TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охридско лето – 59 то традиционално издание

24 Вести - 11.07.2019

Последни подготвки за 59 то по ред Охридско лето. Ќе биде отворено утревечер со настап на светски познатата британска виолинистка Ванеса Меј ...

Веганска храна за познатата виолинистка: Ванеса Меј со миленикот пристигна во Охрид

Женски магазин - 11.07.2019

Светски познатата британска виолинистка Ванеса Меј пристигна во Охрид. Утревечер, таа ќе настапи на отварањето на 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ на Античкиот театар. Ванеса која е позната како поборник за правата на животните во Охрид е ...

Обновено: На отварањето на Охридско лето, Пендаровски ќе ја прими Ванеса Меј во претседателската вила

OhridNews - 10.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски, наместо во четврток, како што првично беше најавено, во петок, 12 јули, во Вила „Билјана“ во Охрид ќе ја прими виолинистката Ванеса Меј, која ќе настапи на отворањето на 59.