TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Вил Смит и неговото семејство ги трошат нивните милиони?

Црнобело - 09.11.2019

Со заедничко богатство од 320 милиони долари, Вил Смит и Џејда Пинкет се непобедлив пар. А кога некој привлекува толку внимание во јавноста, нормално е да се прашате како ги троши своите пари. Ова лето, семејството Смит беше на одмор во Европа.

Вил Смит на шега го снимал прегледот, но лекарите откриле нешто опасно во неговиот стомак

Макфакс - 09.11.2019

Лекарката на Вил Смит (51) го натерала славниот актер да се подложи на колоноскопија, што и го сторил, но како што самиот рекол – од шега! Тој мислел дека прегледот е безопасен и решил да го снима шегувајќи се дека со голиот задник ќе достигне ...

Вил Смит на шега отишол на колоноскопија, но набрзо добил лоши вести: Лекарите му откриле опасна работа во стомакот

Точка - 08.11.2019

Докторката на 51-годишниот актер Вил Смит го натерала да се подложи на колоноскопија, што тој и го направил тоа, но како што и самиот рекол – на шега. Колку сметал дека сето тоа е безопасно, докажува и фактот што одлучил да го сними целиот преглед и ...

Вил Смит од шега го снимал прегледот! Докторите му откриле опасна работа во стомакот! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.11.2019

- Докторот пронајде полип, го отстрани и го испрати на анализа. Се докажало дека е преканцероген полип, а во 95% од таквите случаеви се добива рак – соопштила докторката. Докторката на Вил Смит (51) го натерала славниот актер да направи ...

(Видео) Вил Смит опериран, на колоноскопија му откриле малигно ткиво

Репортер - 08.11.2019

За време на лекарски преглед, лекарите на Вил Смит му откриле малигно ткиво на цревата. Неговиот доктор Ел Стенфорд, додека му правел колоноскопија, го советувал глумецот да му ги прегледа цревата.

Вил Смит опериран: На колоноскопија му било откриено малигно ткиво (видео)

Вистина.мк - 08.11.2019

Докторката на Вил Смит го натерала актерот да направи колоноскопија, а тој одлучил да ја послуша доктората, но како што вели прегледот го направил на шега. Дека актерот се шегува докажува и тоа што одлучил да го сними прегледот, па порача дека со ...

Вил Смит на шега отиде на колоноскопија , па се смрзна од резултатот (ВИДЕО)

Канал5 - 07.11.2019

Актерот Вил Смит на Инстаграм објави видео од својата прва колоноскопија , но не знаеше дека ќе добие лоша вест по прегледот. "Велат дека не можеш да достигнеш 50 милиони следбеници на Инстаграм без да го покажеш својот задник.

Вил Смит на шега отишол на колоноскопија, добил лоши вести ВИДЕО

+инфо - 08.11.2019

Вил одлучи да ја истакне важноста на прегледот, но самиот доби резултати што не ги очекуваше. Актерот Вил Смит на Инстаграм објави видео од својата прва колоноскопија, но не знаеше дека ќе добие лоша вест по прегледот.

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА ШЕГАТА ЌЕ СТАНЕ ЦРНА ВИСТИНА: Вил Смит од забава отишол на лекар па му откриле опасна работа…

Екран - 09.11.2019

“Ти благодарам што ме натера да го направам ова. Мислев дека ќе биде забавно кога ќе снимам сè, но не можев да замислам дека ќе ми пронајдат преканцероген полип…“ Докторката на 51-годишниот актер Вил Смит го натерала да се подложи на колоноскопија, ...