TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20-годишно момче избоде осум луѓе во Шведска – полицијата истражува можен терористички напад

360 степени - 03.03.2021

Шведската полиција отвори истрага за можен терористички напад откако во градот Ветланда на југот на земјата, осум лица се избодени со нож, а напаѓачот е застрелан и уапсен. Полицијата соопшти дека се работи за момче на дваесетина години кое е во ...

Осум лица нападнати со остар предмет во Шведска, сомнеж за терористички напад

ТВ21 - 03.03.2021

Најмалку осум лица се прободени со остар предмет во напад што се случил во областа на мочуриштата во Шведска, пренесуваат локалните медиуми. Според првичните информации од тамошните медиуми, наводно станува збор за терористички напад.

Терориски напад во Шведска: Најмалку 8 луѓе избодени со нож

Press24 - 03.03.2021

Најмалку осум луѓе биле избодени со нож во напад во Шведска, пишуваат светските медиуми. Според првичните информации кои доаѓаат од од локалните медиуми, станува збор за терористички напад, но барем засега нема таква официјална потврда од властите ...

Прва снимка од терористичкиот напад: Избодени најмалку 8 лица во Шведска (ВИДЕО)

Курир - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Најмалку осум избодени со нож во Шведска: Постои сомневање дека се работи за терористички напад

Слободен Печат - 03.03.2021

Најмалку осум лица биле избодени со нож во напад што се случил во шведската општина Ветландa, пренесуваат светските медиуми. Како што пренесува „Спутник“, локалните медиуми тврдат дека според првите информации станува збор за наводен терористички ...

(ВИДЕО) Страшна снимка од терористичкиот напад во Шведска – најмалку осум лица избодени со нож

ММС - 03.03.2021

Шведската полиција го истражува нападот со нож кој се случи во градот Ветланд на југот од земјата во кој асе избодени најмалку осум луѓе. Полицијата претпоставува дека се работи за терористички напад, пренесува Ројтерс.

Терористички напад во Шведска: Маж со нож нападнал осум луѓе (ВИДЕО)

Канал5 - 03.03.2021

Помлад маж со остар предмет нападнал осум лица во шведскиот град Ветланд. Тешко повредил двајца. Според медиумите, напаѓачот бил пренесен во болница откако полицаец го ранил во ногата. Локалните медиуми го опишуваат како човек на дваесетина години.

Ранети осуммина во Шведска, можен терористички напад

Независен - 03.03.2021

Најмалку осум луѓе се ранети во напад со нож во Ветланда во Шведска, пренесоа медиумите. Според првичните информации од локалните медиуми, наводно се работи за терористички напад, пренесува „Спутник“.

Најмалку осум лица избодени во Шведска

Република - 03.03.2021

Најмалку осум лица се избодени со нож во напад кој се случил во Шведска. Според првичните инфомации станува збор за терористички напад, пренесува АФП. Полицијата наведува дека осомничениот е стар дваесетина години.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ЈА ПОТРЕСЕ ШВЕДСКА: Избодени се најмалку 8 луѓе

Фактор - 03.03.2021

Терористички напад ја потресе Шведска, а најмалку 8 луѓе се избодени со нож. Маж на возраст од 20 години е осомничен за нападот, а полицијата го застрелала при апсењето. Портпаролката на шведската полиција во Ветланда изјави дека не е позната ...

Прва снимка после терористичкиот напад во Шведска: Полицијата го ранила напаѓачот во нога!

Точка - 03.03.2021

Шведската полиција го истражува нападот со нож кој се случил во општината Ветланда на југ од земјата во кој се избодени најмалку осум лица. Поврзани вести: „ Најмалку осум избодени во Шведска, постои сомнеж за терористички напад “ Полицијата ...

Осуммина нападнати со нож во Шведска, напаѓачот ликвидиран

Кајгана - 03.03.2021

Најмалку осум лица се прободени со остар предмет во напад што се случил во градот Ветланд во јужниот дел на Шведска, пренесуваат локалните медиуми. Според првичните информации од тамошните медиуми, наводно станува збор за терористички напад.

Хорор во Шведска, најмалку осум лица се избодени, полицијата се сомнева на терористички напад

Бриф - 03.03.2021

Осум лица се повредени при нападот со остар предмет во Шведска, јави агенцијата АФП, повикувајќи се на извори од полицијата. Постои сомневање дека станува збор за терористички напад. Шведскиот јавен сервис објави дека од центарот на Вентланд , каде ...

Најмалку осум избодени во Шведска, постои сомнеж за терористички напад

Точка - 03.03.2021

До нападот дошло во шведската општина Ветланда. Најмалку осум лица биле избодени со нож во нападот во кој се случил во шведската општина Ветланда, јавуваат шведските медиуми. Како што пренесува "Sputnik", локалните медиуми тврдат дека според првите ...

Шведската полиција: Нападот во Ветланд е чин на тероризам

Локално - 03.03.2021

Најмалку осум лица се повредени во нападот со нож во Шведска, јавуваат агенциите, повикувајќи се на полицијата. Инцидентот се случил во јужниот град од земјата Ветланд. Како што се наведува, состојбата на две жртви се оценува како тешка.

Осум лица се повредени во напад со нож во Шведска, се сомневаат на тероризам

Локално - 03.03.2021

Најмалку осум лица се повредени во напад со нож во градот Ветланд во Шведска, јавуваат агенциите, повикувајќи се на полицијата. Дваесетгодишен маж вооружен со нож раниl осум лица во градот Ветланд во Шведска.

Напад во Шведска, повредени се најмалку осум лица

Вечер Прес - 03.03.2021

Најмалку осум лица се повредени во напад со нож во градот Ветланд во Шведска, јавуваат агенциите, повикувајќи се на полицијата. Дваесетгодишен маж вооружен со нож ранил осум лица во градот Ветланд во Шведска.

Момче избоде осум лица во Шведска, полицијата го застрела

+инфо - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

(Видео) Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата

24Инфо - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

(ВИДЕО) Снимка од терористичкиот напад во Шведска – избодени најмалку 8 лица

Нетпрес - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Момче со нож избоде осум минувачи: Терористички напад во Шведска

Република - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож што се случи во градот Вентландa, во јужниот дел од земјата, во кој биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата

Вечер Прес - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата

Сител - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Избодени 8 луѓе во Шведска, напаѓачот е во притвор

Фокус - 03.03.2021

Шведската полиција отвори истрага за можен терористички напад откако во градот Ветланда осум лица се избодени со нож Полицијата соопшти дека момче на околу 20-годишна возраст почнало да ги напаѓа со нож луѓето околу себе околу 15 часот, по што ...

Маж во Шведска со нож нападнал осум луѓе

Н.Македонија - 03.03.2021

Помлад маж со остар предмет нападнал осум лица во шведскиот град Ветланда. Две жртви се тешко повредени. Според локалните медиуми, напаѓачот бил пренесен во болница откако полицаец го ранил во ногата.

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата

iPortal - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.

Осум лица нападнати со остар предмет во Шведска, сомнеж за терористички напад

Опсервер - 03.03.2021

Најмалку осум лица се прободени со остар предмет во напад што се случил во областа на мочуриштата во Шведска, пренесуваат локалните медиуми. Според првичните информации од тамошните медиуми, наводно станува збор за терористички напад.

Осум лица нападнати со остар предмет во Шведска, сомнеж за терористички напад

MakPress - 03.03.2021

Најмалку осум лица се прободени со остар предмет во напад што се случил во областа на мочуриштата во Шведска, пренесуваат локалните медиуми. Според првичните информации од тамошните медиуми, наводно станува збор за терористички напад.

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата

MakPress - 03.03.2021

Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи во градот Вентланд, во јужниот дел од земјата, при што биле избодени најмалку осум лица. Полицијата наведува дека е можно да станува збор за терористички напад.