TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

30 илјади деца на натпреварот на Романија со Норвешка (ВИДЕО)

Канал5 - 15.10.2019

На фудбалскиот натпревар на Романија и Норвешка за квалификациите на Еуро 2020 , имаше 30 000 деца, бидејќи романската федерација е под казна на ФИФА. На иницијатива на Фудбалскиот сојуз на Романија ,на стадионот во Букурешт натпреварот на домашната ...

Рај во Букурешт: 30.000 дечиња во еден глас ја пеат химната на Романија! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 15.10.2019

Романија вечерва на националната арена во Букурешт ја пречека Норвешка во рамки на квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а стадионот е исполнет со деца. Домашната селекција доби казна од УЕФА поради непочитувањето на минутата ...