TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалери на Лас Палмас се изгубиле на аеродром, па авионот за Севиља им избегал!

24Фудбал - 17.09.2023

Од Шпанија ни доаѓа една нескојдневна ситуација, играчи на Лас Палмас се загубиле на аеродром и го пропуштиле авионот со кој требало да отпатуваат во Севиља. Поголем дел од фудбалерите седнале да пијат кафе на аеродромот, а кога дошло време за ...

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

А1 On - 17.09.2023

Фудбалерите на Лас Палмас денеска ќе гостуваат во Севиља во 5. коло од шпанското првенство, а увертира на овој меч беше филмски настан – авионот за Севиља полета без 15 фудбалери на Лас Палмас.

Играчите на шпанскиот тим се изгубија на аеродромот, едвај стигнаа за денешниот меч во шпанското првенство

Спортманија - 17.09.2023

Актуелниот победник во Лигата на Европа, екипата на Севиља, денеска е домаќин на тимот на Лас Палмас, во меч од петото коло на шпанското првенство, а малку фалеше дуелот да не се одигра. Гостинскиот тим се соочи со бизарна ситуација, кога дури 15 ...

Урнебес: Фудбалери на Лас Палмас се изгубиле на аеродром, па авионот им избегал!

Sport 1 - 17.09.2023

Урнебесна ситуација се случила во Шпанија во пресрет на денешниот меч на Севилја и Лас Палмас на „Санчес Писхуан“, откако 15 фудбалери на гостите успеале да се изгубат на аеродром и да го утнат летот за Андалузија.

Бизарна ситуација во Шпанија: 15 фудбалери се загубија на аеродром и го испуштија летот

Gol.mk - 17.09.2023

Во петтото коло во шпанска Примера, актуелниот освојувач на Лига Европа, Севиља со нула бодови на контото и на 20. место на табелата го пречекува Лас Палмас, тим кој има два бода повеќе и се наоѓа на 18. место.

Брука на шпанскиот тим, седнале на кафе, па го пропуштиле авионот за гостувањето во Севиља

Sport M - 17.09.2023

Од 18:30 часот не очекува натпреварот на Севиља со Лас Палмас во петтото коло од Примера, а фудбалерите на тимот од Канарските Острови едвај стигнаа до Андалузија. Дури 15 играчи на Лас Палмас го пропуштија летот за Севиља и пристигнаа на ...

Кафето им загорчи на фудбалерите на Лас Палмас

Спортклуб - 17.09.2023

Повратникот во елитната конкуренција од шпанскиот фудбал Лас Палмас денеска гостува во Севиља, а доживеа непријатно искуство при обидот да отпатува за Андалузија. Дури 15 фудбалери на оваа екипа го пропуштиле летот за Севиља и стигнале на конечната ...

Шпански прволигаш „заборавил“ 15 фудбалери на аеродром

Дерби - 16.09.2023

Лас Палмас утре има гостување кај Севилја во шпанското првенство, а делегацијата на овој клуб доживеала непријатен момент при денешното патување за Мадрид. Фудбалерите и останатите членови на делегацијата на Лас Палмас требало со авионски лет преку ...

ВИДЕО: Валенсија го „размонтира“ Атлетико, Билбао без проблеми против Кадиз

Gol.mk - 16.09.2023

Валенсија му приреди шок на фаворизираниот Атлетико Мадрид и славеше победа со убедливи 3-0 (2-0) во натпревар од петтото коло во шпанската Примера . Момците на Диего Симеоне влегоа во дуелот со блага фаворитска улога, но Валенсија ги „размонтираше“ ...

Билбао го „реши“ Кадиз за две минути

Екипа - 16.09.2023

Фудбалерите на Атлетик Билбао го совладаа Кадиз на свој терен со 3-0 во петтото коло во шпанската Примера. „Баскијците“ целата работа ја завршија за 2 минути и постигнаа два гола, по што следуваше и трет за конечен триумф. Во првите 45.

Кадиз издржа 66 минути, па се распадна против Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2023

Атлетик Билбао денеска беше подобар со 3-0 против Кадиз за трета победа во шпанската Ла Лига со што напредуваше до втората позиција на табелата. Кадиз успешно се бранеше од нападите на домаќинот повеќе од еден час, но во 66.

Трета победа за Рајо, трета чиста мрежа за Димитриевски (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.09.2023

Рајо Валјекано ја запиша третата победа во пет кола во Ла Лига, а македонската „единица“ Столе Димитриевски, кој брзо заздраве по повредата од дуелот со Италија, запиша трета „чиста мрежа“, откако мадридскиот клуб славеше вечерва со 2-0 против ...

Трета чиста мрежа за Димитриевски, Рајо Валјекано ги израдува навивачите на „Валјекас“ (ВИДЕО)

Дерби - 15.09.2023

Екипата на Рајо Валјекано ја запиша првата сезонска домашна победа во Примера во оваа сезона и тоа на пресметката со Алавес. Клубот од Мадрид се избори за триумф од 2-0 и со тоа воедно им се врати на позитивни резултати во првенството со оглед на ...

Столе се врати меѓу стативите и ја сочува мрежата во победата на Рајо над Алавес

Gol.mk - 15.09.2023

Екипата на Рајо Ваљекано им се врати на победите во Примера, откако по двата врзани порази во претходните две кола, вечерва славеше сигурна победа над Алавес од 2-0, во првиот натпревар од петтото коло во шпанскиот шампионат.

Столе се врати меѓу стативите, Рајо славеше над Алавес (ВИДЕО)

Екипа - 15.09.2023

Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Столе Димитриевски по ситната повреда која ја заработи на мечот против Италија, поради која мораше да го пропушти дуелот против Малта се врати меѓу стативите за својот Рајо Валјекано.

ВИДЕО: Повредата е минато, Димитриевски со Рајо Ваљекано имаше нов настап во „Ла Лига“

Слободен Печат - 15.09.2023

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски настапи во ремито во Скопје против Италија (1:1) во квалификациите за ЕП 2024. Лошиот терен на Националната арена „Тодор Проески“ си го направи своето, последици имаше и врз нашиот чувар на ...

Трет пат сезонава, Димитриевски ја сочува својата мрежа

Спортклуб - 15.09.2023

Еднаш прими седум гола, но македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски повторно беше на своето ниво и даде придонес во победата на Рајо Ваљекано против Алавес со 2-0. Трет пат сезонава, тој ја сочува мрежата, по победите против Алмерија и ...

Столе ја сочува мрежата чиста, Рајо им се врати на победите (Видео)

Спортманија - 15.09.2023

После два порази во низа, од кој едниот катастрофален од Атлетико Мадрид со 0-7 на домашен терен, екипата на Рајо Ваљекано се врати на победничките патеки и го совлада Алавес дома со 2-0. Нашиот голман, Столе Димитриевски, беше одличен и не дозволи ...

Столе со чиста мрежа, Рајо со победа! (ВИДЕО)

SportSport - 15.09.2023

Столе Димитриевски одново со чиста мрежа во дресот на Рајо Ваљекано, и тоа вечерва во меч од 5.коло во Ла Лига. Триумф над Алавес со 2:0, а нашиот голман и немаше којзнае колку работа, но и таа што ја имаше беспрекорно си ја одработи.Очигледно е ...

Убава вест: Столе не е потешко повреден, вечерва ќе брани за Рајо!

SportSport - 15.09.2023

Убава вест од Шпанија. Столе Димитриевски не е потешко повреден, деталните лекарски прегледи покажаа дека повредата заработена на средбата Македонија –Италија, сепак не била од потежок карактер, па така тој може да брани.

(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

TopSport - 15.09.2023

Рајо Валјекано, со македонскиот голман Столе Димитриевски во стартниот состав, ја прекина мини-кризата од два порази во низа (од кои еден со катастрофални 7:0 од Атлетико), со домашна 2:0 победа над Алавес.

Столе Димитриевски не прими гол, Рајо го победи Алавес (ВИДЕО)

МакФудбал - 15.09.2023

Рајо Валјекано го оствари третиот триумф во Ла Лига оваа сезона откако на домашен терен го победи Алавес со 2-0. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски се врати на голот на Рајо и не прими гол.

Повредата не е сериозна, Столе вечерва ќе брани за Рајо (Фото)

Спортманија - 15.09.2023

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски, го пропушти последниот натпревар, оној против Малта поради повреда. Сепак, се чини дека повредата не е сериозна и тој вечерва ќе биде стартер за неговиот клуб Рајо Ваљекано во ...

(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

Макфакс - 15.09.2023

Рајо Валјекано, со македонскиот голман Столе Димитриевски во стартниот состав, ја прекина мини-кризата од два порази во низа (од кои еден со катастрофални 7:0 од Атлетико), со домашна 2:0 победа над Алавес.

(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

Опсервер - 15.09.2023

Рајо Валјекано, со македонскиот голман Столе Димитриевски во стартниот состав, ја прекина мини-кризата од два порази во низа (од кои еден со катастрофални 7:0 од Атлетико), со домашна 2:0 победа над Алавес.

Нова победа за Рајо, Димитриевски ја сочува мрежата (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.09.2023

Рајо Валјекано ја запиша третата победа во пет кола во Ла Лига, а македонската „единица“ Столе Димитриевски, кој брзо заздраве по повредата од дуелот со Италија, запиша трета „чиста мрежа“, откако мадридскиот клуб славеше вечерва со 2-0 против ...

(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

Скопје1 - 16.09.2023

Рајо Валјекано, со македонскиот голман Столе Димитриевски во стартниот состав, ја прекина мини-кризата од два порази во низа (од кои еден со катастрофални 7:0 од Атлетико), со домашна 2:0 победа над Алавес.

Фудбалери на Лас Палмас се изгубиле на аеродром, па авионот за Севиља им избегал

МКД - 17.09.2023

Од Шпанија ни доаѓа една нескојдневна ситуација, играчи на Лас Палмас се загубиле на аеродром и го пропуштиле авионот со кој требало да отпатуваат во Севиља. Поголем дел од фудбалерите седнале да пијат кафе на аеродромот, а кога дошло време за ...