TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мобилниот телефон Илон Маск: Сопственикот на Тесла „мора да биде на Марс“

Фактор - 14.01.2021

Крајно необичен: Овој телефон доаѓа во неверојатно луксузно пакување наречено Кавијар. Изработено од посебен огроотпорен материјал. Но, покрај него, за да дојдете до телефонот има уште едно ковчеже. Тоа е изработено како од матријал од вселената...

Детството му било пеколно, а денес е најбогат човек на светот: Илон маск од 12 години почнал да заработува

Хаштаг

Аналитичарите тврдат дека богатството на Илон Маск ќе се зголеми на трилион долари

Иновативност

Илон Маск ги збуни инвеститорите, наместо во апликацијата „Сигнал“ инвестирале во компанија со слично име

Мета

Колку е коефициентот на интелигенција на Илон Маск: Висок просек или итар бизнисмен?

Фактор

Мајката на Илон Маск: Супермодел, жена лавица, која сама има одгледано три деца

Хаштаг

Ниски плати, 16-часовни смени – Како навистина изгледа да работите во Tesla, компанијата на Илон Маск?

Црнобело