TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФХ3Х дел од ефектите на Дедпул 2, премиерата вечер во Скопје

Независен - 17.05.2018

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Дедпул 2“, чија премиера ќе се одржи вечер во Скопје, во Синеплекс во 20:20 часот.

Мрчаторот на Марвел уште позлобен

Женски магазин - 17.05.2018

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „ DeadPool 2 „, чија премиера ќе биде на 17 мај во Cineplexx Скопје. Од режисерот Дејвид Лич според сценарио на Рет Рис, Пол Верник и ...

(ФОТО) Ништо од разводот: Рајан Рејнолдс открил како успеал да го спаси бракот!

Екран - 16.05.2018

Ѕвездата на филмот „Дедпул 2“, Рајан Рејнолдс (41) веќе пет години е во брак со Блејк Лавли Иако медиумите неколку пати шпекулирале за нивната брачна криза, славниот пар со појавувањето и блискиот однос секогаш ги демантирал приказните.

Deadpool се појави во шоуто на Стивен Колберт за да го измева Трамп

Кајгана - 16.05.2018

Фановите на најзборливиот лик од стриповите на Marvel вчера беа изненадени кога го видоа токму Deadpool како се појавува во шоуто на Стивен Колберт и се надоврзува на неговите шеги за американскиот претседател Доналд Трамп.

„Дедпул 2“ од утре во Синеплекс, се очекува крај на доминацијата на „Одмаздници 3“

Сакам да кажам - 16.05.2018

„Дедпул 2“ ќе се обиде да го предизвика „Одмаздници: војна на бесконечноста“ во периодот која тој сè уште владее на кино благајните и од утре, паралелно со светската премиера, ќе се прикажува и во Синеплекс.

“Дедпул 2”: Најпознатиот антихерој пристигна во македонските кина

Вечер - 16.05.2018

Долгоочекуваното продолжение на филмот “Дедпул” од утре (17 мај) ќе се прикажува во домашните кина. Најпознатиот антихерој веќе ги доби и првите позитивни оцени на критичарите. Откако ги сруши сите рекорди на кино благајните, Рајан Рејнолдс се враќа ...

Рајан Рејнолдс ја откри тајната на среќниот брак

Репортер - 16.05.2018

Холивудскиот актер Рајан Рејнолдс ја откри тајната на среќниот брак со Блејк Лајвли. Тие се во брак веќе шест години, а според Рајан, тие се среќни оти следат само едно правило. „Не дозволуваме нашата работа на филмовите да се поклопува.

Светскиот мегахит „Дедпул 2“ во „Милениум“

Република - 16.05.2018

Од утре, четврток, 17 мај, на репертоарот на кино Милениум, „Дедпул 2“ продолжението на светскиот мегахит, кој ги сруши сите рекорди во заработувачка во кино салите. Премиерата во четврток е од 21:30, а од петок, во редовниот репертоар, филмот ќе ...

Изглед на денот: Блејк Лајвли во елегантна креација од Брендон Максвел

МакМода - 16.05.2018

Само една недела по нејзиниот впечатлив настап на Мет гала, облечена во креација на Ателје Версаче, Блејк Лајвли повторно го освои вниманието, кога се појави на црвениот тепих, овојпат како поддршка на нејзиниот сопруг, Рајан Рејнолдс, на премиерата ...

Рајан Рејнолдс ја открива тајната на среќниот брак

+инфо - 16.05.2018

- Ние само сакаме да создадеме топло и среќно опкружување за нашите деца - истакнува тој. Холивудските глумци Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се во брак веќе шест години и, како што вели ѕвездата од „Дедпул 2“, тоа ќе трае доколку следат едно просто ...

ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти во „DeadPool 2“

Н.Македонија - 17.05.2018

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „DeadPool 2“. Од режисерот Дејвид Лич според сценарио на Рет Рис, Пол Верник и ѕвездата на филмот лично, Рајан Рејнолдс, доаѓа ...

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс во елегантно издание на премиерата на „Deadpool 2“

Fashionel - 15.05.2018

Во Њујорк вчера се одржа премиерата на второто продолжение на „Deadpool“. Актерот кој ја толкува главната улога, Рајан Рејнолдс, се појави во друштво на сопругата Блејк Лајвли. Модно прецизни и елегантни, тие и овој пат оставија силен впечаток.

(Фото) Само за сопругот: Блек Лајвли со својата креација потсетува на Дедпул!

Женски магазин - 15.05.2018

Актерот Рајан Рејнолдс активно го промовира вториот дел од филмот со супер херојот „Deadpoоl“. На прикажувањето на филмот во Њујорк, 42-годишниот актер беше придружуван од сопругата Блејк Лајвли.

Мрчаторот на Марвел уште позлобен

Кајгана - 17.05.2018

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Deadpool 2„, чија премиера ќе биде на 17 мај во Cineplexx Скопје. Од режисерот Дејвид Лич според сценарио на Рет Рис, Пол Верник и ...

Блек Лајвли со креација која потсетува на Дедпул!

ЗаЗабава - 15.05.2018

Актерот Рајан Рејнолдс активно го промовира вториот дел од филмот со супер херојот „Deadpoоl“. На прикажувањето на филмот во Њујорк, 42-годишниот актер беше придружуван од сопругата Блејк Лајвли.