TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најстудено на Попова Шапка, измерени -8 степени

ТВ21 - 31.01.2023

Утрово најстудено било на Попова Шапка каде измерени се -8 степени. По Попова Шапка следува и Берово со -6 степени, -5 степени Маврови Анови, -4 во Крива Паланка, Битола, Прилеп, Крушево, -3 во Тетово, -2 во Скопје-Петровец, Охрид, Претор, Штип, ...

Попова Шапка утрово најстудена: Измерени минус 12 степени

360 степени

Најстудено на Попова Шапка, измерени -8 степени

4NEWS

Облачно и студено време, во Битола до 3 степени

Тера - 30.01.2023

Утринава најстудено со -12 степени беше на Попова Шапка, -7 Маврови Анови, -6 Берово, Крушево, -4 Дебар, -3 Струмица, Охрид, -2 Прилеп, Претор, Крива Паланка, -1 Битола, Виница, 0 Куманово, Штип, Тетово, 1 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, 2 Демир ...

На Попова Шапка 76 сантиметри снег, во Маврови Анови 16 сантиметри

МКД - 30.01.2023

Во поголемиот дел од земјата утрово беа измерени минусни температури. Најниска беше температурата на Попова Шапка -12 степени, во Маврови Анови беа измерени -7 степени, во Берово и Крушево -6, во Дебар -4, во Струмица и во Охрид -3, во Прилеп, ...

На Шапка измерени 76 сантиметри снег

Фокус