TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како се однесува маж кој навистина ја сака жената!

Екран - 14.02.2020

Ако одите на состаноци, тоа веројатно го правите со надеж дека ќе ја пронајдете онаа вистинската, права љубов. И, ако сте жена која започнала да запознава нов маж, веројатно се надевате дека има некои непобитени знаци дека тој се вљубува во вас.

Хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите емоции

Слободен Печат - 14.02.2020

Постојат луѓе кои едноставно не можат да се преправаат и многу лесно покажуваат знаци на емотивност. Но, од друга страна има и такви кои никогаш не ги покажуваат емоциите, а според астролозите, се раѓаат во овие хороскопски знаци: Овен Луѓето родени ...

Започнува ретроградниот Меркур, еве што може да очекувате

Кумановски м. - 14.02.2020

Одлично знаеме за овој период и кога тој ќе настапи никому не му е лесно. Овој пат, ретроградниот Меркур носи бура во нашите животи, а прв пат оваа година се појавува на 16 февурари. Loading...

4 хороскопски знаци што ќе бидат поштедени од ретроградниот Меркур на Денот на вљубените

Кафе пауза - 14.02.2020

Ретроградното движење на Меркур започнува на 17 февруари, а ретроградниот Меркур е познат по предизвикувањето неред и незгоди кога станува збор за распоредот, за размислувањето и за јасната комуникација, па затоа дефинитивно треба да преземете некои ...

Жените со овие три хороскопски знаци се најдобрите сопруги

Lady - 14.02.2020

Сите жени се добри и грижливи, но секогаш ќе постојат некои кои се издвојуваат од сите останати. Можете да погодите во кој хороскопски знак се родени? Дали сте една од нив или можеби сте во брак со една од најдобрите? Проверете на следната страна: ...

Кај нив нема брзање: Овие 2 хороскопски знака најбавно се вљубуваат

Нане - 14.02.2020

Премногу брзото заљубување да биде многу проблематично, а овие хороскопски знаци дефинитивно немаат проблем со тоа. Тие се вљубуваат толку бавно и претпазливо што понекогаш станува иритирачки.

Дневен хороскоп за 14.02.2020: Вагите расположени за флерт, Стрелците да се пазат од злобни колеги

Црнобело - 14.02.2020

Што ќе славите денес - љубов или вино? Што и да правите, уживајте во денот. Прочитајте си го дневниот ...

Предодредени за богатство: Во овој хороскопски знак има најмногу милијардери

Точка - 13.02.2020

Најголем број на милијардери се родени во овој хороскопски знак. Луѓето кои веруваат во хороскоп велат дека ѕвездите можат да предивидат се. А сега, новите податоци сугерираат дека хороскопот може дури и да прогнозира дали некој ќе стане милијардер.

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Локално - 13.02.2020

Постојат луѓе кои запаѓаат во неволја и за тоа често ги окривуваат своите чувства. Од друга страна, постојат и оние кои никогаш не ги покажуваат своите емоции. АСтролозите сметаат дека тие луѓе најчесто се родени во овие шест хороскопски знаци: 1.

Со овој хороскопски знак не треба да имате работа!

Убавина и Здравје - 13.02.2020

Близнаци, држете се што подалеку од Шкорпиите! Секој знак на Зодијакот има барем еден „непријател” помеѓу хороскопските знаци, односно еден знак со кој никако не се сложуваат. Со тој знак не треба да имаат никаква работа, а особено не треба да го ...

Секој хороскопски знак има непријател меѓу останатите хороскопски знаци: Кој е вашиот?

Кафе пауза - 13.02.2020

Секој хороскопски знак има барем еден друг хороскопски знак со кој не се согласува. Со него не треба да си имате никаква работа, а особено не треба да го избирате за партнер. Премногу сте импулсивни за нормално да функционирате со Јарецот бидејќи ...

Статистички овој хороскопски знак има најголеми шанси за седмица на ЛОТО

Кумановски м. - 13.02.2020

Многумина сакаат да заработат пари преку популарните игри на среќа, а астрологијата може да ви помогне да откриете какви се вашите шанси за победа на лотарија. Според истражувањето на Lotto Games за 2019 година, откриено е кој хороскопски знак освои ...

Еве зошто треба да се вљубите во жена која е Риба во хороскоп

Кумановски м. - 13.02.2020

Ако едно нешто е сигурно во овој свет, тоа е дека нема да пронајдете толку посветен партнер кој вечно ќе биде ваш пријател, како што се Рибите. Во продолжение, 7-те причини зошто треба да се вљубите во жена која е Риби во хороскоп. Loading... 1.

Дневен хороскоп за 13.02.2020: Биковите се склони кон прејадување, Јарците спремни за нови почетоци во кариерата

Црнобело - 13.02.2020

Водолиите да не носат избрзани одлуки. За Рибите денот е одличен за планирање на авантура. Прочитајте си го дневниот ...

Овие 4 знаци ве гледат во очи и ве лажат

Скопје24 - 12.02.2020

Водолија Немојте да мислите дека можете да му верувате на претставникот на овој хороскопски знак – водолијата лесно можеше да прободе нож во грб кога најмалку очекувате. Ако има луѓе кои се во состојба да измамат некого и постојано ги лажат, тогаш ...

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Екран - 12.02.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Има луѓе кои влегуваат во неволја затоа што честопати ги откриваат чувствата.

Пазете се од нив: Овие хороскопски знаци се многу одмаздољубиви

Точка - 12.02.2020

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повреди да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето туку ги преземаат работите во своите раце.

Пазете се од нив: Овие хороскопски знаци се многу одмаздољубиви

Скопје24 - 12.02.2020

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повреди да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето туку ги преземаат работите во своите раце.

Хороскопски знаци кои имаат најголема шанса да добијат на лото

Денар - 13.02.2020

Овој е знак е предодреден за богатство и успех Многумина сакаат да заработат пари преку популарните игри на среќа, а астрологијата може да ви помогне да откриете какви се вашите шанси да добиете на лотарија.

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Скопје24 - 13.02.2020

Од друга страна, постојат и оние кои никогаш не ги покажуваат своите емоции. АСтролозите сметаат дека тие луѓе најчесто се родени во овие шест хороскопски знаци: 1. Овен Личностите родени во овој знак често ја покажуваат својата ментална сила преку ...

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Кумановски м. - 14.02.2020

Од друга страна, постојат и оние кои никогаш не ги покажуваат своите емоции. Астролозите сметаат дека тие луѓе најчесто се родени во овие шест хороскопски знаци: Loading... Дамите родени во овие три хороскопски знаци се вистинска „експлозија“ во ...

Еден хороскопски знак има најголеми шанси за победа на лото

Скопје24 - 14.02.2020

Според истражувањето на Lotto Games за 2019 година, откриено е кој хороскопски знак има најголеми шанси да освои најмногу пари во повеќето случаи. Статистички, луѓето родени помеѓу 19 февруари и 20 март освоиле најмногу лотарии – дури 11,6 проценти ...