TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Баерн одговори на критиките и со четири гола слави во дербито со Баер Леверкузен!

Gol.mk - 30.09.2022

Конечно насмевка на лицето на Јулијан Нагелсман. Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, стави крај на лошата серија и по пауза од четири натпревари и повеќе од еден месец им се радува на три бода во домашниот шампионат.

Баерн со убедлива победа над Леверкузен ја прекина серијата без триумф (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.09.2022

Баерн Минхен со 4-0 го победи Баер Леверкузен и стави крај на серијата од четири последователни меча без триумф во Бундеслигата. Баерн Минхен во лоша форма влезе во денешниот меч, но Баер Леверкузен беше во уште полоша форма, па Баварците доминираа ...

Мусијала ги инспирираше Баерн за прекинување на лошата серија

Макфакс - 30.09.2022

Баерн Минхен, предводен од фантастичниот Џамал Мусијала, стигна до 4:0 победа над Баер Леверкузен во првиот меч од осмото коло на Бундеслигата, за да се прекине лошата серија од четири меча без победа во германскиот шампионат за Баварците.

ВИДЕО: Баерн Минхен во голем стил им се врати на победите во Бундеслигата

Слободен Печат - 30.09.2022

После четири натпревари по ред без триумф, баварскиот гигант по подолг период повторно им донесе радост на своите верни навивачи. Вечерва во првиот натпревар од осмото коло во најсилното германско првенство составот на Баерн Минхен со 4:0 го совлада ...

Храдецки направи аматерска грешка, Милер му даде гол и му се извини (Видео)

Дерби - 30.09.2022

Лукаш Храдецки веќе неколку години е прв голман на Баер Леверкузен, па иако е доста стабилен на голот, понекогаш знае да направи и кикс кој станува вирален хит. Храдецски во 2020-та година си го даде автоголот на сезоната во Бундеслигата, а денеска ...

Заврши постот на Баерн Минхен: Леверкузен настрада на „Алијанц“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

По четири натпревари без победа Баерн Минхен вечерва конечно запиша три бода во Бундеслигата откако го совлада Баер Леверкузен со убедливи 4-0 во рамки на 8.коло. Победникот беше решен уште во првото полувреме кога домашниот тим имаше предност од ...

Конечно се врати Баерн: Мане и Сане за триумф над Леверкузен (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

По четири едноподруго натпревари без победа конечно се врати Баерн Минхен со убедлив триумф од 4-0 над Баер Леверкузен во првиот натпревар од 8. коло во Бундеслигата. Баварскиот тим триумфот го најави со голот на Сане уште во 3.

Извини што ти дадов гол кој ти ми го подари: фер-плеј потег на Милер (Видео)

Спортманија - 30.09.2022

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер, направи спортски потег откако даде гол со кој ја запечати победата на Баерн од 4-0 против Баер Леверкузен. Голманот Лукаш Храдецки направи голема грешка и топката дојде до Милер, кој ја смести во мрежа.

Прв гол на Садио Мане во Минхен, голманот на Баер го честеше Баерн четврти погодок (Видео)

Спортманија - 30.09.2022

После три нерешени и пораз, Баерн им се врати на победите во Бундеслигата, откако вечерва во Минхен го надигра Баер Леверкузен со 4-0. Гол шоуто го почна Сане, го продолжи Мусиала, а во првото полувреме погоди и Мане, за кого ова е шести гол во ...

Баерн конечно заигра како Баерн и во Бундес-лигата (ВИДЕО)

МакФудбал - 30.09.2022

Баерн Минхен ја прекина лошата низа од четири меча без победа во Бундес-лигата и по репрезентативната пауза славеше против Баер Леверкузен со 4-0 на „Алијанц арена“. Тренерот Џулијан Нагелсман и фудбалерите беа под голем притисок да остварат триумф ...

Баерн супериорен против Баер (ВИДЕО)

SportMedia - 30.09.2022

На стартот на новото коло во Бундес лигата, тимот на Баерн Минхен без проблеми го совлада Баер Леверкузен на домашен терен со 4:0. Уште на самиот старт на мечот се виде кој е кој во Минхен, откако по само 39.минути игра домаќините водеа со 3:0.

Очекувано: Баерн тргнува по големиот германски талент од Леверкузен

Екипа - 30.09.2022

Баерн Минхен се интересира за актуелниот играч на Баер Леверкузен, и еден од најголемите германски таленти Флоријан Вирц. Минхенскиот клуб веќе работи на негов трансфер, додека самиот фудбалер се опоравува од повредата на вркстените лигаменти.

Мусиала не го дава Нагелсман, Баерн ги гази Фармацевтите

Спортманија - 30.09.2022

Баерн Минхен води со 3-0 по првото полувреме на дуелот со Баер Леверкузен, и најверојатно ќе го прекине постот без победа во Бундеслигата. Пред мечот се зборуваше дека ако Баерн киксира, ќе биде сменет тренерот Јулијан Нагелсман, но баварците ...

Баер(н) се враќа на вистинскиот пат?

Gol.mk - 30.09.2022

Во првата четворка во Бундеслигата го нема Баерн. Изненадувачки, на табелата води непоразениот Унион Берлин, а најблиски три ривали до него се Борусија Дортмунд, Фрајбург и Хофенхајм. Најодликуваниот германски тим и десеткратен последователен ...

Нагелсман: Не сме рамнодушни на ситуацијата во која се наоѓа Баерн

МакФудбал - 30.09.2022

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман, е под притисок откако неговиот тим не победи на последните четири натпревари, а исто така го загуби и баварското локално дерби со Аугсбург (0:1) во последното коло пред паузата.

Легендарниот тренер го пронајде совршениот напаѓач за Баерн: „Висок е, силен, брз и слободен од летото“

Sport M - 30.09.2022

Баерн не успеа да победи на последните четири натпревари во Бундеслигата, поради што рекордниот шампион на Германија падна на петтото место на табелата. Отпрвин, заминувањето на Роберт Левандовски во Барселона изгледаше како најнормална работа и ...

Мусијала ги инспирираше Баерн за прекинување на лошата серија

TopSport - 30.09.2022

Баерн Минхен, предводен од фантастичниот Џамал Мусијала, стигна до 4:0 победа над Баер Леверкузен во првиот меч од осмото коло на Бундеслигата, за да се прекине лошата серија од четири меча без победа во германскиот шампионат за Баварците.

Баерн му даде четири гола на Леверкузен и се врати на победите (ВИДЕО)

МКД - 30.09.2022

Баерн Минхен со 4-0 го победи Баер Леверкузен и стави крај на серијата од четири последователни меча без триумф во Бундеслигата. Баерн Минхен во лоша форма влезе во денешниот меч, но Баер Леверкузен беше во уште полоша форма, па Баварците доминираа ...