TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн Џејмс го презентираше електричниот Hummer (ВИДЕО)

24auto - 14.01.2021

Еден од најдобрите американски кошаркари, славниот Леброн Џејмс објави видео во кое го презентираше електричниот Hummer. Ова видео следи откако минатите години 36 годишниот американец потпиша спонзорски договор со General Motors, со кој тој е ...

Леброн Џејмс го промовира новиот електричен Хамер (ВИДЕО)

Канал5 - 13.01.2021

И покрај тоа што вози Порше во приватниот живот, славниот кошаркар активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Поточно, тој е амбасадор на General Motors, односно на новиот Хамер кој штотуку излегува на пазарот.

После 60 години традиција автомобилскиот гигант General Motors го менува логото

Таратур - 13.01.2021

Автомобилскиот американски гигант General Motors ја претставува кампањата „ Everybody in“, чија цел е да создаде свет без емисии и загадување, но и без сообраќајни несреќи. Во овие рамки, GM има три јасни линии на дејствување.

Леброн Џејмс го промовира новиот Hummer на електричен погон (снимка)

Таратур - 14.01.2021

Иако во приватниот живот вози Porsche и е мераклија на тој автомобилски бренд, славниот НБА кошаркар Леброн Џејмс активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Поточно, тој е амбасадор на General Motors, односно на новиот Hummer на ...

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Кајгана - 13.01.2021

Иако во приватниот живот вози Porsche, славниот кошаркар активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Тој е амбасадор на General Motors, односно на новиот Hummer кој доаѓа на пазарот.

По 60 години, General Motors го смени логото (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2021

Со стартот на новата кампања, американскиот гигант го претстави и новото лого. General Motors ја претставува кампањата „ Everybody in“, чија цел е да создаде свет без емисии и загадување, но и без сообраќајни несреќи.