TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија и Словенија со изедначен резултат во првото полувреме

Нова ТВ - 13.01.2018

Со голот на Филип Талевски, Македонија доби изедначен резултат на полувремето во натпреварот со Словенија. Првиот гол за нашата репрезентација го постигна капитенот Кире Лазаров. Македонските навивачи во „Арена Загреб“ се помалубројни од ...

Фуриозен финиш и неколку фантастични одбрани на Митревски за реми по првото полувреме

МКД - 13.01.2018

Со одлична игра и неколку фантастични интервенции на Никола Митревски во финишот од второто полувреме, Македонија има 11-11 по првото полувреме со селекцијата на Словенија. Македонија тешко го почна натпреварот, првиот гол од игра го постигнавме ...

Македонија – Словенија нерешено на полувреме

ТВ21 - 13.01.2018

Првото полувреме од натпреварот меѓу Македонија и Словенија заврши нерешено, со резултат 11-11, во групата Ц, на Европското првенство 2018 во Загреб. Првиот гол за македонската ракометна репрезентација го постигна Столе Стоилов.

(ВИДЕО) Македонија се врати од бездната: Митрeвски одбрани, Талески израмни на полувреме

Спортклуб - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација во овој момент го игра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска против репрезентацијата на Словенија. Избраниците на Раул Гонзалес се најдоа во незавидна ситуација, нападот целосно затаи, а одбраната ...

ВИДЕО: Митревски феноменален на голот… и Талевски во последната секунда!

Екипа - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација има 11-11 со Словенија по првото полувреме на стартот од Европското првенство во Хрватска благодарение на феноменалните последни минути од првиот дел кога успеавме да се вратиме од три гола негатива.

Лазаров е одговорот за Скок, храбрата Македонија со егал на полувреме

Gol.mk - 13.01.2018

Првото полувреме од дебито на Македонија на Европското првенство (ЕП) помина со променлива игра и минимална негатива против Словенија (11-11). Играта во офанзива не беше на посакуваното ниво, што за нијанса беше надополнето со одбранбените реакции ...

ПОЛУВРЕМЕ: Почнавме споро, фативме залет, на полувреме е 11-11

SportMedia - 13.01.2018

Македонската репрезентација по првите 30. минути против Словенија на отварањето има нерешен резултат 11-11. Избраниците на Раул Гонзалез на стартот тешко играа во нападот, голманот на противникот, Скок беше нашиот главен проблем, исто како и на СП ...

Македонија - Словенија нерешено во првото полувреме

+инфо - 13.01.2018

Словенија водеше цело време со два разлика, а пред самиот крај на полувремето Македонија го изедначи резултатот. Првото полувреме меѓу Македонија и Словенија заврши со резултат од 11:11 во рамките на Ц-групата на Европското првенство што се одржува ...

Голема битка во Арена: Македонија има реми на одмор против Словенија

24 Ракомет - 13.01.2018

Македонија и Словенија одиграа борбено прво полувреме со многу прекршоци и малку голови, а после 30 минути нема предност за ниту еден од составите. Филип Талески беше играчот кој донесе нерешени 11:11 на полувремето, а карактерот којшто го покажа ...

Проблем за Македонија: Без Прибак против Словенија

Спортклуб - 13.01.2018

Проблемите со повредата на Немања Прибак сепак беа посилни од желбата да настапи за Македонија, барем на мечот против Словенија. Иако Раул Гонзлаез се коцкаше, го вметна во 16 за првата фаза и избрша друг тројца (Ојлески, Марковски и Даскаловски), ...

Стефановски: Раул е прав избор, но јас би ги повел и Томовски и Нелоски во Хрватска

Gol.mk - 13.01.2018

За првпат во историјата Македонија нема селектор Македонец или стручњак од поранешните југословенски простори. Сепак, Раул Гонзалез е задомаќинет, говори македонски и добро го запозна нашиот менталитет и навики.

Голем проблем за Македонија пред мечот со Словенија: Без еден од клучните ракометари на отворањето на ЕП

Курир - 13.01.2018

Желбата на Немања Прибак иако беше преголема за настап на овој натпревар, сепак не беше и посилна од повредата Голем проблем за селекторот на Македонија, Раул Гонзалез пред стартот на мечот против Словенија, каде што Македонија ќе го отвори настапот ...

Вугринец: Словенија ја има клупата, Македонија го има Раул! Не знам дали ќе навивам

SportMedia - 13.01.2018

Ренато Вугринец е единствениот ракометар кој го има носено дресот и на двата национални тима. Бекот кој има подолг стаж како репрезентативец на својата земја не знае дали ќе навива на вечерашната пресметка.

Шест ракометари денеска го играат 20. меч на Европските првенства

24 Ракомет - 13.01.2018

Дури шест ракометари коишто го носат дресот на Македонија денеска ќе го одиграат мечот број 20 на Европските првенства. Со оглед на тоа што Велко Маркоски не се најде во оние 16 кои ќе отворат на шампионатот против селекцијата на Словенија јасно е ...

Хероите на Македонија: Што можете да очекувате на ова ЕП од ракометарите?

24 Ракомет - 13.01.2018

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес вчера мораше да се одлучи за 16 ракометари со кои ќе го почне Европското првенство, а тој се одлучи да им даде шанса на играчи кои се веќе проверени.

ЕП Хрватска ракомет 2018: Вечерва Македонија – Словенија

ТВ21 - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација на почетокот на 13.то Европско првенство, вечерва во Загреб, ќе игра против селекцијата на Словенија. Вчера селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот од 19-те играчи отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески ...

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

+инфо - 12.01.2018

Натпреварот Македонија - Словенија се игра утре во Загреб од 19:30 часот. Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија.

Раул Гонзалез го одреди составот за средбата со Словенија

РК Металург - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалез се определи за 16-те ракометари со кои ќе ја одигра првата средба од групната фаза против селекцијата на Словенија. На таа средба Гонзалез реши да настапи без крилото Гоце Ојлески, голманот Златко Даскаловски и ...

Раул ги избра 16-те ракометари за дуелот со Словенија

СуперСпорт - 12.01.2018

Селекторот на најдобрата македонска ракометна репрезентација, Раул Гонзалез денес го објави конечниот список на 16 ракометари на кои ќе смета за натпреварот со Словенија. Од финалниот список отпаднаа голманот Златко Даскалоски, левото крило Гоце ...

Раул го скрои составот за Словенија, познати се 16. ракометари кои ќе го почнат првенството

МКД - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Раул ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку изненадувачки Гоце Ојлески не се најде на ...

Раул го одреди конечниот состав за пресметката со Словенија

Дерби - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес вечерва ги потврди шеснаесетте ракометари кои ќе бидат во комбинација за отворањето на Европското првенство во Хрватска, на кое противник на Македонија е селекцијата на Словенија.

Раул изненади: Македонија ќе игра само со едно лево крило против Словенија!

Sport 1 - 12.01.2018

Раул Гонзалес ги одбра 16-те играчи со кои Македонија ќе игра, барем, на првиот натпревар од Ервопското првенство, утре против Словенија. Златко Даскаловски, Велко Маркоски и Гоце Ојлески отпаднаа во првиот филтер и ќе ја чекаат својата шанса како ...

Раул пресече и отпиша тројца ракометари за Словенија

Екипа - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес на 24 часа пред почетокот на ЕП 2018 го објави и конечниот список за премиерниот дуел со Словенија. Македонија допатува во Загреб со 19 ракометари, од кои вечерва отпаднаа тројца, и тоа голманот Даскаловски, ...

Даскалоски, Маркоски и Ојлески отпаднаа за Словенија

SportMedia - 12.01.2018

По долго размислување, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го одреди списокот на ракомтари кои утре ќе ги одмерат силите со Словенија на стартот на ЕП. Шпанскиот стратег нема да смета на услугите на Отпаднаа: Златко Даскалоски, ...

Раул го обелодени тимот: Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Gol.mk - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска.

Без Ојлески, Марковски и Даксаловски против Словенија

Алфа - 12.01.2018

Гоце Ојлески, Никола Марковски и Златко Даскаловски се тројцата ракометари кои нема да бидат дел од составот на македонската ракометна репрезентација на утрешниот натпревар против Словенија Ако сите очекувавме дека предводникот на националниот тим ...

Гонзалез пресече: Без столбот на одбраната и уште двајца ракометари

Спортклуб - 12.01.2018

СпортКлуб.мк, директно од Загреб Раул Гонзалес реши без кои играчи ќе настапи на утрешниот премиерен меч на Македонија на отварањето за нас на ЕП во Хрватска. За конкуренција за утрешниот меч со Словенија, селекторот реши да настапи без Гоце ...

Раул без Даскалоски, Велко Маркоски и Ојлески против Словенија

Шеталиште - 12.01.2018

Раул Гонзалез изненади со изборот на играчи за првиот натпревар. Од списокот на играчи што ќе играат со Словенија изоставени се Гоце Ојлески, Велко Маркоски и Златко Даскаловски. Најголемото изненадување е изоставувањето на Велко Маркоски, така што ...

Кого ќе жртвува Раул - пикер или десно крило?

Sport 1 - 12.01.2018

Веселин Вујовиќ веќе ги соопшти 16-те ракометари кои ќе го почнат Европското првенство, Раул Гонзалес мораме да го почекаме малку повеќе. Селекторот на Македонија ќе го соопшти нашиот состав вечерва.

Раул го направи последниот рез

24 Ракомет - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес го направи последниот рез во националниот состав пред стартот на Европското првенство во Хрватска. На дуелот против Словенија, македонскиот состав ќе биде без услугите на голманот Златко ...

Раул без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски тргнува против Словенија

Sport M - 12.01.2018

Раул Гонзалез вечерва ги објави 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија. Тој ги изостави Златко Даскалоски, Велко Маркоски, Гоце Ојлески. За утрешниот натпревар против Словенија, ќе имаме пријавено двајца голмани, ...

Речиси цела репрезенција е среќно заљубена, слободни за акција се Ојлески и Манасков!

Sport M - 11.01.2018

Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се подготвуваат за Европското првенство во Загреб кое почнува во петок, а нивниот прв натпревар е закажан за во сабота каде ќе ги одмерат силите со ...

ЕП Хрватска ракомет 2018: Вечерва Македонија – Словенија

Скопје24 - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација на почетокот на 13.то Европско првенство, вечерва во Загреб, ќе игра против селекцијата на Словенија. Вчера селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот од 19-те играчи отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески ...

ЕП - Хрватска 2018: Даскаловски, Ојлески и Велко Марковски „прекубројни“

Сител - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Даскалоски, В. Маркоски и Ојлески отпаднаа за мечот со Словенија

Тера - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Селекторот ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку изненадувачки Гоце Ојлески не се ...

Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Република - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска.

Љубовниот живот на македонските ракометари – слободни за акција само Ојлески и Манасков

Република - 11.01.2018

Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се подготвуваат за Европското првенство во Загреб кое почнува во петок, а нивниот прв натпревар е закажан за во сабота каде ќе ги одмерат силите со ...

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко ...

Раул ги определи имињата на 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Локално - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Гонзалез одреди кој ќе игра со Словенија

Стандард - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди играчите кои ќе настапат на утрешниот меч со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Курир - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Стартува ракометното лудило: Ова се јунаците за вечерашниот дуел со Словенија

Маркукуле - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Стартува ракометното лудило: Ова се јунаците за вечерашниот дуел со Словенија

Спортски - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.