TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Макфакс - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Обилен снег на дел од патиштата

МРТ - 13.02.2018

Од полицијата апелираат возилата да се користат само ако е тоа неопходно за да се избегнат несакани последици. Целосна забрана за движење на моторни возила на планинскиот превој „Буково“. Полицијата информира дека поради обилните снежни врнежи, ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Мета - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Обновено: Укината забраната за лесни возила на Буково, за тешки товарни возила се уште во сила

OhridNews - 13.02.2018

17.30 Забраната за лесни товарни возила на планинскиот премин Буково, која беше воведена попладнево поради обилните врнежи од снег, е укината, информира СВР Охрид. На сила останува забраната за тешки товарни возила на овој патен правец.

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Курир - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Макфакс - 13.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин ...

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Макфакс - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Макфакс - 13.02.2018

На планинскиот премин „Пресека“ воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Канал5 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - ...

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Канал5 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

А1 On - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот. Поради отстранување на одрони во близина на с.

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Сител - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

Целосна блокада на овој патен правец – еве што се случува

Sky - 13.02.2018

Патниот правец Крива Паланка – Куманово кај нас.Грамагје е блокиран во двата правци, околу 50 вработени во фабриката “Виебл“ го блокираат патот поради неисплатена плата, информираат од АМСМ.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Вечер - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Бриф - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Макфакс - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

Канал5 - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво-Попова Шапка

Вечер - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Вечер - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Вечер - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. извор: ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Курир - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

+инфо - 13.02.2018

Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - Дебар. На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

+инфо - 13.02.2018

Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот. На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

Забрана за движење на тешки товарни возила и кај Ѓавато

А1 On - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

МВР : забрана за тешки товарни возила на „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

Канал5 - 13.02.2018

МВР со предупредување за возачите и забраната за тешки товарни возила . Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

Сител - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Денар - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Точка - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. Сообраќај Пресека ...

Забрана за камиони и на Пресека

+инфо - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила, поради врнежи од снег.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Сител - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово- Дебар

МКД - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Забраната, како што посочуваат е оттаму, е воведена во 10.15 часот.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Тера - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Вечер - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

А1 On - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Точка - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

ТВ21 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – ...

Забрана за товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Press24 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово - Дебар

Алфа - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат.

Забрана за движење на тешки товарни возила кон Пресека и Буково, како и кон граничниот премин Ќафасан

А1 On - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот ...

Лошото време ги затвори овие патни правци: АМСМ со важна вест

Press24 - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Сител - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - ...

Забрана за камиони на патот Струга – Ќафасан

ТВ21 - 13.02.2018

На патот Струга – граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово – ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Курир - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонија пат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

МВР: Не возете кон „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

+инфо - 13.02.2018

МВР апелира на исклучива нужност во користењето на патничките автомобили кон спомнатите патни правци и целосно почитување на важечките забрани. Поради обилните снежни врнежи, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

еМагазин - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Нетпрес - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13:50 часот.

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Press24 - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Алсат-М - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Нетпрес - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Локално - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – ...