TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдени чипсетот и дисплејот на Google Pixel 4 XL

USB - 11.09.2019

Протекувањето информации за Pixel 4 линијата телефони не престанува, а сега се појавија детали за датумот на претставување на новите Google телефони, како и своевидна потврда на карактеристиките на Pixel 4 XL моделите.

iPhone станува „Pro“ со двата нови iPhone 11 Pro и Pro Max кои добиваат тројна камера на задната страна

Smartportal - 11.09.2019

Ова се наследниците на ланските iPhone XS и iPhone XS Max кои повторно се „најмоќните и најнапредните смартфони некогаш направени“ На вчерашниот настан од Apple, покрај наследникот на ланскиот iPhone XR, наречен едноставно iPhone 11, од компанијата ...

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Точка - 11.09.2019

Трите нови iPhone телефони кои беа синоќа претставени се опремени со „најмоќниот мобилен процесор“ и имаат 2, односно 3 камери со одлични фотографски способности. Интересно, но без премногу возбудувања - така би можеле да го опишеме утрото во ...

Новиот АЈФОН им прави проблеми на луѓето со ОВАА НЕСЕКОЈДНЕВНА ФОБИЈА

Слободен Печат - 11.09.2019

Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат Епл вчера ги претстави новите модели на Ајфон, меѓу кои и Ајфон 11 Про, кој има три камери. Иако не е нешто револуционерно, интернетот веднаш се преполни ...

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Кајгана - 11.09.2019

Аpple вчера имаше бурен ден и претстави купче нови уреди. iPhone 11 доби повеќе варијации. Одиме по ред. Наследникот на iPhone XR се вика iPhone 11 . Новиот уред ќе биде достапен во 6 бои, има 6,1 инчен дисплеј и доаѓа со две камери за широкоаголно ...

iPhone 11 е наследникот на iPhone XR со двојна камера на задната страна и нов А13 Bionic чип за подобри перформанси

Smartportal - 11.09.2019

Наследникот на ланскиот модел доаѓа со ист дизајн, но со неколку новини кои треба да го направат привлечен за купување Apple вчера го одржа нивниот настан на којшто претстави повеќе нови уреди.

„Епл“ го претстави „ајфон 11“, има повеќе камери и најбрз процесор на светот

Сакам да кажам - 11.09.2019

„Епл“ ги претстави своите нови три смартфони „ајфон 11“, кои содржат повеќе камери од порано и процесор што е надграден да биде побрз додека троши помалку батерија. Од компанијата кажаа дека батеријата на двата Про модела ќе трае четири-пет часа ...

Камерата личи на кокос: Најсмешните реакции за iPhone 11

Црнобело - 11.09.2019

По официјалното претставување на iPhone 11, реакциите на социјалните мрежи беа помешани. Apple ги откри трите нови верзии кои доаѓаат во 6 бои, а најголема иновација се трите задни камери. Сепак, ретко кој беше воодушевен од дизајнот на новиот модел.

Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Опсервер - 11.09.2019

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги ...

Кои ќе бидат цените на iPhone XR и iPhone 8?

Телефони.мк - 11.09.2019

Apple вчера ги презентираше новите смартфони во премиум класата iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, но во својата понуда ќе ги задржи постарите и квалитетни модели iPhone XR и iPhone 8. Овие уреди ќе добијат голем попуст во продажбата.

Три нови iPhone телефони, iPad, Apple Watch најавени во Театарот Стив Џобс

IT.mk - 10.09.2019

Вообичаено во овој период од годината се најавите на новите телефони за Apple и Google. Овојпат први својата презентација ја одржа Apple. Од салата Стив Џобс дознавме повеќе за следната генерација производи на Apple.

Пристигнаа новите модели на АЈфон, а ова се спецификациите и цените (ФОТО)

Кумановски м. - 11.09.2019

Како што се очекуваше, „Епл“ продолжи да ги нуди своите модели на iPhone во повеќе димензии и опсег на цени за да им даде на клиентите поголем избор. Минатата година добивме iPhone XS (5,8 инчи), iPhone XS Max (6,5 инчи) и iphone XR (6,1 инчи).

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

USB - 10.09.2019

Apple денеска ја претстави 11. генерација на својот најпопуларен уред – iPhone. Како што истакна Извршниот директор, Тим Кук, ова е најдобриот паметен телефон досега, а пристигнува во три верзии.

iPhone 11 го стартува походот со фантастична камера и графика

Телефони.мк - 10.09.2019

Apple одржа квалитетна промоција на новите производи меѓу кои приматот го има триото на нови смартфони од iPhone 11 генерацијата. Pro моделите како дел од премиум понудата доаѓаат со неколку фантастични промени, како што е тројната главна камера ...

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Локално - 10.09.2019

Вечерва од 19 часот Apple лансира нов iPhone. Очекувано, ќе има три модели, наследници на „буџетскиот“ телефон iPhone XR, iPhone XS како и моделот со супер големина iPhone XS Max. Се верува дека сите ќе носат ознака iPhone 11 но и додаток, во ...

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11

Иновативност - 10.09.2019

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи денес. На Youtube веќе е достапен линк на кој е наведено дека видеото ќе стартува во живо на 10 септември во 19 часот.

Новите модели од iPhone 11 се пуштаат во продажба!

Таратур - 10.09.2019

Од претставувањето на новите „Ајфон“ модели не далат неколку часа, а аналитичарите ги даваат последните проценки околу продажбата на нивиот модел. Откриено е дека „Ејпл“ првочно е спремен да пушти во продажба 75 милиони нови Ајфон 11 модели, додека ...

За првпат Apple ќе ја пренесува презентација од Купертино и на YouTube

IT.mk - 10.09.2019

Неофицијални стримови на презентациите на Apple се достапни на YouTube повеќе години, но денешната презентација ќе биде прва која официјално ќе биде пренесена на YouTube . Емитувањето на овие настани подолго време беше затворено на платформите на ...

Денес доаѓа iPhone XI - Еве што да очекувате

Телефони.мк - 10.09.2019

Apple денеска на сцената на театарот Стив Џобс ќе ја одржи големата годишна промоција на која ќе ги претстави новите модели од iPhone 11 генерацијата или вкупно три нови смартфони. Денес може да очекувате Apple за прв пат да ги претстави тројните ...

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Студенти - 11.09.2019

Трите нови iPhone телефони кои беа синоќа претставени се опремени со „најмоќниот мобилен процесор“ и имаат 2, односно 3 камери со одлични фотографски способности. Интересно, но без премногу возбудувања – така би можеле да го опишеме утрото во ...

Новиот Ајфон им прави проблеми на луѓето со оваа несекојдневна фобија

Курир - 11.09.2019

Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат Епл вчера ги претстави новите модели на Ајфон, меѓу кои и Ајфон 11 Про, кој има три камери. Иако не е нешто револуционерно, интернетот веднаш се преполни ...

Нови уреди: Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Денешен - 11.09.2019

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги ...

Откриени три бои на Google Pixel 4

Телефони.мк - 09.09.2019

Благодарение на протечени слики од маската на Google Pixel 4 како и на неофицијални рендери кои веќе циркулираат на интернет, може да се открие дека претстојниот премиум смартфон ќе има три бои на дизајнот.

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Денар - 11.09.2019

Вечерва од 19 часот Apple лансира нов iPhone. Очекувано, ќе има три модели, наследници на „буџетскиот“ телефон iPhone XR, iPhone XS како и моделот со супер големина iPhone XS Max. Се верува дека сите ќе носат ознака iPhone 11 но и додаток, во ...

Новите модели од iPhone 11 за неколку минути ќе бидат достапни

ММС - 10.09.2019

Од претставувањето на новите „Ајфон“ модели не далат неколку часа, а аналитичарите ги даваат последните проценки околу продажбата на нивиот модел. Откриено е дека „Ејпл“ првочно е спремен да пушти во продажба 75 милиони нови Ајфон 11 модели, додека ...

Денес доаѓаат новите модели од iPhone 11 генерацијата

24Инфо - 10.09.2019

Денес доаѓаат новите модели од iPhone 11 генерацијата Apple денеска на сцената на театарот Стив Џобс ќе ја одржи големата годишна промоција на која ќе ги претстави новите модели од iPhone 11 генерацијата или вкупно три нови смартфони.

Apple сериозен конкурент на Netflix

Кајгана - 11.09.2019

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер уредите – дигиталните услуги слични на ...

Apple TV+ е сериозен конкурент на Netflix

USB - 11.09.2019

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер уредите – дигиталните услуги слични на ...

Епл го претстави Ајфон 11, а му конкурира и на Нетфликс

PressingTV - 11.09.2019

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги ...