TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде е Орце Камчев? Стефанова: Немам овластување да го барам!

Алсат-М - 23.08.2019

Никој не знае каде е бизнисменот Орце Камчев. Ваков одговор даде Катица Јанева уште при распитот кај Русковска, пред да заврши во притвор, а денеска речиси идентичен беше и одговорот на обвинителката Лиле Стефанова.

Истрагите „Империја“ и „Поштенска банка“ на СЈО не може да продолжат, осакатени се од сомневањата за влијанија од ...

Сакам да кажам - 23.08.2019

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица Јанева дека го рекетирала за да биде ослободен, и „Поштенска банка“ за која обвинителите од ...

Стефанова за „Империја“: Имотот на Камчев е замрзнат и тој не може да го отуѓува

Нова ТВ - 23.08.2019

„Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент“, кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“, ...

Стефанова: Предметите на СЈО не можат да паднат поради притворот на Јанева

Р.С.Европа - 23.08.2019

На новинарско прашање дали поради притворот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева можат да паднат сите предмети на СЈО, обвинителката Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, рече дека „таква можност не постои“.

Ако не се донесе законот за јавно обвинителство се остава можност на криминалот, рече Обвинителката од СЈО Лиле ...

Сакам да кажам - 23.08.2019

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Лиле Стефанова, која го води предметот „Титаник“, побара веднаш да се донесе Законот за јавно обвинителство оти во спротивно се остава можност за криминал.

Стефанова: Без Закон за Јавно обвинителство оставаме простор на криминалот

Нова ТВ - 23.08.2019

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот за изборни нерегуларности „Титаник“ рече дека колегиумот на обвинители на СЈО ќе ги разгледа сериозните укажувања на адвокатите на обвинетите во предметот и ќе се произнесе за тоа дали по ...

Стефанова: Ниту сум се доближила до шефицата, од самиот старт се оградувам од Јанева!

Фокус - 23.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Таа истакна дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО, а појасни и дека од стартот се оградувала од Катица ...

(ВИДЕО) Стефанова: Од секогаш сум се оградувала од Јанева

Алсат-М - 23.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ изјави дека таа од секогаш се оградувала од Катица Јанева и оти нема амбиции да ја преземе лидерската позиција во СЈО.

И Стефанова се огради од шефицата Јанева, а не се гледа ниту како нов шеф на СЈО!

Вечер - 23.08.2019

Јас никој пат не сум и се приближила на Катица, од самиот старт се оградувам. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди со тоа, па дали ни бил шеф, колега или пријател, воопшто не е важно, изјави Стефанова.Во однос на ...

Обвинителката Стефанова: Криминалот се расчистува, треба да сме горди

365 - 23.08.2019

„Не сум се ни доближила до Катица Јанева, од самиот старт се оградувам!“, изјави обвинителката од СЈО – Лиле Стефанова, пред новинарите по одложувањето на рочиштето за случајот „Титаник“ на нејзина иницијатива, откако одбраната на обвинетите ...

Стефанова: Нема да конкурирам за шефица на СЈО

Press24 - 23.08.2019

Од старт се оградував од Јанева. Треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот. Ова денеска го истакна Лиле Стефанова по одлагањето на рочиштето за Титаник. - Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа.

Не сум се ни приближила до Катица Јанева, се оградувам од старт – вели Стефанова

ММС - 23.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова вели дека ниту се гледа, ниту има намера да конкурира за шефица на Специјалното јавно обвинителство. Таа денеска изјави дека уште од самиот старт се оградува од Катица Јанева, која веќе е третоосомничена во случајот ...

(ВИДЕО) Стефанова: СЈО е во најтешка состојба од основањето, политичарите да го донесат законот за јавно обвинителство

А1 On - 23.08.2019

„Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

ЛИЛЕ СТЕФАНОВА: Денес гледаме расчистување со криминалот, па дали бил наш шеф , колега или пријател не е важно

Фактор - 23.08.2019

„Шефот е осомничен за криминал од пред два дена, така да работа во институција со осомничен шеф не постои, денес гледаме расчистување со криминалот, па треба да сме горди на тоа, без разлика дали е наш шеф, колега или пријател воопшто не е важно“, ...

Стефанова: Никогаш не сум се ни приближила до Јанева (ВИДЕО)

ТВ21 - 23.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова денеска коментираше за Катица Јанева која од пред два дена е осомничена во случајот „Рекет“. На прашање дали се оградува од Јанева, таа одговори дека никогаш не се ни приближила до ...

Стефанова: Ниту се гледам, ниту имам намера да конкурирам како замена на Јанева

CivilMedia - 23.08.2019

„Ниту претендирам, ниту ќе конкурирам за замена на Јанева“, одговори обвинителката Лиле Стефанова по судењето на „Титаник“, одговарајќи на новинарско прашање дали таа ќе ја замени Катица Јанева.

Стефанова: Имотот на Камчев е замрзнат и тој не може да го отуѓува

Press24 - 23.08.2019

Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент. Ова го кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот ...

Стефанова: Од самиот старт на СЈО се оградив од Јанева

Независен - 23.08.2019

Фото. Б. Грданоски Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Таа тврди дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

Локално - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја" застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Канал5 - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја" застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Нема да конкурирам за шефица на СЈО

Скопје инфо - 23.08.2019

Од старт се оградував од Јанева. Треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот. Ова денеска го истакна Лиле Стефанова по одлагањето на рочиштето за Титаник. - Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа.

(Видео) Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Макфакс - 23.08.2019

,,Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега”, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

Стефанова: Од старт се оградувам од Јанева, немам намера да бидам нов шеф на СЈО

+инфо - 23.08.2019

Јас ниту сум се доближила до Катица Јанева, од самиот страт се оградувам, изјави обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“, кое се одложи на нејзино барање откако одбраната побара да се прекине процесот додека не се ...

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

24Инфо - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Стефанова: Истрагата за „Империја“ застана

+инфо - 23.08.2019

Има решение за поставување на вршители на должност, решение за поставување на обвинител кој го заменува отсутниот или спречениот јавен обвинител, вели Стефанова. – Нема друго решение. Само новите одредби кои ќе го вклопат СЈО и ќе му дадат право на ...

Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Н.Македонија - 23.08.2019

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

Стефанова: Шефот е осомниничен за криминал, денес се расчистува криминалот, па дали ни бил шеф, колега или пријател, не ...

Скопје1 - 23.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Стефанова кажа дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО.

Стефанова: Нема да конкурирам за местото на Јанева

Слободен Печат - 23.08.2019

Од старт се оградував од Јанева и треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот истакна обвинителката Лиле Стефанова. Јавната обвинителка Лиле Стефанова смета дека има овластување да ја води постапката по предметот „Титаник”, но и дека треба ...

Никој не знае каде е Орце Камчев

Независен - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. „ Нема друго решение.

Стефанова нема да конкурира за шефица на СЈО, бара да се донесе законот за ЈО

Р.С.Европа - 23.08.2019

Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега. Јас од самиот старт се оградував од Јанева, изјави денеска обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, по одложувањето на денешното ...

Стефанова: Од самиот старт се оградував од Јанева

Вечер - 23.08.2019

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

СЈО не може да знае каде е Камчев, но има увид при секоја промена во неговите фирми

Фокус - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“, во кој меѓу обвинетите е и бизнисменот Орце Камчев, застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле ...

Стефанова: Од самиот старт се оградував од Јанева

Курир - 23.08.2019

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Локално - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Од самиот старт се оградував од Јанева

Нетпрес - 23.08.2019

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

Истрагата за „Империја” застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

24Инфо - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја” застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Точка - 23.08.2019

,,Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега”, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

Стефанова: Истрагата за „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев, се оградував од Јанева

МКД - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја" застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави денеска јавната обвинителка Лиле Стефанова.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

Сител - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Стефанова: Истрагата за „Империја“ е прекината, немам овластување да побарам каде е Камчев

Денешен - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

24 Вести - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Обвинителката од СЈО, Стефанова вели дека истрагата за „Империја“ застанала, нема овластување да побара каде е Камчев

еМагазин - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

4NEWS - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Сител - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Се оградувам од Јанева и не се гледам како иден шеф на СЈО

Република - 23.08.2019

Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди со тоа, па дали ни бил шеф, колега или пријател, воопшто не е важно, изјави обвинителката денеска Лијана Стефанова. Според неа Специјалното јавно обвинителство во овој момент се ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Република - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. Нема друго решение.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

MakPress - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

4NEWS - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Немам овластување да побарам каде е Камчев, истрагата за „Империја“ застана

MakPress - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

1tv - 23.08.2019

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...