TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погба откри кои делови од играта мора да ги подобри

Дерби - 11.10.2018

Францускиот ас, Пол Погба е една од најзначајните фудбалски ѕвезди, но за да биде на врвот, за да биме меѓу најдобрите мора да корегира делови од својата игра. Тој тоа добро го знае и него крие притоа јасно посочувајќи дека успехот со Франција на ...

Азар: За да добијам „Златна топка“ морам да играм во Шпанија

TopSport - 11.10.2018

Ѕвездата на Челси, Еден Азар смета дека мора да се приклучи на шпански фудбалски клуб за да ги зголеми шансите да ја освои „Балон д’ор“ наградата, но ги уверува навивачите на Челси дека не заминува во јануари.

Погодокот на Марсијал против Њукасл ќе го чини Јунајтед цело богатство

Дерби - 11.10.2018

Антони Марсијал во последно време почна да добива се почеста минутажа од Жозе Мурињо, нешто сосема спротивно од она што го најавија англиските медиуми поврзано за една специфична клаузула во договорот на Французинот.

Азар со една изјава ги шокира навивачите на Челси и најави заминување во Шпанија

СуперСпорт - 11.10.2018

Белгискиот интернационалец и најдобар играч на Челси, Еден Азар на прес конференцијата во пресрет на натпреварот на Белгија со Швајцарија одговараше и на прашања околу неговата иднина. Во еден момент, новинарот на „Скај Спортс“, Гери Котерил му ...

Азар: Не си одам во јануари

Екипа - 11.10.2018

Еден Азар нема да го напушти Лондон во јануарскиот преоден рок. Белгиската ѕвезда на прашањето дали си оди во јануари, кратко одговори „не“, но се пошегува дека можеби ќе мора да оди во Шпанија ако сака да има шанса за освојување на „Златната топка“.

Еден Азар одговори дали ќе направи трансфер во Реал во јануари

24Фудбал - 11.10.2018

По изјавата дека е на два ума, односно продолжување на соработката со Челси и остварување на детскиот сон за настап во Реал, медиумите веднаш го поврзаа Еден Азар со преселба во Мадрид, но играчот негира дека во јануари ќе ја промени средината.

Азар откри какви се шансите да направи трансфер во Реал уште во јануари

Дерби - 11.10.2018

Еден Азар испрати јасна порака по мечот меѓу Саутемтон и Челси во Премиер лигата и стави до знаење дека негова животна желба е да го обелече белиот дрес на Реал Мадрид, но сепак не по секоја цена бидејќи премногу го сака и почитува својот актуелен ...

Азар потврди какви му се плановите за трансфер оваа зима

Спортклуб - 11.10.2018

Белгискиот офанзивен играч Еден Азар, потврди дека оваа зима не го напушта Челси за Реал Мадрид, како што се шпекулираше, но најави дека тоа останува како опција. Реал минатото лето се обиде да го купи, но 150-те милиони кои ги понудиле сепак не беа ...

Азар: Само во Шпанија можам да освојам „Златна топка“

Стандард - 11.10.2018

Еден Азар од Челзи ја негираше можноста да направи трансфер во друг клуб во јануари, но е убеден дека за да ја освои „Златната топка“, тој мора да игра во Шпанија. Ова го кажа 27-годишниот фудбалер на прес-конференција пред мечевите на Белгија ...

Погба: Тешко е да почнеме одново, ги допревме ѕвездите

Спортски - 11.10.2018

Французинот Пол Погба не игра во најдобра форма и често пати се наоѓа на мета на критики на спортската јавност, дека не го прикажува најдоброто свесен е самиот фудбалер. Погба често пати се поврзува и со заминување од Манчестер, а дали најавите на ...

Погба е во лоша форма, но и самиот играч е свесен и ја знае причината за тоа

Спортклуб - 11.10.2018

Пол Погба се наоѓа во центарот на вниманието, бидејќи, според англиските медиуми, тој сака по втор пат да го напушти Манчестер Јунајтед. Дали во тоа има вистина или не, ќе се дознае со тек на времето, но она што ги загрижува навивачите на Јунајтед ...

Погба има одговор за лошите настапи: Знам дека играм лошо, но тоа е поради…

СуперСпорт - 11.10.2018

Играчот на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е во центар на внимание бидејќи сака да го напушти „Олд Трафорд“. Наскоро ќе биде решена дилемата, но навивачите ги загрижуваат неговите настапи кои не се какви што очекуваа.

Мората: Челси не би можел да го сопре трансферот на Азар во Реал Мадрид, но не е ниту обврзан да го продаде

24Фудбал - 11.10.2018

Напаѓачот на Челси, Алваро Мората верува дека неговиот клуб не може да го сопре Еден Азар во евентуалниот трансфер, кој подолг период се најавува во Реал Мадрид, особено по неговите последни коментари дадени за јавноста.

Погба со оваа изјава го „пецна“ Мурињо?

24Фудбал - 11.10.2018

Погба ја стартуваше сезоната како заменик капитен на Манчестер јунајтед, таа улога му беше одземена од Мурињо по неговите коментари каде ја критикуваше тактиката на Португалецот, говорејќи за капитентската лента на Франција, тој посочи дека ‘не мора ...

Погба: Варан, Мбапе или Гризман да ја добијат Златната топка

TopSport - 11.10.2018

Пол Погба, од сите проблеми во Манчестер јунајтед мир наоѓа кога е со колегите од репрезентацијата на Франција. Погба за француските медиуми рекол дека Златната топка на „Франс фудбал“ треба да ја добие некој од неговите колеги од репрезентацијата.

Трансферот на Азар е прашање на време, Челзи не може да направи ништо

Спортски - 10.10.2018

Еден Азар ќе го стави Челзи пред свршен чин. Англиските и шпански медиуми пренесуваат дека следното лето Белгиецот сигурно ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“. Обложувалниците веднаш реагираа и ги намалија коефициентите за негов трансфер во Реал Мадрид, а ...

Пол Погба: Морам да бидам уште порешителен

Република - 12.10.2018

Францускиот фудбалер, Пол Погба е една од најголемите фудбалски ѕвезди, но за да биде на врвот, според него, тој мора да корегира делови од својата игра. Тој вели дека успехот со Франција на Светското првенство му дава дополнителна сила и енергија ...

Фановите на Реал Мадрид јасни: Го сакаат Еден Азар!

Спортски - 10.10.2018

Фановите на Реал Мадрид во Еден Азар го гледаат идеалното засилување на тимот и решавање на актуелните проблеми на „Сантиаго Бернабеу“. Ѕвездата на Челзи е во исклучителна форма од почетокот на сезоната, а одличен настап имаше и на Мундијалот во ...

Израмнувачкиот гол на Марсијал против Њукасл го чинел Јунајтед 7,7 милиони фунти

Локално - 10.10.2018

Антони Марсијал постигна еден од најважните голови за Жозе Мурињо од почетокот на сезоната, постигнувајќи за 2-2 против Њукасл на „Олд Трафорд“ во текот на викендот. Голот на Французинот им даде доверба на „црвените ѓаволи“ кои конечно успеаја да ...

Челзи подготвени да го продадат Азар, но не за помалку од 200 милиони евра

Локално - 10.10.2018

Челзи е подготвен да се раздели со Еден Азар, но за не помалку од 200 милиони евра, вели „Кадена Сер“. Белгиецот е во формата на неговиот живот и не престанува да импресионира под водство на Маурицио Сари, откако постигна неколку важни голови во ...

Азар уште еднаш кажа дека копнее за преселба во Шпанија, но отфрла трансфер во јануари

МКД - 11.10.2018

Ѕвездата на Челси, Еден Азар уште еднаш ја потврди желбата еден ден да заигра за Реал Мадрид, но додава дека трансфер во јануари не е опција. Белгианецот оваа недела ја стави својата иднина на Стемфорд Бриџ под знак прашалник откако откри дека е ...

Перез го губи трпението: Азар во јануари за 120 милиони евра или на лето за 80!

Спортски - 10.10.2018

Реал Мадрид изгледа тргнува во акција. Кристиано Роналдо замина, Лука Модриќ е во поодминати фудбалски години, во способностите на Бензема се сомнева од поодамна или можностите Герет Бејл да издржи цела сезона без повреда… Почетокот на Реал под ...