TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одземени пари од вработени во бензинска пумпа и во обложувалница во Скопје

Телма - 29.01.2023

Ограбени вработени лица на бензинска пумпа и во обложувалница во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). „Утрово во 03:10 часот во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на подрачјето на оваа ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Бриф - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Кражба на бензинска пумпа во Кисела Вода

Скопје1 - 29.01.2023

На 29.01.2023 во 03.10 часот во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на подрачјето на Кисела Вода, едно лице со закана од вработениот одземал пари. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Двајца скопјани се степале во обложувалница во Центар

Република - 28.01.2023

Вчера попладне во Центар се степале двајца скопјани. На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.

Вознемирувал вработена во обложувалница, па го нападнал обезбедувањето

Скопје1 - 28.01.2023

На 27.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, И.Д.(49) од Скопје пријавил дека на 26.01.2023 околу 09.10 часот во обложувалница на подрачјето на Ѓорче Петров, додека извршувал работни задачи како обезбедување, бил физички нападнат од едно лице кое ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Опсервер - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Независен - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Во Центар - 29.01.2023

– Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Сител - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Канал5 - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Грабежи на бензинска и обложувалница во Скопје

Курир - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

СО ЗАКАНИ ОДЗЕЛЕ ПАРИ НА БЕНЗИНСКА И ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦА Полицијата расчистува случаи во скопска Кисела Вода и во Аеродром

+инфо - 29.01.2023

Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на подрачјето на оваа општина, едно лице со закана од вработениот одзело пари. Во СВР Скопје вчера во 09.25 часот е пријавено дека околу 09.20 во ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Либертас - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и во обложувалница во Скопје

Вечер Прес - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Грабежи на бензинска и обложувалница во Скопје

Локално - 29.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од МВР. „Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на подрачјето на оваа општина, едно ...

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

MakPress - 30.01.2023

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на ...

Двајца Скопјани се степале пред обложувалница

MakPress - 30.01.2023

На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.(53), двајцата од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Скопјанец малтретирал вработена во обложувалница па потоа го нападнал и обезбедувањето

MakPress - 30.01.2023

На 27.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, И.Д.(49) од Скопје пријавил дека на 26.01.2023 околу 09.10 часот во обложувалница на подрачјето на Ѓорче Петров, додека извршувал работни задачи како обезбедување, бил физички нападнат од едно лице кое ...