TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува војната на зборови помеѓу Ферстапен и Хамилтон

Слободен Печат - 23.09.2021

Блиската средба, односно судирот во Монца ги вжешти односите помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. По пауза од две недели наредниот викенд продолжуваат возбудувањата во Формула 1 шампионатот со трката за Големата награда на Русија која ќе се вози ...

Леклер ќе стартува од последната позиција на трката за ГН на Русија

Екипа - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер трката за големата награда на Русија која ќе се вози во Сочи ќе ја почне од последната позиција. Монтежанецот ќе биде приморан да го промени моторот, односно дел од погонската единица.

Раиконен се врати во Сочи и ги изнасмеа новинарите со коментарот за последните две трки во Ф1

Дерби - 23.09.2021

Кими Раиконен објави дека заминува во пензија по крајот на тековната сезона во Формула 1, по што следеше неочекуван проблем за Финецот поради кој ги пропушти последните две трки во „најбрзиот циркус“.

Ф-1, Леклер стартува последен во Русија

Алсат-М - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Чарлс Леклер последен ќе ја започне трката за Големата награда на Русија. Причина за тоа е промената на моторот, што го потврди и италијанскиот тим. Леклер ќе се обиде да обезбеди место меѓу првите 10 во Сочи, имајќи предвид дека ...

Леклер доби нов мотор и ќе стартува последен во Сочи

Gol.mk - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Чарлс Леклер, ќе стартува од последната позиција на претстојната трка за ГН на Русија. Италијанскиот тим потврди дека го промени моторот во болидот на возачот од Сан Марино.

Хамилтон ја откри омилената победа во својата кариера

Gol.mk - 23.09.2021

Луис Хамилтон победил на неверојатни 99 трки во својата богата кариера. Седумкратниот светски првак и оваа сезона е меѓу главните конкуренти за шампионската титула. Во пресрет на трката за ГН на Русија, британскиот возач на Мерцедес ја откри својата ...

Леклер ќе стартува последен во Русија

Точка - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, од последната позиција ќе стартува во трката за Големата награда на Русија. Леклер, на патеката во Сочи ќе вози со нов мотор, четврти оваа сезона. Според правилата, во текот на сезоната дозволени се три промени на ...

Удар за Ферари: Леклер ќе стартува од последната позиција во Сочи

Локално - 23.09.2021

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ќе стартува од последното место на претстојната трка во Формула 1 за Големата награда на Русија поради употреба на нов мотор, објави италијанскиот тим. За Леклер ова ќе биде четврта промена на погонската единица, а ...

Леклер ќе стартува последен во Русија поради надградба на погонската единица

Дерби - 22.09.2021

Шарл Леклер ќе стартува од последната позиција на Формула 1 трката за Голема награда на Русија и тоа поради надградбата на погонската единица на која се реши неговиот тим Ферари. Болидот на Леклер ќе добие погонска единица со надградба на хибридниот ...

Шумахер не го жали Хамилтон: Премногу прави драма!

СуперСпорт - 22.09.2021

Последната трка во Формула 1 ја одбележа инцидентот во која Макс Ферстапен удри во Луис Хамилтон и двајцата завршија надвор од патеката. По трката Хамилтон се жалеше дека има болки во вратот и дека мора да замине на специјалист, а Ралф Шумахер смета ...

Поранешниот директор на Мекларен се враќа во Формула 1

Екипа - 22.09.2021

Поранешниот директор на Мекларен, Мартин Витмарш се враќа во Формула 1 и тоа во екипата на Астон Мартин. Како што пренесуваат медиумите Витмарш ќе биде дел ќе го надгледува извршниот директор на компанијата.