TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брестовац го објави списокот за Трофеј Карпати

TopSport - 10.12.2019

Селекторот на ракометната репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на играчи за пријателските турнири во Србија и Романија. Список на ракометари Репрезентацијата на Македонија на пријателскиот турнир во Стара Пазова, Србија ќе одигра два ...

Најдобрите добија одмор, Брестовац го објави списокот за турнирите во Србија и Романија

Gol.mk - 10.12.2019

Данило Брестовац , селекторот на машката сениорска репрезентација, го објавува списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија , на кој се најдоа воглавно ракометари од домашниот шампионат.

Кизиќ и Димитриоски ќе патуваат со репрезентацијата на Трофеј Карпати

Вардар - 10.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац повика 19 ракометари што ќе патуваат на пријателски средби во Србија и Романија. На списокот се наоѓаат и ракометарите на Вардар, голманот Марко Кзиќ и левото крило ...

Брестовац го соопшти списокот за мечевите во Србија и Романија: Најдобрите ќе одмараат

Спортклуб - 10.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, денеска го објави списокот на ракометари кои ќе учествуваат на пријателските турнири во Србија и Романија. На списокот се најдоа имиња кои настапуваат во домашниот шампионат, а ...

Брестовац избра комбиниран тим за „Трофеј Карпати“

Екипа - 10.12.2019

Данило Брестовац го објави списокот од 19 ракометари на кои македонскиот селектор ќе смета за претстојниот турнир „Трофеј Карпати“ во Романија. Кормиларот на „црвено-жолтите“ ги потврди најавите дека Македонија на овој турнир ќе настапи со ...

Брестовац со 19 ракометари на првите четири контроли пред ЕП

SportMedia - 10.12.2019

Селекторот на најдобриот машки ракометен национален тим, Данило Брестовац го објави списокот на кои 19 ракометари ќе смета за првиот дел од подготовките за Европското првенство во јануари следната година.

Брестовац одбра за Трофеј „Карпати“, на 20 декември треба да се појават 19 ракометари

24 Ракомет - 10.12.2019

Селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го скрати списокот, но истиот се однесува за натпреварите на Трофеј „Карпати“ и претходно за контролата против Кувајт.

Брестовац со 19 ракометари на турнирите во Србија и Романија

Слободен Печат - 10.12.2019

Ракометарите кои се подготвуваат за настапот на ЕП 2020 ќе го имаат собирот на 20 декември во Хотел „Александар Палас“ со почеток од 13.00 часот. Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ...

Брестовац го објави списокот за турнирите во Србија и Романија

Вечер Прес - 10.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија. Репрезентацијата на Македонија на пријателскиот турнир во Стара Пазова, ...