TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

YouTube ќе понуди инкогнито режим на гледање

Телефони.мк - 16.05.2018

Социјалната мрежа за гледање видеа YouTube на корисниците ќе им овозможи нов инкогнито режим кој нема да ја бележи историјата на отворени видеа и пребарувања во главниот дел. Инкогнито режимот на YouTube ќе функционира слично како во Chrome интернет ...

YouTube тестираат инкогнито режим за смартфони со Android

Стандард - 16.05.2018

Сопствениците на паметни телефони со Android наскоро ќе можат да користат корисна функција во YouTube, која сме навикнале да гледаме во современите веб прелистувачи. Google веќе експериментира со воведувањето инкогнито режим во видео сервисот, кој ...