TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интервју со Зијадин Села, претседател на Алијансата за Албанците

24 Вести - 10.10.2019

Лидерот на Алијансата за Албанците кажа дека има бомба за Бујар Османи во „Рекет“, но јавноста не ја слушна, ќе ја каже ли сега Зијадин Села? Алијансата за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ ја официјализираа коалицијата во советот на Гостивар, ке може ли ...

Села за убиството на Саздо: Двајца Албанци случајно и несакајќи го нападнаа, а беа осудени за свирепо убиство само ...

Фокус - 09.10.2019

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и денес се монтираат судски случаи за Албанците. Како пример за тоа го посочи убиството на младиот Саздовски.

Тачи: Постои ризик Албанците да се под 20 отсто, затоа ДУИ не сака попис

1tv - 08.10.2019

ДУИ не сака да се спроведе најавениот попис затоа што се плаши дека Албанците во Македонија ќе испадне дека се помалку од 20 отсто, изјави Мендух Тачи претседател на ДПА во емисијата „10 Минути“ на ТВ21.

Тачи: ДУИ се плаши од попис за да не испаднат Албанците под 20 отсто

Expres - 08.10.2019

„Вие сте забележале дека кај ДУИ постои еден страв за да не се направи пописот. Можеби не го кажуваат тоа јавно, но по кулоари кажуваат дека постои ризик бројот на Албанци да е паднат под 20 отсто“, изјави Мендух Тачи претседател на ДПА и владин ...

Села за убиството на Саздо: Двајца Албанци случајно и несакајќи го нападнаа, а беа осудени за свирепо убиство само ...

Република - 09.10.2019

Денес се монтираат судски случаи за Албанците, рече Зијадин Села во своето гостување на ТВ 24 тој како пример за тоа го посочи убиството на младиот Саздовски. Една третина од населението не може да се третира како малцинство.

Села: Двајца млади Албанци несакајќи го нападнаа Саздо, а се осудени за свирепо убиство само затоа што се Албанци

Сител - 09.10.2019

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и денес се монтираат судски случаи за Албанците. Како пример за тоа го посочи убиството на младиот Саздовски.

Села за убиството на Саздо: Двајца Албанци случајно и несакајќи го нападнаа, а беа осудени за свирепо убиство само ...

Либертас - 09.10.2019

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и денес се монтираат судски случаи за Албанците. Како пример за тоа го посочи убиството на младиот Саздовски, пренесе Фокус.

Села за убиството на Саздо: Две лица несакајќи го нападнаа, а беа осудени за свирепо убиство само затоа што се Албанци

Press24 - 09.10.2019

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и денес се монтираат судски случаи за Албанците. Како пример за тоа го посочи убиството на младиот Саздовски.