TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Босанскиот фубалер Врањеш се заканува со голи фотографии од Карлеуша

Хитпортал - 12.01.2019

Скандалот во кој е вклучена Јелена Карлеуша овие денови никако да стивне. Како што дознава српски Блиц од извори до фудбалерот Огнен Врањеш и од неговите пријатели на кои тој им кажал, тој е решен доколку Карлеуша продолжи да го спомнува во ...

(Фото) Се продава леб „Лепа Брена“

Репортер - 12.01.2019

Српската ѕвезда Лепа Брена, која со сопругот Слободан Живојиновиќ и нивните деца е на патување низ Азија и во Австралија, на „Инстаграм“ се пофали дека на Тајланд се продава леб што го носи нејзиното име. Таа откри дека лебот не е многу скап.

Во продажба леб „Лепа Брена“

Локално - 12.01.2019

Популарната пејачка Лепа Брена со сопругот Слободан Живојиновиќ и нивните деца е на патување низ Азија и Австралија, а фановите на социјалните мрежи ги одушеви со објава. Таа сподели фотографија на која има посебен вид леб кој се продава во ...

Синот на Брена слета во провалија- премрзнал додека не дојде помош по него

Курир - 12.01.2019

Поради лошите временски услови и снег на коловозот синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ доживеал сообраќајна несреќа враќајќи се од Копаоник. Имено со оглед на тоа дека синот на пејачката возел полека неговата кола завршила во провалија.

Синот на Лепа Брена имал сообраќајка, излетал од автопат

Слободен Печат - 12.01.2019

Иако Стефан е добар возач, условите на патот биле многу лопи и тој изгубил контрола на возилото, поради подмрзнатиот пат. Стефан Живојиновиќ во близина на Копаоник имал сообраќајна несреќа.

„Би сакала дует со Карлеуша“: Драгана Мирковиќ откри детали за односот со балканската дива

1tv - 12.01.2019

Драгана Мирковиќ ја испрати старата година под стрес, а во еден момент заврши во болница, каде лекарите ѝ укажаа помош и го свртеа вниманието на тоа дека нејзината болест бара отсуство од било какви тензии и нервирања.

Извадена од памет: Синот на Лепа Брена излета од автопат (ФОТО)

1tv - 12.01.2019

Поради лошите временски услови и снегот во автопатот, автомобилот на синот на Лепа Брена , Стефан Живојиновиќ минатата недела изгуби контрола на патот од Копаоник . Имено, и покрај фактот што постариот син на Лепа Брена возеше бавно, неговиот ...

Цеца емотивно проговори за сообраќајката на Вељко

ЗаЗабава - 12.01.2019

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. „Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен ...

Синот на Брена имал сообраќајна незгода

Репортер - 12.01.2019

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, минатата недела враќајќи се од Копаоник излетал од патот заради снегот и лошите временски услови, пишуваат српските медиуми. Младиот пејач не бил повреден, а неговиот автомобил е малку оштетен.

Синот на Лепа Брена доживеал сообраќајна несреќа

Вистина.мк - 12.01.2019

Поради лошите временски услови, синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ претходната недела излетал од патот на Копаоник. „Стефан е добар возач и има силен мерцедес, но тие денови Копаник беше покриен со снег.

Нина Бадриќ откри што навистина мисли за Јелена Карлеуша

Вистина.мк - 12.01.2019

Најголемата хрватска пејачка Нина Бадриќ е позната по тоа што нема влакна на јазикот и секогаш го кажува она што мисли. Иста таква е и нејзината колешка Јелена Карлеуша која нема проблем јавно да го каже своето мислење.

Каде отидоа облините?! Северина коски и кожа на последните фотографии /ФОТО/

Хитпортал - 11.01.2019

По одморот на Малдивите со својот сопруг и синот Александар, хрватската пејачка Северина навистина треба да размисли околу својата килажа. Судејки спред фотографиите и коментарите на нејзините фанови на социјалните мрежи, пејачката очигледно има ...

Најмалиот син на Лепа Брена го објави луксузот во кој ужива /ФОТО/

Хитпортал - 11.01.2019

Најмлиот син на фолк ѕвездата Лепа Брена не пропушти да покаже од луксузот и дел од убавините на Тајланд, каде замина на одмор со своето семејство. Виктор Живоиновиќ на својот Инстаграм профил објави дел од луксузното одмаралиште а за оваа прилика ...

Поради една грешка сите и се потсмеваат на Лепа Брена, а српските медиуми ја нарекоа неписмена

Скопје24 - 11.01.2019

Пејачката Лепа Брена важи за една од најпопуларните во регионот со кариера на ниво уште од поранешна Југославија, а од друга страна според српските медиуми, таа има уште многу да научи. Имено, Брена на социјалната мрежа Инстаграм ги поздрави своите ...

„Психопат кој ме прогонува“: Врањеш се заканува на Карлеуша дека ќе објави нејзини голи фотографии

Курир - 11.01.2019

На Јелена Карлеуша и се заканува уште еден скандал доколку го споменува босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, бидејќи, како што им зборувал на пријателите, имал најново оружје за неа. Како што дознава извор близок на фудбалерот поради скандалот кој ...

Се огласи Јелена Карлеуша: Не се разведувам!

MTM - 11.01.2019

Јелена Карлеуша открива дека нејзините ќерки Ника и Атина, како и нејзината мајка Дивна, која боледува од рак на белите дробови, тешко ја поднеле приказната дека се разведува од Дишко Тошиќ поради допишување со фудбалерот Огнен Вранеш.

Се исушила: Северина никогаш не била толку слаба! ФОТО

Слободен Печат - 11.01.2019

Пејачката ги израдувала своите обожаватели на Инстаграм со нови фотографии од егзотичните дестинации. Многумина забележале дека пејачката видно ослабела. Хрватската поп пејачка Северина Којиќ била на одмор на Малдивите со сопругот Игор Којиќ и синот ...

Врањеш се заканува дека ако Карлеуша го спомене уште еднаш ќе објави нејзини голи фотографии

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Карлеуша и Врањеш се допишувале извесен период, а Душко Тошиќ ги пронашол пораките во мобилниот на пејачката и избила караница Фудбалерот Огњен Врањеш за српски „Блиц“ открил дека доколку пејачката Јелена Карлеуша го спомене уште еднаш во негативен ...

Мамин син: Цеца откри каде ќе живее Вељко откако ќе се венча со Богдана

Вистина.мк - 11.01.2019

Синот на најпопуларната пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, во јуни треба да се венча, но во оваа прилика неговата мајка откри како ќе изгледа животот на членовите на нивното семејства, по свадбата на Вељко со Богдана Родиќ.

Карлеуша очајна: Удрија по моите деца и болна мајка! Сакаат да ми го уништат бракот и семејствотото

Скопје24 - 11.01.2019

Приказните кои кренаа голема прашина околу наводнииот крах на бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, не беше на удар само Јелена туку и нејзиниот сопруг, ќерките и нејзината болна мајка Дивна.

(Фото) Брена и Боба се соблекоа

Репортер - 11.01.2019

Фолк ѕвездата Лепа Брена, сподели фотографија од Тајланд, каде е на одмор со Боба Живојиновиќ и синот Викто. Расположени, друштвото се сликаше во базен. Српските медиуми пипуваат дека Брена и Боба се подолго време во Тајланд, каде пејачката се ...

Врањеш се фали дека ако Карлеуша го спомне, ќе пушти фотографии на кои е гола

Република - 11.01.2019

На пејачката Јелена Карелуша и се заканува уште еден скандал доколку го спомене босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, а како што фудбалерот им кажал на пријателите, тој има најново оружје за неа.

Јелена Карлеуша и Цеца денес не се поднесуваат, а некогаш соработувале заедно

Вистина.мк - 11.01.2019

Светлана Цеца Ражантовиќ и Јелена Карлеуша со години водат војна, а неколку пати досега се тужеа една со друга и завршија на суд. Сепак, постои една песна која ги поврзува двете пејачки. За нивната кавга со години се пишува во медиумите.

Со висната кожа кај колената: „И Северина не е тоа што беше“ (фото)

Вистина.мк - 11.01.2019

Северина и Игор продолжуваат да уживаат во Малдивите, а во нивно друштво е синчето на пејачката, со која двојката ужива во привлечноста на тропскиот рај. На нејзиниот профил на Instagram, Северина објави серија фотографии од плажа каде таа позира ...

Цеца и Карлеуша денес не можат да се поднесат, а некогаш соработувале- откриена долго чувана тајна на двете пејачки

Press24 - 11.01.2019

Познатите српски пејачки Цеца и Карлеуша веќе со години водат „војна“ поради која често се среќаваат на суд. Сите знаат дека тие две не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно, па имаат и песна ...

За неа нема зима: Лепа Брена се соблече во бикини на егзотичната дестинација

Вистина.мк - 11.01.2019

Фолк дивата заедно со нејзиното семејство ужива на егзотична дестинација. Додека во регионот владеат ниски температури и падна првиот снег, за фолк пејачката нема зима. Популарната пејачка ужива во базен заедно со нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ.

Нина Бадриќ го откри своето мислење за колешката Јелена Карлеуша

Скопје24 - 12.01.2019

Најголемата хрватска пејачка Нина Бадриќ е позната по тоа што нема влакна на јазикот и секогаш го кажува она што го мисли. Иста таква е и нејзината колешка Јелена Карлеуша која нема проблем јавно да го каже своето мислење .

Северина преслаба за добриот вкус: Уште 5 за најубава на свет

Република - 12.01.2019

По одморот на Малдивите со својот сопруг и синот Александар, хрватската пејачка Северина навистина треба да размисли околу својата килажа. Судејќи спред фотографиите и коментарите на нејзините фанови на социјалните мрежи, пејачката очигледно има ...

Врањеш се заканува на Карлеуша дека ќе објави нејзини голи фотографии

Пулс24 - 11.01.2019

На Јелена Карлеуша и се заканува уште еден скандал доколку го споменува босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, бидејќи, како што им зборувал на пријателите, имал најново оружје за неа. Како што дознава извор близок на фудбалерот поради скандалот кој ...

Цеца и Карлеуша денес се мразат, но во минатото биле пријателки и соработувале

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Сите знаат дека денес не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно Познатите српски пејачки Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша веќе со години водат „војна“ поради која често се среќаваат на суд.