TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Африн околу 700.000 луѓе се под опсада на турската армија

Телма - 13.03.2018

Турската армија и нејзините сириски сојузници го опколија сирискиот град Африн, 90 села и уште еден град во близина, соопшти денеска Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. Претходно, Анкара соопшти дека Африн од вчера е под опсада на ...

Турција држи под опсада 700.000 луѓе во Сирија (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Турската војска и нејзините сириски сојузници ги опколија Африн, 90 села и уште еден близок град, соопшти сириската Опсерваторија за следење на човековите права. Опсерваторијата со тоа го потврди соопштението на турската војска дека го опколила ова ...

Турската армија го држи под опсада градот Африн

Алфа - 13.03.2018

Турската армија и нејзините сојузници од Слободната сириска војска го држат под опсада северниот сириски град Африн, упориште на курдските милиции, соопштија денеска турските воени власти.

Турската војска го опколи Африн

Локално - 13.03.2018

Турските сили го опколија градот Африн, упориште на курдската милиција на северозападот на Сирија, соопшти турската војска. „Во рамки на нашите операции градот Африн е опколен на 12 март 2018 година“, се наведува во соопштението.

Турците порачаа: Наскоро ќе го исчистиме Африн од екстремистите

Точка - 13.03.2018

Иако станува збор за странска агресија која што брутално го гази меѓународното право, сепак очигледно е дека Турските власти си земаат за право да одлучуваат како ќе стојат работите во една сосема друга земја.

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

CivilMedia - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи дека од почетокот на турската операција во Сирија од јануари загинале 42 турски војници, а 3.381 ...

Турција ја интензивира офанзивата врз Курдите во Сирија

Р.С.Европа - 12.03.2018

Цивилите го напуштаат сирискиот град Африн барајќи безбедност поради продолжувањето на офанзивата на турските сили против курдската милиција во северозападна Сирија. Турските сили стигнале до периферијата на Африн по еднонеделна кампања, објави ...

Ердоган со остра критика за НАТО

Вечер - 12.03.2018

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денес го критикуваше НАТО затоа што не ја поддржа актуелната воена офанзива на Анкара на курдската енклава Африн во северниот дел на Сирија. „Еј, НАТО, каде сте вие", ги запраша Ердоган приврзаниците за ...

Во Африн околу 700.000 луѓе се под опсада на турската армија

Сител - 13.03.2018

Турската армија и нејзините сириски сојузници го опколија сирискиот град Африн, 90 села и уште еден град во близина, соопшти денеска Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. Претходно, Анкара соопшти дека Африн од вчера е под опсада на ...

(ВИДЕО) Околу 700.000 луѓе се во обрачот на турската армија

Фактор - 13.03.2018

Турската војска и нејзините сириски сојузници ги опколија Африн, 90 села и уште еден близок град, а под опсада се наоѓаат околу 700.000 луѓе. Oва го соопшти сириската Опсерваторија за следење на човековите права.

Турската армија го држи под опсада градот Африн

Сител - 13.03.2018

Турската армија и нејзините сојузници од Слободната сириска војска го држат под опсада северниот сириски град Африн, упориште на курдските милиции, соопштија денеска турските воени власти.

Турската војска го опколи сирискиот град Африн

Макфакс - 13.03.2018

Турските сили го опколија градот Африн, упориште на курдската милиција на серозападот на Сирија, соопшти турската војска. „Во рамки на нашите операции, градот Африн е опколен од вчера, 12 март 2018-та година“, се наведува во соопштението на турската ...

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

А1 On - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи дека од почетокот на турската операција во Сирија од јануари загинале 42 турски војници, а 3.381 ...

Турција држи под опсада 700.000 луѓе во Африн

+инфо - 13.03.2018

Турската војска и нејзините сириски сојузници ги опколија Африн, 90 села и уште еден близок град, соопшти сириската Опсерваторија за следење на човековите права. Опсерваторијата со тоа го потврди соопштението на турската војска дека го опколила ова ...

Турската војска го опколи сирискиот град Африн

Вечер - 13.03.2018

Турските сили го опколија градот Африн, упориште на курдската милиција на серозападот на Сирија, соопшти турската војска. „Во рамки на нашите операции, градот Африн е опколен од вчера, 12 март 2018-та година“, се наведува во соопштението на турската ...

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

Сител - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи дека од почетокот на турската операција во Сирија од јануари загинале 42 турски војници, а 3.381 ...

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

Локално - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи дека од почетокот на турската операција во Сирија од јануари загинале 42 турски војници, а 3.381 ...

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

24 Вести - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи дека од почетокот на турската операција во Сирија од јануари загинале 42 турски војници, а 3.381 ...

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите...

Н.Македонија - 13.03.2018

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг.

Боздаг: Турција набрзо ќе го ослободи Африн од терористите

Алфа - 13.03.2018

Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и ...