TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Направете ја хит бонбоната на празничната сезона – меки и сочни чоколадни карамели

Репортер - 04.12.2023

За време на празниците храната е секогаш во преден план – може да биде и подарок и причина за се почести собири на семејството и пријателите. Имено, храната е начинот на кој покажуваме љубов и почит, а нешто мало и слатко е секогаш добра идеја.

ОВЕСНО МЛЕКО: Многу е вкусно, пробајте го, а и брзо се прави…За сите што постат или внимаваат на килограмите – одлично ...

НМД - 03.12.2023

ОВЕСНО МЛЕКО: Многу е вкусно, пробајте го, а и брзо се прави…За сите што постат или внимаваат на килограмите – одлично е! Еве што ви е потребно според рецептот на Верица Николиќ: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 200 г овесна каша 800 мл вода 1 лажица мед 2 ...