TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

📽 РУСИТЕ ОСТАВИЛЕ ОТВОРЕН ХАНГАР, УКРАИНЦИТЕ ИМ ВЛЕГЛЕ СО ДРОНОВИ Тенковите ги гаѓаат како на стрелиште

+инфо - 22.02.2024

Импликацијата е дека Украинците го прошириле дострелот на нивните квадрокоптери, веројатно користејќи ги во долга формација со поголем дрон „репетитор“ кој фаќа и реемитува командни сигнали.

Немилосрдната Русија е посилна од Украина во луѓе и оружје

Кумановски м. - 22.02.2024

Додека војната во Украина влегува во третата година, пешадијата на 59-та бригада се соочува со сурова реалност: им снемува војници и муниција за да им се спротивстават на руските напаѓачи .

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Су-34

Во Центар - 21.02.2024

– Украинските воздухопловни сили соборија руски борбен авион Су-34, при што загина екипажот, изјави денес командантот Микола Олешчук. „Воздухопловните сили, исто така, имаа на нишан друг борбен авион, Су-35, но неговиот пилот успеа да го избегне ...

По Авдевка Русите освоија уште еден град

Република - 21.02.2024

Рускиот министер за одбрана, зборувајќи за акциите на руската армија на фронтот, потврди дека е ослободен уште еден град во правец на Херсон. е целосно под руска контрола, таму се поразени 3.500 украински војници, прецизира рускиот претседател во ...

📽 „МУНИЦИЈА НЕМААТ, НО КОГА ИМААТ – НЕ ПРОМАШУВААТ!“ Украинците соборија шест сухои за три дена

+инфо - 21.02.2024

Токму затоа, украинската армија, дури и додека молеше и преговараше за повеќе муниција, за само три дена собори дури шест руски борбени авиони. Ова е стапка на загуби што руските сили нема да можат долго да ја издржат, пишува магазинот „Форбс“.

Украина за три дена соборила шест руски борбени авиони

360 степени - 21.02.2024

Украинското Министерство за одбрана тврди дека меѓу соборените авиони има четири „сухој Су-34“ и два борбени авиони „сухој Су-35“ Украинската армија изминатите три дена соборила шест руски борбени авиони, пренесува „Форбс“.

Русија ноќеска извршила 19 напади со беспилотни летала врз Украина

Фокус - 21.02.2024

Во текот на ноќта Русија изврши 19 напади со беспилотни летала врз Украина и шест ракетни напади, а украинските системи за противвоздушна одбрана уништија 13 беспилотни летала и еден проектил, соопшти денеска украинското воздухопловство.

Украинците за три дена соборија шест од најдобрите руски авиони

Макфакс - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Патриот од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко залудно трошат проектил.

Француски воени бродови пресретнаа беспилотни летала во Црвеното Море

Курир - 20.02.2024

Француски воени бродови во Црвеното Море пресретнале и уништиле две беспилотни летала кои доаѓале од територијата на Јемен, соопшти француското Министерство за одбрана. „Ноќта меѓу 19 и 20 февруари, француските повеќенаменски фрегати пресретнаа ...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

Бизнис Вести - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Канада ѝ праќа на Украина 800 беспилотни летала од домашно производство

Во Центар - 20.02.2024

– Канада најави дека на Украина ќе ѝ прати повеќе од 800 беспилотни летала од домашно производство. Во соопштението на канадското Министерство за одбрана беше наведено дека станува збор за беспилотни летала од моделот СкајРенџер Р70, кои ќе ...

Француски воени бродови пресретнаа беспилотни летала во Црвеното Море

Lider - 20.02.2024

„Ноќта меѓу 19 и 20 февруари, француските повеќенаменски фрегати пресретнаа повеќе напади со беспилотни летала од Јемен во нивните патролни области во Аденскиот залив и во јужниот дел на Црвеното Море.

Канада ѝ праќа на Украина 800 беспилотни летала од домашно производство

Пулс24 - 20.02.2024

– Канада најави дека на Украина ќе ѝ прати повеќе од 800 беспилотни летала од домашно производство.Во соопштението на канадското Министерство за одбрана беше наведено дека станува збор за беспилотни летала од моделот СкајРенџер Р70, кои ќе ...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

Слободен Печат - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

Локално - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украинците за три дена соборија шест од најдобрите руски авиони

Опсервер - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Патриот од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко залудно трошат проектил.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

24 Вести - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

Сител - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украинците за три дена соборија шест од најдобрите руски авиони

MTM - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Патриот од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко залудно трошат проектил.

Украинците за три дена соборија 6 од најдобрите руски авиони

Кајгана - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Patriot од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко залудно трошат проектил.

Украинците за три дена соборија шест од најдобрите руски авиони, но има проблем

Скопје1 - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Патриот од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко фрлаат проектил.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

CivilMedia - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство, пренесува МИА.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала на Русија

Канал5 - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

Zoom - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство, пренесува МИА.

Украинците за три дена соборија шест од најдобрите руски авиони

Кумановски м. - 21.02.2024

На Украинските воздухопловни сили им недостига најдобра муниција, вклучително и противвоздушни ракети Патриот од американско производство со дострел од 150 километри. Сепак, Украинците ретко залудно трошат проектили.

Украина за три дена соборила шест руски борбени авиони

365 - 21.02.2024

Украинската армија изминатите три дена соборила шест руски борбени авиони, пренесува „Форбс“. Тие тврдат дека меѓу соборените авиони има четири „сухој 34“ и два борбени авиони „сухој 35“. Украинската војска тврди дека соборила четири „сухои“ во ...

Украина за три дена соборила шест руски борбени авиони

Пулс24 - 21.02.2024

Украинската армија изминатите три дена соборила шест руски борбени авиони, пренесува „Форбс“. Тие тврдат дека меѓу соборените авиони има четири „сухој 34“ и два борбени авиони „сухој 35“. Украинската војска тврди дека соборила четири „сухои“ во ...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани од Русија

MakPress - 21.02.2024

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден проектил, соопшти украинското воздухопловство.

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Су-34

Пулс24 - 21.02.2024

– Украинските воздухопловни сили соборија руски борбен авион Су-34, при што загина екипажот, изјави денес командантот Микола Олешчук.„Воздухопловните сили, исто така, имаа на нишан друг борбен авион, Су-35, но неговиот пилот успеа да го избегне ...