканците во Претставничкиот дом се собраа во одбрана на поранешниот претседател Доналд Трамп пред неговото можно обвинение, барајќи од окружниот обвинител на Менхетен, кој го истражува, да ги предаде документите.

Трамп со мала подршка на улиците во Њујорк

Слободен Печат

Зошто поткупот на порно ѕвезда може да биде опасен за Трамп?

Deutsche Welle

Поддржувачите на Трамп повикуваат на уривање на целиот монетарен систем, доколку тој биде уапсен

Антропол

Политико: Обвинението против Трамп за поткуп ќе биде покренато до среда

Опсервер

„Политико“: Обвинение против Трамп денеска или в среда

CivilMedia

ТРАМП ОДИ ВО ЗАТВОР? За кампања нелегално и плаќал на порно ѕвезда!?

Фактор

Frontline Слободен Печат Нова ТВ Во Центар Република MakPress Либертас 365

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

360 степени - 21.03.2023

На сите членови на њујоршката полиција, вклучително и на детективите во цивилна облека, им е наредено денеска да бидат опремени со целосна униформа и да бидат подготвени да се мобилизираат, пишуваат американските медиуми Обвинителството од Менхетен, ...

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

Либертас

Американската полиција во состојба на готовност поради можното апсење на Трамп

Република

Њујоршката полиција на готовс поради можни немири ако дојде до апсење на Трамп

Нетпрес