TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куркума во кафе против воспаленија и за рамен стомак

24Инфо - 03.12.2023

Куркумата веројатно не е првото нешто што би помислиле да го додадете во вашето кафе секое утро, особено ако сакате нешто послатко. Почесто се наоѓа во обилните оброци како супи и најразлични јадења благодарение на неговиот уникатен, земјен вкус.

Ова е најдобриот напиток против воспаленија за подобрување на имунитетот

Попара - 03.12.2023

Силниот имунолошки систем и одржувањето на здрава тежина се суштински аспекти на целокупната благосостојба. Сложената врска помеѓу имунитетот и губењето на тежината често вклучува фактори како што се воспаление и оксидативен стрес.