TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици – и понатаму задолжителен негативен тест

Сител - 23.01.2022

Актуелните правила за влез во Грција воведени пред еден месец, продолжени се за уште две седмици и негативен тест ПЦР или рапид и понатаму е задолжителен за сите патници независно дали се вакцинирани или не, мерка што важи и за државјаните на ...

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици: И понатаму задолжителен негативен тест

Слободен Печат

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици – и понатаму задолжителен негативен тест

ТВ21

Најмалку до 7 февруари на сите за влез во Грција ќе им треба ПЦР или рапид тест

еМагазин

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици – задолжителен негативен тест

Канал5

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици –  и понатаму задолжителен негативен тест

Опсервер

За влез во Грција и натаму задолжителен негативен тест - ова се новите правила

Press24

Frontline МКД ММС Вечер Прес 24Инфо Независен Lider Нетпрес

Влез во Грција и понатаму со задолжителен негативен тест

Локално - 23.01.2022

Актуелните правила за влез во Грција воведени пред еден месец, продолжени се за уште две седмици и негативен тест ПЦР или рапид и понатаму е задолжителен за сите патници независно дали се вакцинирани или не, мерка што важи и за државјаните на ...

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две недели

Фокус

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици

Н.Македонија

Ако патувате во Грција, ова се правилата за влез...

Фактор

Правилата за влез во Грција се продолжени за уште две недели: Негативен тест останува задолжителен

Нова ТВ - 23.01.2022

Актуелните правила за влез во Грција што беа воведени пред еден месец, остануваат на сила за уште две седмици и негативен тест (ПЦР или рапид) и натаму е задолжителен за сите патници независно дали се вакцинирани или не, мерка што се однесува и за ...

Во Грција со задолжителен негативен тест, продолжени правилата за влез

Р.С.Европа

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици – и понатаму задолжителен негативен тест

OhridNews

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици

Алсат-М - 23.01.2022

Актуелните правила за влез во Грција воведени пред еден месец, продолжени се за уште две седмици и негативен тест ПЦР или рапид и понатаму е задолжителен за сите патници независно дали се вакцинирани или не, мерка што важи и за државјаните на ...

Рестрикциите за влез во Грција продолжени до 7 февруари

360 степени - 23.01.2022

Со оглед на тоа дека карантинот во земјата е намален од десет на пет дена, во случај на позитивен резултат при тестирањето на граница, предвидена е петдневена изолација во соодветен простор, укажан од надлежните органи Актуелните правила за влез во ...

Во Грција и натаму ќе влегуваме и вакцинирани и со ПЦР тест

Република

АЛПСКАТА ЗЕМЈА ГИ ЗАОСТРУВА МЕРКИТЕ Од денеска нови правила за влез во Швајцарија

+инфо - 22.01.2022

Сè уште постои обврска за сите патници кои влегуваат во Швајцарија да го пополнат формуларот на страницата https://swissplf.admin.ch/formular. Од денеска во Швајцарија важат нови ковид правила за влез во оваа земја.

Од денеска во Швајцарија важат нови ковид-правила за влез

Локално

Нови ковид правила за влез во Швајцарија

Сител

Oд денеска нови правила за влез во Швајцарија

Фактор

Во Швајцарија важат нови ковид-правила за влез

Вечер Прес

Од денеска за влез во Швајцарија важи правилото 3Г

Вечер Прес - 22.01.2022

Во Швајцарија од денеска започна имплементацијата на новиот режим на ковид за влез во таа земја, кој предвидува примена на правилата за 3G. Тоа значи дека странците можат да влезат во Швајцарија доколку имаат потврда за вакцинација, КОВИД или ...