TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗАЕДНО ИМААТ СОБРАНО ЕДВАЈ 300 ПОТПИСИ Кои се четворицата кандидати за претседател со досега најслаба поддршка од ...

+инфо - 27.02.2024

Скоро и да невозможна мисијата четворицата кандидати да ги соберат потребните потписи со оглед на тоа што ниту еден од нив не успеа во првите четири дена да собере ни 200 потписи, но сепак, Плусинфо се обиде да дознае нешто повеќе за нив.

Кои се четворицата кандидати за претседател со најмалку потписи, а со големи ветувања?

МКД

ЕВЕ КОЛКУ ПОТПИСИ ДОСЕГА СОБРАА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ - кој ќе успее да влезе во трката за шеф на државата

Фактор

Османи од домашна атмосфера информира дека се собрани 10 000 потписи за неговата кандидатура за шеф на државата

360 степени

Кандидатите за претседател ги собираат потписите – Мицкоски: Потписите се купуваат со пари

ТВ21

(ФОТО) Познати се бројките: Османи и Димитриевски во водство при собирање потписи, еве ги бројките за останатите претседателски кандидати

Lider

Европскиот сојуз за промени стартува со собирање на потписи за Таравари

Алсат-М

+инфо 360 степени Антропол 24Инфо Кумановски м. Локално Сител Канал5

Османи ги собра, а Димитриевски, Таравари и Ванковска близу до 10 000 потписи за влез во претседателската трка

360 степени - 27.02.2024

Претседателските кандидати на Движењето ЗНАМ, на опозициските партии на Албанците и на Левица веќе имаат собрано повеќе од половина од потребните потписи за нивно учество во претседателската трка, додека кандидатот на ДУИ веќе е сигурен учесник ...

Димитриевски, Таравари и Ванковска блиску до целта во трката за потписи

А1 On

Само Бујар собра потписи: Блиску до целта се Димитриевски и Таравари

Скопје1

ДИК со пресек: На Димитриевски му требаат уште 1600 потписи, Таравари има над 7500

Локално

Османи најблизу до потребните 10 000 потписи, по него се Димитриевски, Ванковска и Јакимовски

Канал5

Османи е пред целта, добро им оди на Димитриевски и на Ванковска, Таравари заостанува во трката за потписи

А1 On

(Фото) Таравари се мачи со потписите, ќе се откаже ли Бујар Османи ако градоначалникот на Гостивар не собере 10.000 потписи?

24Инфо

24 Вести 24 Вести 4NEWS Точка Вечер Прес Centar ТВ21 MakPress

ДИК го објави новиот пресек на собрани потписи на кандидатите за претседател

Lider - 27.02.2024

Државната изборна комисија ги соопшти најновите информации околу бројката на потписи кои досега ги собрале кандидатите за претседател. По Бујар Османи кој веќе ги собра потписите, најверојатно следен ќе биде градоначалникот на Куманово и лидер на ...

Брза мобилизација на албанската опозиција: Таравари собра 8 илјади потписи за претседателската кандидатура – притисоците на ДУИ врз вработените во јавната администрација без резултат!

Lider

Османи ги собра потребните потписи за кандидатура за претседател

Слободен Печат

(Видео) Османи прв собра потписи за претседателската кандидатура

еМагазин

(Видео) Османи прв собра 10.000 потписи, влегува во трката со Силјановска и Пендаровски

Скопје1

Османи ги собра потребните 10.000 потписи

Фокус

Османи ги собра потребните 10.000 потписи

Press24

4NEWS Независен Локално Телма Денешен +инфо Вечер Прес +инфо

ВРЕДИ: Резултатoт 3 спрема 1 за Таравари

Канал5 - 26.02.2024

Кандидатот на Коалицијата „ВРЕДИ“ Арбен Таравари, во рок од еден ден доби доброволна поддршка од повеќе од 8.000 граѓани. Иако ДУИ ги користеше сите механизми за притисок врз вработените во јавната администрација, беа потребни повеќе од три дена за ...

Таравари тврди дека е при крај: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи

Скопје1

Таравари: Промената започна!

Алсат-М

Од утре собирање потписи за Арбен Таравари

Алсат-М

Таравари тврди дека е при крај: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи

Press24

ТАРАВАРИ: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи+!

Фактор

Таравари собрал осум илјади потписи во еден ден

А1 On

Независен Фокус Локално

Kаде и кога граѓаните можат да депонираат потписи за претседателските кандидати?

Сител - 26.02.2024

Вкупно единаесет лица се дел од битката за собирање на 10.000 потписи од граѓаните, за да може да ја трчаат претседателската трка. Вело Марковски, професорката Билјана Ванковска а и актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски си определиле ...

ВАНКОВСКА, МАРКОВСКИ И ЈАКИМОВСКИ СОБИРААТ ПОТПИСИ НА НОТАР: За потпис во канцеларија се наплаќа 150 денари, трошокот може да биде или на партијата или на граѓанинот

Фактор

Потпис за кандидат за Претседател кај нотар ќе ве чиини 150 денари

Press24

Кандидатите за претседател во трка за потписи - Бујар Османи најблиску до целта

Deutsche Welle - 26.02.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека е „згрозен од информациите дека се давале пари за потписи за некои кандидати“. Дел од тие случаи се документирани и предадени до МВР, вели тој Ниту еден од кандидатите за претседател досега ги нема ...

ДИК - Најмногу потписи досега собрал кандидатот за претседател Бујар Османи

Р.С.Европа

ДИК потврди: Османи собра над 10 илјади потписи

MTM

ДИК: За претседателските кандидати до 24 февруари се потпишале 14.360 граѓани

Вечер Прес

Над 1000 потписи имаат Османи, Ваконовска и Димитриевски, ДИК од утре еднаш дневно ќе известува за собраните потписи

Во Центар

Никој од кандидатите за претседател се уште ги нема собрано потребните 10 илјади потписи, досега се потпишале 24.830 граѓани

Скопје инфо

Бујар Османи води: Колку потписи до сега имаат собрано претседателските кандидати

Press24

ТВ21 МКД Бриф Кајгана Слободен Печат Н.Македонија Сител Канал5

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

360 степени - 25.02.2024

Бујар Османи има собрано повеќе од половина потписи, а со бројките напредуваат и Максим Димитриевски од ЗНАМ и Билјана Ванковска од Левица Коалицијата на опозициски партии на Албанците обвини дека владејачката партија ДУИ, потписите за кандидатурата ...

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

Либертас

Албанската опозиција обвини дека потписи за Османи се собираат во партиски штабови

Фокус

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

365

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

Пулс24