TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Blue Origin“ ја продаде картата за лет во вселената за вртоглава сума на пари: Среќникот ќе ужива во 10-минутното ...

Точка - 16.06.2021

Компанијата „Blue Origin“ на аукција продала карта за патување во вселената за неверојатни 28 милиони долари. Почетната цена за картите за во ракетата „New Shepard“, односно капсулата, изнесувала 4,8 милиони долари, но на крајот достигнала вредност ...

Kолку чини билетот за патување во вселената со Џеф Безос?

Иновативност - 15.06.2021

Еден богат среќен добитник плати на аукција 28 милиони долари за место за патување во вселената со основачот на Amazon, Џеф Безос. Тоа ќе биде првиот туристички лет на компанијата на Џеф Безос, Blue Origin, предвиден за 20 јули, на годишнината од ...

Покрената петиција за забрана на сопственикот на „Amazon“ да се врати на земјата

+инфо - 15.06.2021

На интернет-платформата „Change.org“ се појави интересна петиција - „Не дозволувај Безос да се врати на Земјата“, а за неколку дена се собра скоро 7.000 потписи. Милијардерот Џеф Безос следниот месец ќе го исполни детскиот сон, тој ќе патува во ...

Петиција: Не му дозволувајте на Безос да се врати на Земјата

Кајгана - 15.06.2021

Милијардерот Џеф Безос следниот месец ќе го исполни својот сон од детството – ќе отпатува во вселената, а според петицијата која има илјадници потписи, некои сакаат да не се врати воопшто.

ПОКРЕНАТА ПЕТИЦИЈА: „Да не дозволиме Безос да се врати на Земјата“

Кумановски м. - 15.06.2021

Милијардерот Џеф Безос ќе го исполни детскиот сон следниот месец – тој ќе патува во вселената. И судејќи според петицијата, која има илјадници потписи, некои сакаат таа да остане таму. На интернет-платформата Change.org се појави интересна петиција ...

Покрената петиција за забрана на сопственикот на „Amazon“ да се врати на земјата

Курир - 15.06.2021

Милијардерот Џеф Безос следниот месец ќе го исполни детскиот сон, тој ќе патува во вселената. И судејќи според петицијата, која има илјадници потписи, некои сакаат тој да остане таму. На интернет-платформата „Change.org“ се појави интересна петиција ...

Анонимно лице платило 28 милиони долари за да лета во вселената со Безос: Ќе се открие ли идентитетот на ултрабогатиот ...

Кумановски м. - 15.06.2021

Просторот во вселенскиот брод со кој милијардерот Џеф Безос ќе патува во вселената е купен за 28 милиони долари на аукција. Лицето е анонимно бидејќи не е откриен идентитетот на оној што го купил местото, но познато е дека тој е ултрабогат љубител ...