TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леонардо ДиКаприо и Квентин Тарантино заедно ќе работат на нов филм

Кајгана - 13.01.2018

Откако го освои Оскарот за „The Revenant“, Леонардо ДиКаприо не работеше многу. Но, наиде на шанса која не сакаше да ја пропушти и сега се договори со познатиот режисер Квентин Тарантино за улога во неговиот нов филм.

(ВИДЕО+ФОТО) Леонардо ДиКаприо ќе биде ѕвезда на следниот филм на Тарантино

Екран - 13.01.2018

Славниот режисер Квентин Трантино минатата година најавил дека има намера да сними филм за убиствата кои Менсон и неговото „семејство“ ги направиле во 1969. година. Леонардо ДиКаприо службено потврдил дека ќе глуми во деветтиот филм на Тарантино.

Том Круз ќе го глуми Чарлс Менсон?

+инфо - 12.01.2018

Ѕвездата од „Топ ган“ и „Невозможна мисија“ работи на филм за Чарлс Менсон, на Квентин Тарантино, со наслов „Хелтер скелтер“. Ѕвездата од „Топ ган“ и „Невозможна мисија“ работи на филм за Чарлс Менсон, на Квентин Тарантино, со наслов „Хелтер ...

Леонардо ДиКаприо ќе работи со Квентин Тарантино на нов филм

Локално - 13.01.2018

Откако го освои Оскарот за „The Revenant“, Леонардо ДиКаприо не работеше многу. Но, наиде на шанса која не сакаше да ја пропушти и сега се договори со познатиот режисер Квентин Тарантино за улога во неговиот нов филм.