TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончев и топол викенд

МКД - 23.03.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен.

Утрово најстудено во Берово а каде беше најтопло

Фактор - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Денес претежно сончево со умерен ветер

Пулс24 - 16.03.2019

Времето во земјава денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер. Во западните делови ветерот ќе биде до засилен и тоа од западен правец. Минималната температура ќе се движи од – 2 до плус 6 степени, а ...

Веста која сите ја чекавме: По невремето, драстичен пораст на температурите и сонце

Centar - 15.03.2019

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за 17.03.2019 Минимална температура: -2°C до 5°C Максимална температура: 17°С до 25°C Сончево и ...

Денеска и викендов сончево и топло време

МКД - 15.03.2019

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива ...

Од викендот температури над 20 степени

OhridNews - 15.03.2019

Значително зголемување на температурите не очекува од претстојниот викенд. Според најавите, во сабота ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен правец.

Викендов сончево време, во недела температури над 20 степени

Макфакс - 15.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени. Во Скопје, сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ...

Температурите ќе скокнат на 24 степени – голема промена со времето

Centar - 15.03.2019

Следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Утринските температури ќе се позитивни. Утре ќе биде Сончево со мала до умерена облачност.

Денеска сончево и топло, сообраќајот се одвива непречено

Магазин - 15.03.2019

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Локално - 15.03.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната температура од шест до 16 степени.

Сончево и топло за викендот

Магазин - 16.03.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 15, ...

Утрово најстудено во Берово

Опсервер - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Славчо Попоски: Од снег на рано – летни температури, за викендот до 24°C – детална анализа

Либертас - 14.03.2019

Во текот на следните денови територијата на Македонија ќе подпадне под влијание на значително потопла воздушна маса од југ која ќе услови значителен пораст на температурите кој за време на викендот ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 24 степени ...

Славчо Попоски: Внимавајте – следува нова ДРАСТИЧНА промена на температурите

1tv - 14.03.2019

Во текот на овој период сме сведоци на зачестени и нагли промени на температурите на воздухот, нова драстична промена на истите ќе имаме веќе од утре па за време на викендот кога очекуваме пораст на температурите на воздухот дури за 10 до 15 степени ...

Се враќаат пролетните температури: УХМР со убави вести – Еве од кога

Скопје24 - 14.03.2019

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Позастапени врнежите ќе бидат во југозападните делови. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од ...

Веста која сите ја чекавме: По невремето, драстичен пораст на температурите и сонце

Скопје24 - 15.03.2019

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за 17.03.2019 Минимална температура: -2°C до 5°C Максимална температура: 17°С до 25°C Сончево и ...

Денеска и викендов времето ќе биде сончево и топло

Курир - 15.03.2019

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива ...

Се стоплува, од идната недела над 20 степени

+инфо - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела нѐ очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Времето денеска- сонце, облаци и ветер

Р.С.Европа - 15.03.2019

Денеска ќе преовладува малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 6 до 16 ...

Сончево време со температура до 16 степени

Н.Македонија - 15.03.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната температура од шест до 16 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност

Р.С.Европа - 16.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Максималните дневни температури во Скопје ќе бидат 19 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 15, ...

Временска прогноза за наредната недела

Скопје инфо - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Внимавајте – следува нова драстична промена на температурите

Press24 - 14.03.2019

Во текот на овој период сме сведоци на зачестени и нагли промени на температурите на воздухот, нова драстична промена на истите ќе имаме веќе од утре па за време на викендот кога очекуваме пораст на температурите на воздухот дури за 10 до 15 степени ...

Викенд временска најава: Драстичен пораст на температурите

Centar - 16.03.2019

За време на викендов и во почетокот на следната седмица ќе преовладува стабилно, суво и топло време, а максималните температури на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Прогноза за 17.03.2019 Минимална температура: -2°C до 5°C Максимална ...

Денеска и викендов времето ќе биде сончево и топло

Пулс24 - 15.03.2019

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива ...

Од недела топло со температури над 20 степени

Локално - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Денеска сончево и топло- еве од кога доаѓа вистинската пролет во Македонија

Курир - 16.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 ...

Сончево време со мала до умерена облачност

Скопје1 - 16.03.2019

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. За утре, меторолозите најавуваат претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од ...

Сончево со мала до умерена облачност, температури до 21 степен

Денар - 16.03.2019

Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен.

Славчо Попоски: Внимавајте – следува нова ДРАСТИЧНА промена на температурите

Либертас - 14.03.2019

Во текот на овој период сме сведоци на зачестени и нагли промени на температурите на воздухот, нова драстична промена на истите ќе имаме веќе од утре па за време на викендот кога очекуваме пораст на температурите на воздухот дури за 10 до 15 степени ...

Зимата полека ја губи силата- уште денес облачно, а од утре промена

Press24 - 15.03.2019

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива ...

Од недела топло со температури над 20 степени

Нова ТВ - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Денеска сончево и топло, доаѓа вистинската пролет во Македонија

Нетпрес - 16.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 ...

Сончево со над 20 степени, утрово -4 во Берово

Канал5 - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Умерено облачно со сончеви периоди, викендов повисоки температури

Скопје1 - 15.03.2019

Времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива Паланка 11, Берово 8, Дојран 14.

Од недела топло со температури над 20 степени

Опсервер - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Денеска сончево и топло- еве од кога доаѓа вистинската пролет во Македонија

Скопје24 - 16.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 ...

Денеска убаво за прошетки, темературата до 21 степен

+инфо - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од западен правец.

Од недела топло со температури над 20 степени

Независен - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Конечно пролетни температури - метеоролозите со убави вести за наредните денови

Press24 - 16.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 ...

Утрово најстудено во Берово

24Инфо - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Пораст на температурите и сонце: Погледнете какво време не очекува за викендот и наредната недела

Press24 - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Денеска сончево и топло, доаѓа вистинската пролет во Македонија

Точка - 16.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 ...

Утрово најстудено во Берово

Сител - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, -4, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7:30 часот било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во Скопје-З.Рид, ...

Од недела топло време со температури над 20 степени

Курир - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Утрово најстудено во Берово

Нова ТВ - 16.03.2019

Во Берово утрово е најладно, минус четири, а максимални четири степени се измерени во Дојран. Како што информира УХМР, до 7 часот и 30 минути било -3 во Лазарополе, -2 во Скопје Петровец, -1 во Крива Паланка, Маврово, Претор, Прилеп и Струмица, 0 во ...

Викендов сончево време, во недела температури над 20 степени

А1 On - 15.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени. Во Скопје, сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ...

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Макфакс - 16.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен, соопшти Управата за ...

Од недела топло со температури над 20 степени

Денар - 15.03.2019

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

24Инфо - 16.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен, соопшти Управата за ...