TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс“

ТВ21 - 25.11.2021

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто не станува збор за туби со бензин коишто можат да бидат причина за несреќата, истакна ...

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс“

Независен

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс“

Сител

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс“

Скопје инфо

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса транс“

Кајгана

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс“

Zoom

Спасовски: Шпекулации се информациите за туби со гориво во автобусот на „Беса Транс”

24Инфо

Frontline Телма ММС OhridNews Канал5 Фокус Lider Република

Спасовски: Шпекулациите за туби со бензин во автобусот ѝ штетат и не помагаат на истрагата

Н.Македонија - 25.11.2021

Шпекулациите за туби со бензин кои кружат во јавноста само штетат и не ѝ помагаат на истрагата, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во изјава за бугарската БТВ. Спасовски додаде дека останува истрагата да ги утврди сите факти и ...

Спасовски: Треба да разјасниме дали се работи за човечка грешка или имало технички пропусти

Локално

Спасовски: Потребна е детална истрага и кривична одговорност

Нова ТВ

Спасовски: Шпекулациите за туби со гориво во автобусот ѝ штетат на истрагата

Слободен Печат

Спасовски: Шпекулациите за туби со бензин и пиротехника само штетат на истрагата, не помагаат

Курир

Спасовски: Да не се шпекулира - немало туби со гориво во автобусот

Press24

Детална истрага и кривична одговорност за секој што учествувал во недозволени дејствија, бара Спасовски

МКД

CivilMedia Нетпрес

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Frontline - 24.11.2021

Во интервјуата за хрватската РТЛ и црногорската РТЦГ истакнав дека за утрешниот ден бугарските истражни органи најавија обраќање со првични резултати од истрагата за автобуската несреќа, објави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Телма

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Курир

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Нова ТВ

Гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно – Спасовски најави првични резултати од истрагата за несреќата за утре

ММС

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Вечер Прес

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

Либертас

Lider Zoom Опсервер Сител

Спасовски: Одговорноста е најважна, да се утврди одговорноста и да се сносат последици, за да не се повтори ваква ...

ТВ21 - 24.11.2021

Во интервјуата за хрватската РТЛ и црногорската РТЦГ истакнав дека за утрешниот ден бугарските истражни органи најавија обраќање со првични резултати од истрагата за автобуската несреќа, објави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Бугарските истражни органи за утре најавија првични резултати од истрагата

360 степени

Спасовски за фаталната несреќа: Најважно е да се утврди одговорноста и да се сносат последици!

Press24

Спасовски: Најважно е да се утврди одговорноста и да се сносат последици

Република

Утре први резултати од истрагата во Бугарија за автобусот на „Беса транс“

Независен

Одговорноста е најважна да се утврди, реагира Спасовски кој најави одговорност за автобуската трагедија

Скопје1

Спасовски за 24: Истрагата да се прошири и никој да не биде изоставен од одговорност

Бриф - 24.11.2021

Од интерес на сите нас е истрагата да биде кратка и ефикасна, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за ТВ24. Тој кажа дека набрзо ќе се дојде до податоците за причината, но истрагата треба да се прошири за да се покријат ...

Спасовски за 24: Истрагата да се прошири и никој да не биде изоставен од одговорност

Локално

Спасовски за 24: Шпекулациите за несреќата не водат кон објективната вистина

Бриф - 24.11.2021

Најдобро е информациите во јавност да се пласиират врз основа на она што ќе се утврди во истрагата. Утре ќе има првични информации од страна на бугарските истражители, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во интервју за ТВ24.

Спасовски за за ТВ 24: Шпекулации не водат кон тоа да добиеме објективна слика за несреќата

24 Вести

Спасовски: Според моите првични информации немало туби со гориво во автобусот, но истрагата тоа треба да го покаже

Zoom - 24.11.2021

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „24 Анализа“ на тв 24 рече дела според неговите првични информации немало немало туби со гориво во предниот дел од автобусот. Спасовски додава дека истрагата тоа треба да го покаже.

Спасовски: И моите информации се дека немало туби со нафта во автобусот

Локално

Спасовски: И моите информации се дека немало туби со нафта во автобусот

24Инфо

Спасовски: И моите информации се дека немало туби со нафта во автобусот

Република