TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие 4 хороскопски знаци сонуваат пророчки соништа, не ги занемарувајте нивните зборови

Женски магазин - 08.11.2019

Луѓето отсекогаш биле заинтересирани за соништата, а најмногу од нивното значење. Од посебен интерес се пророчките соништа, кои можат да нè предупредат за каква било опасност или претстојна промена.

Хороскопски знаци кои најмногу уживаат во самотијата

Кајгана - 08.11.2019

Некои луѓе сакаат да бидат опкружени со луѓе, додека други повеќе сакаат да бидат сами и да уживаат во самотијата. Причината за тоа можеби се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени. Луѓето кои најмногу уживаат во сопственото друштво не значи ...

Ова е најнежниот и најчувствителниот хороскопски знак

Нане - 08.11.2019

Таа вешто умее да ги сокрива нејзините емоции, но всушност е најчувствителниот знак во хороскопот. За да ја освоите, едноставно секогаш кажувајте го она што навистина го мислите. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ ...

Следната недела парите како магнет ќе се лепат за еден хороскопски знак

Скопје24 - 08.11.2019

Само еден знак ќе има неверојатна среќа кога се во прашање парите. Тоа е Скорпијата . Следната недела ве очекува неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми, а и фиксните ...

Дали знаете кои хороскопски знаци се најкреативни

Локално - 08.11.2019

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни. Бик За биковите квалитетот е поважен од квантитетот.

Најавантуристичките хороскопски знаци кои буквално се родени за да бидат нескротливи

Кафе пауза - 08.11.2019

Значењето на авантурата е субјективно, но дефинитивно има некои луѓе кои се поавантуристички од другите. Ова се најавантуристичките хороскопски знаци, затоа што буквално се родени за да бидат диви: Овен, Стрелец и Водолија.

Викенд хороскоп: Послушајте ја својата интуиција

Локално - 08.11.2019

Викендот кој претстои на сите хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Pixabay Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги ...

НЕ МОЖАТ ДА ПРЕБОЛАТ – Опсесија по бившиот партнер: Овие 6. хороскопски знаци никако не прифаќаат дека е крај!

Екран - 08.11.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Прочитајте подолу за некои знаци на Зодијакот кои не можат да се натераат да ја заборавите поранешната љубов… Има луѓе ...

Четири хороскопски знаци со детска душа

Локално - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

3 хороскопски знаци кои се родени да го променат светот

Црнобело - 08.11.2019

Да го промените светот е тешка задача, но е сепак возможна, посебно ако сте родени во некој од овие 3 хороскопски знаци. Свесни се дека промената започнува од нив, па немаат проблем да се променат, па потоа да ги водат сите кон подобро утре.

Дневен хороскоп за 08.11.2019: Овните да одмараат, Стрелците да ги одредат своите приоритети

Црнобело - 08.11.2019

Што ве очекува овој петок? Дали ќе ве израдува некој телефонски повик од сакана личност или, пак, ќе запознаете некој нов пријател? Кој ќе избегне конфликт со шегување, а кој ќе има проблеми со партнерот? Астрологијата го има ...

Овие се најубавите и вечно згодни хороскопски знаци

Lady - 08.11.2019

Не секој може да се пофали со вечно тенка фигура. Се чини дека тоа е најголемиот кошмар за секоја жена – да не е дебела. Астролозите тврдат дека нивната добра фигура останува сè до староста.

Не им треба друштво: Овие хороскопски знаци уживаат кога се сами!

Слободен Печат - 07.11.2019

Додека некои обожаваат да бидат опкружени со многу луѓе, родените во овии знаци од зодијакот го преферираат сопственото друштво. Тие едноставно најдобро делуваат кога се сами и не сакаат предолги дружења со другите.

Овие знаци не знаат за милост: Безобѕирно ги елиминираат луѓето од своите животи

Кафе пауза - 07.11.2019

Астрологијата може да ви биде многу корисна, особено во ситуации кога се обидувате да избегнете конфликт. Постојат хороскопски знаци кои простуваат, но и такви коишто се подготвени да ве исфрлат од својот живот и никогаш да не погледнат назад.

Овој хороскопски знак има најголеми шанси за популарност

Локално - 07.11.2019

Еден астро-магазин спровел детално истражување, анализирајќи ги податоците на поголем број популарни научници, актери, пејачи и политичари. Тие откриле дека еден претставник на хороскопот се издвојува најмногу, а вие ќе бидете навистина изненадени ...

Хороскопски знаци кои секогаш ги следи среќата

Кумановски м. - 07.11.2019

Се чини како да се трудат малку, а сите нивни желби се исполнуваат со леснотија. Астролозите велат дека кога е во прашање среќата, тие се на врвот на листата. Потврдете дали сте меѓу нив: loading...

Рецептот за среќа и успех на секој хороскопски знак- Еве што треба да направите вие

Нане - 07.11.2019

Сите ние знаеме дека за да ги оствариме нашите цели и да бидеме среќни, треба прво да вложиме некаков труд. Волјата и желбата да направите нешто различно, може целосно да го промени вашиот живот.

Повеќе среќа отколку памет: Хороскопски знаци што ги следи среќа на секој чекор

Вистина.мк - 07.11.2019

Овие хороскопски знаци секогаш се извлекуваат од проблемите во кои западнале и секогаш им се посреќува кога се наоѓаат во необични ситуации. Додека останатите се борат и се трудат да постигнат нешто, тие секогаш наоѓаат начин да дојдат до целта ...

Кои мажи се најдобри партнери според хороскопот

Алсат-М - 07.11.2019

Кога треба да одберете личност со која ќе го поминете вашиот живот сигурно нема да обрнете внимание само на физичкиот изглед. Важно е вашиот партнер да е одличен домаќин, да сака да помогне па дури и да ве замени во домаќинството кога вие ќе немате ...

Љубовта ќе цвета и ќе решат стари конфликти: Овие знаци ги очекува невидена среќа во ноември

Скопје24 - 07.11.2019

Есента е во полн ек, а знакот Скорпија владее од крајот на октомври па се’ до крајот на ноември. Овој период ќе биде фантастичен за следниве хороскопски знаци… Бик Овој хороскопски знак има многу причини за да му се радува на овој месец.

Кои хороскопски знаци најлесно се навредуваат?

ЗаЗабава - 07.11.2019

Покрај некои луѓе потребно е да внимавате што зборувате затоа што тие многу лесно можат да сфатат нешто како напад и да се навредат. Токму такви се следниве хороскопски знаци што постојано наоѓаат по нешто навредливо во вашите зборови и за сè имаат ...

Овие хороскопски знаци се родени лидери, проверете дали сте меѓу нив

Centar - 07.11.2019

Не можат сите да бидат водачи, а кога станува збор за хороскопските знаци, некои едноставно заради нивниот карактер имаат поголема предиспозиција за другите да ги следат во сè што прават. Овен, Лав, Водолија и Јарец ја имаат таа среќа или несреќа, и ...

Жените од овие хороскопски знаци се најдобри сопруги

Женски магазин - 06.11.2019

Нема што да се оспорува - има дами кои се подобри од останатите. Астролозите се сигурни дека некои жени се совршени жени. Тие ги именуваа трите хороскопски знаци кои се најдобри придружници во животот.

Овие 3 хороскопски знаци секогаш се заљубуваат во погрешни личности

Скопје24 - 06.11.2019

Постојат луѓе кои свесно или несвесно постојано се заљубуваат во оние кои не можат да ги имаат, или пак кои не се за нив. Овен Тие се исполнети со храброст и самодоверба. Овните се многу силни личности кои секогаш се убедени дека се во право.

Што прават хороскопските знаци кога ќе останат без секс? Јарците се ненаситни, рибите се често жртви …

Lady - 07.11.2019

Овен Страстните Овни се ненаситни зависници од секс, така што дури ниту најкраткиот период на апстиненција не е прифатлива опција за овој знак. За почеток се тешат со порно филмови и со литература, но дури тогаш полудуваат и стануваат нервозни и ...

Дневен хороскоп за 07.11.2019: Биковите се полни со оптимизам, Раковите се доближуваат до целта

Црнобело - 07.11.2019

Каков ќе ви биде денешниот ден? Дали да ја прифатите новата понуда, или сега не е време за промени? На кого му е потребен одмор, а кој треба да се фокусира на некоја тешка ...

Роден за да биде славен: За кој хороскопски знак се работи?

iPortal - 07.11.2019

Еден астро-магазин спровел детално истражување, анализирајќи ги податоците на поголем број популарни научници, актери, пејачи и политичари. Тие откриле дека еден претставник на хороскопот се издвојува најмногу, а вие ќе бидете навистина изненадени ...

Мажи кои се најдобри партнери според хороскопот

Press24 - 07.11.2019

Кога треба да одберете личност со која ќе го поминете вашиот живот сигурно нема да обрнете внимание само на физичкиот изглед. Важно е вашиот партнер да е одличен домаќин, да сака да помогне па дури и да ве замени во домаќинството кога вие ќе немате ...

Хороскопски знаци кои поседуваат душа на дете

iPortal - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

Четири хороскопски знаци со детска душа

Нетпрес - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

Викенд хороскоп: Промени и нови почетоци

iPortal - 08.11.2019

Викендот кој претстои на повеќе хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги покренат, а ...

Викенд хороскоп: Послушајте ја својата интуиција

Скопје24 - 08.11.2019

Викендот кој претстои на сите хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги покренат, а кај ...

Ова се трите најкреативни хороскопски знаци

iPortal - 08.11.2019

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни. Бик За биковите квалитетот е поважен од квантитетот.

Хороскопски знаци што најлесно се навредуваат

Вистина.мк - 08.11.2019

Покрај некои луѓе потребно е да внимавате што зборувате затоа што тие многу лесно можат да сфатат нешто како напад и да се навредат. Токму такви се следниве хороскопски знаци што постојано наоѓаат по нешто навредливо во вашите зборови и за сè имаат ...

Некои луѓе сакаат да бидат сами и уживаат во тоа: Причината се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени

Скопје24 - 08.11.2019

Некои луѓе сакаат да бидат опкружени со луѓе, додека други повеќе сакаат да бидат сами и да уживаат во самотијата. Причината за тоа можеби се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени. Луѓето кои најмногу уживаат во сопственото друштво не значи ...