TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан ја ископира Лепа Брена: Се дотера исто како неа пред 33 години (ФОТО)

Женски магазин - 02.07.2022

Ким Кардашијан најави нова линија на костими за капење во стилот на осумдесеттите, а во најновото видео и серија фотографии изгледа речиси идентично како Лепа Брена пред речиси 40 години. Познатата старлета ексклузивно најави серија свои нови ...

Ким Кардашијан најави нова серија костими за капење во стилот на 80-те: Дали навистина Лепа Брена ѝ е инспирација?

Еспресо - 02.07.2022

Ким Кардашијан на својот инстаграм-профил ја најави новата серија костими за капење во стилот на 80-тите, а српските медиуми ја споредија со Лепа Брена, односно со нејзиниот изглед во спотот од 1989 година, за песната „Робиња“.

Нема разлика: Ким Кардашијан ја ископира Лепа Брена! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 02.07.2022

Ријалити ѕвездата и старлета, Ким Кардашијан ја ископирала српската фолк-ѕвезда Лепа Брена . Имено, таа на својот профил на Инстаграм ја најави новата серија на костими, чиј крој е во стилот на осумдесетите години, а она што повеќето го забележаа, ...

Ова не е за луѓе со слабо срце: Дали е ова најпровокативниот стајлинг на Јелена Карлеуша досега? (ФОТО)

Убавина и Здравје - 02.07.2022

Очигледно нема граници за познатата пејачка Јелена Карлеуша кога е во прашање стајлингот… Таа и овојпат направи вистински „хаос“ на социјалните мрежи со нејзините последни објави… Имено, Карлеуша објави неколку фотографии и снимки на кои позира во ...