TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ и Брнабиќ ги почестија вечера Заев и Рама во Петроварадинската тврдина во Нови Сад

AKO - 09.10.2019

Српскиот Претседател, Александар Вучиќ и премиерката, Ана Брнабиќ, вечерва ги пречекаа македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рама во Нови Сад. Во очи утрешната официјална средба иницирана од Вучиќ, вечерва домаќините и гостите беа на ...

Вучиќ и Брнабиќ ги почестија со вечера Заев и Рама

Слободен Печат - 09.10.2019

Премиерот Заев утре ќе учествува на трилатерален состанок со Вучиќ и ...

(Фото) Домаќинот Вучиќ ги почести вечера гостите Заев и Рама

Centar - 09.10.2019

Домаќинот Александар Вучиќ вечерва во Србија имаше вечера со премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама. На вечерата, како што се гледа од фотографијата, присуствувала и премиерката на Србија Ана Брнабиќ.

Вучиќ на Заев и Рама им нуди „мини авантура“

Нова ТВ - 09.10.2019

Српскиот претседател денеска во Нови Сад на премиерите Заев и Рама ќе им предложи формирање на таканаречен балкански „мини Шенген“ која би требало да претставува некој вид на “царинска унија” која ќе функционира по примерот на ЕУ.

Додик: Чест ми е да бидам под американски санкции

МКД - 09.10.2019

Членот на претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик рече дека му е „чест“ да биде подложен на американски санкции, а американската влада ја обвини дека „внела конфузија“ на Балканот со назначување специјални претставници за справување ...

Заев попладнево ќе отпатува во Србија, утре во Нови Сад на состанок со Вучиќ и Рама

Алсат-М - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево треба да отпатува во Србија, а утре во Нови Сад, во Офицерскиот павиљон на Петроварадинската тврдина, ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и претседателот на ...

Вучиќ доби подарок од албански новинар, за подобро разбирање во иднина отколку во минатото

Макфакс - 09.10.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска доби на подарок речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање ...

АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ доби ПОДАРОК албански речник од новинарот ИДРО СЕФЕРИ (ФОТО)

Слободен Печат - 09.10.2019

Подарокот на Вучиќ од албанскиот новинар има и посвета. Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска доби подарок речник по албански јазик од дописникот на Тв Клан , Идро Сефери. „На неговата Екселенција, Претесдателот Александар Вучиќ му го ...

(Фото) Вучиќ доби подарок албански речник од новинарот Сефери, кого го консултираше за читањето албански

еМагазин - 09.10.2019

На неговата екселенција, претседателот Александар Вучиќ, мој личен речник за подобро разбирање на иднината отколку на минатото. Ова го пишува во посветата од страна на новинарот кој е дописник на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефере на ...

Вучиќ на подарок доби албански речник

Независен - 09.10.2019

Претседателот на србија, Александар ВУчиќ денеска доби несекојдневен подарок од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ мојот личен речник за подобро разбирање во иднина, ...

Заев и Рама утре на средба со Вучиќ во Нови Сад

ТВ21 - 09.10.2019

Премиерот на Северна Македонија Зоран Заев, и премиерот на Албанија Еди Рама, ќе одат во официјална посета на Србија. Тие во четврток во Нови Сад ќе треба да се сретнат со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Автопатот Белград-Сараево ќе ги зачува мирот и стабилноста во регионот (ВИДЕО)

МКД - 08.10.2019

Учесниците на денешната трилатерална средба во Белград, претседателот на Србија Александар Вучиќ, претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган и членовите на Претседателството на БиХ Жељко Комшиќ, Милорад Додик и Шефик Џаферовиќ, оценија дека ...

Заев и Рама во Србија ќе се сретнат со Вучиќ

MTM - 08.10.2019

Премиерот Зоран Заев в среда и четврток ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, и претседателот на владата на Република Албанија, Еди Рама, кој ќе се одржи во Србија.

Заев и Рама утре на средба со Вучиќ во Нови Сад

4NEWS - 09.10.2019

Премиерот на Северна Македонија Зоран Заев, и премиерот на Албанија Еди Рама, ќе одат во официјална посета на Србија. Тие во четврток во Нови Сад ќе треба да се сретнат со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Канал5 - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла" го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ. Потоа премиерот Заев со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Сител - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев попладнево ќе отпатува во Србија, утре во Нови Сад на состанок со Вучиќ и Рама

А1 On - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево треба да отпатува во Србија, а утре во Нови Сад, во Офицерскиот павиљон на Петроварадинската тврдина, ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и претседателот на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Press24 - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија за утрешниот состанок со Вучиќ и Рама

+инфо - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

24Инфо - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла” го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Вучиќ доби подарок од албански новинар, за подобро разбирање во иднина отколку во минатото

Точка - 09.10.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ доби на подарок речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во ...

Заев попладнево заминува во Србија на средби со Вучиќ и Рама

MakPress - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево треба да отпатува во Србија, а утре во Нови Сад, во Офицерскиот павиљон на Петроварадинската тврдина, ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и претседателот на ...

Албански новинар му подари речник на албански јазик на Вучиќ

24Инфо - 09.10.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ доби на подарок речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во ...

Албански новинар му подари речник на албански јазик на Вучиќ

Фокус - 09.10.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ доби на подарок речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во ...

Албански новинар му подари речник на албански јазик на Вучиќ

Либертас - 09.10.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доби подарок – речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. „На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во иднина ...

Заев пристигна во Србија

iPortal - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Локално - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

МКД - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла" го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад ќе има состанок со Вучиќ и Рама

Независен - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

4NEWS - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Денешен - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Белград, утре средба со Вучиќ и Рама

Фокус - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Заев пристигна во Србија за утрешниот состанок со Вучиќ и Рама

Слободен Печат - 09.10.2019

Како што најавија од Кабинетот на српскиот претседател, по завршување на состанокот, кој треба да започне во 9 часот, тројцата лидери на Србија, Македонија и Албанија ќе се обратат на медиумите.

Заев пристигна во Србија на состанок со Вучиќ и Рама

Р.С.Европа - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ. Утре во Нови Сад тој ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Либертас - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Речник на албански јазик подарок за Вучиќ, за подобро разбирање во иднина

Република - 09.10.2019

Подарок речник на албански јазик денеска доби претседателот на Србија, Александар Вучиќ од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери. На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Република - 09.10.2019

Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла” го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ. По пристигнувањето во Србија Заев со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во ...

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Опсервер - 09.10.2019

Премиерот Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ, по што со делегацијата се упати кон Нови Сад каде утре, во Офицерскиот павиљон на ...

Брнабиќ и Вучиќ со прием за Заев и Рама

PressingTV - 09.10.2019

Српскиот Претседател, Александар Вучиќ и премиерката, Ана Брнабиќ, ги пречекаа македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рама во Нови Сад, пред утрешната официјална средба иницирана од Вучиќ.

Премиерот Заев на вечера со Вучиќ и Брнабиќ

365 - 09.10.2019

Премиерот Заев во мометот се наоѓа во Република Србија на официјална покана од страна на претседателот Вучиќ. На оваа средба е присутен и албанскиот премиер Еди Рама. По тој повод премиерот Заев на својата Фејсбук страна ја образложи целта на оваа ...